İngilizce'den Sonra Hangi Dil Daha Önemli? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İngilizce'den Sonra Hangi Dil Daha Önemli?

Sizce ingilizceden sonra en önemli ve öğrenilmesi kısmen daha kolay olan dil hangisi?

Not: ben bir türlü ingilizce öğrenemedim. Yıllardır uğraşıyorum ama hala sonuç alamadım.
Bu sıralar ispanyolcaya merak sardım ve şimdilik gayet iyi ilerliyorum.

İngiltere sonrası en büyük sömürgeci fransa dolayısıyla en yaygın fransızca, ayrıca aydınların dilidir

Yaygınlık ve önem olarak da aynı İspanyolca-Çince-Rusça ancak onlardan sonra Almanca.

Bunların arasında öğrenmesi en kolay da İspanyolca, İtalyanca da oldukça kolay ve İspanyolca ile benzeşiyor ancak kullanım alanı dar.

Dostum nerede kaldigina bagli, Avrupa da Ingilizce den sonra en mantiklisi Almanca olur.

Ama global olarak Ispanyolca bilmek de iyidir.

Almanca nın Avrupa'da iş gördüğü yerler kendi ve tanıdıklarımın referansına göre:

Almanya (tabi ki),Avusturya, Isviçre, Hollanda, Belçika,Luxemburg, Polonya Romanya ve Çek Cumhuriyetinin belirli bölgelerinde, ayrıca Liechtenstein'da da Almanca resmi dil. Norveç'de de Almanca anlayan çok insan varmış diyorlar.

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk

Almanca nın Avrupa'da iş gördüğü yerler kendi ve tanıdıklarımın referansına göre:

Almanya (tabi ki),Avusturya, Isviçre, Hollanda, Belçika,Luxemburg, Polonya Romanya ve Çek Cumhuriyetinin belirli bölgelerinde, ayrıca Liechtenstein'da da Almanca resmi dil. Norveç'de de Almanca anlayan çok insan varmış diyorlar.

Flemenkçe ve almanca çokmu benzer?

Flemenkçe ve almanca çokmu benzer?
Benzerlikler var. Yani bir Hollandalı ve bir Almanın birbirini anlaması pek zor birşey değil.

Ama şöyle birşey var ben bunların diline acayip uyuz oluyorum, senede kaç defa Hollandaya giderim ama bir türlü alışamadım dillerine :D

Benzerlikler var. Yani bir Hollandalı ve bir Almanın birbirini anlaması pek zor birşey değil.

Ama şöyle birşey var ben bunların diline acayip uyuz oluyorum, senede kaç defa Hollandaya giderim ama bir türlü alışamadım dillerine :D

azeri türkçesi ile türkiye türkçesi gibi anladığını sanıyorsun ama tam olarak da anlayamıyorsun uyuz oluyorsun diyorsun :D

Hangi sektörde çalışacağına göre değişir.Misal inşaat sektörü için 1. İngilizce 2. Fransızca-Rusca ek olarak kürtçe küfürleri bilirsen iyi olur özellikle şeflik yapıyorsan bol bol maruz kalırsın.

Son düzenleme:
Üst Alt