İngiltere Bir Yıldızını Daha Kaybetti | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İngiltere Bir Yıldızını Daha Kaybetti

İngiltere bir yıldızını daha kaybetti

Geçirdiği uyluk sakatlığı sonrası kadrodan çıkartılan yıldız futbolcunun yerine kadroya Liverpoollu Jordan Henderson dahil edildi.

189284hp2.jpg

İngiltere Milli Takımı'nın orta saha oyuncusu Frank Lampard, çarşamba günkü antrenmanda uyluğundan geçirdiği sakatlık sonrası Euro 2012 kadrosundan çıkartıldı. Liverpool'lu Jordan Henderson, Lampard'ın boşluğunu dolduracak isim olacak.

İngiltere formasıyla dördüncü büyük turnuvasına hazırlanan Lampard, daha önce sakatlığı sebebiyl kadrodan çıkartılan Gareth Barry gibi turnuvayı tribünden izlemek zorunda kalacak. Daha önce milli formayı 90 kez giyen 33 yaşındaki tecrübeli oyuncunın durumu perşembe günü gözden geçirildi ve doktorlar, Teknik Direktör Roy Hodgson'a oyuncunun kadrodan çıkartılması gerektiği iletti.

Turnuvaya çok az kala iki önemli oyuncusunu kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan Hodgson, Lampard'ın elemelerde gösterdiği performansı överek, "Özellikle Gareth Barry'nin de ayrılışı sonrası bu bizim için çok kötü oldu. Doktorlar Frank'ın herhangi bir grup maçında oynamasını garanti edemeyince onu kadrodan çıkarmak zorunda kaldık. Bana ve takıma büyük bir darbe oldu, özellikle Frank olunca hayal kırıklığına uğradım. Çok iyi bir form yakalamıştı ve turnuvayı bekliyordu. Elemelerde bize çok büyük katkıları oldu, bu yüzden turnuvanın başlamasına günler kala kadrodan çıkmak zorunda kalması çok acı." dedi.

Lampard gün içinde gazetecilere, "Yakın gelecekte milli takımı bırakmayı düşünmüyorum, bu yüzden bu benim son turnuvam olmayacak" demişti.

İngiltere Milli Takımı, turnuva öncesi son hazırlık maçını 2 Haziran cumartesi günü Belçika ile yapacakken, turnuvadaki açılış maçı 11 Haziran'daki Fransa mücadelesi olacak.

Kaynak

Üst Alt