Inter Taraftarları Çıldırdı: "Defol Git!" - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Inter Taraftarları Çıldırdı: "Defol Git!"

Türk insanı üstün ahlaki değerlerinin tamamını mı yitirmiş? Bu adamın Galatasaray ile iyi kötü anıları var. Kimine göre başarılı, kimine göre başarısız. Hayat zaten böyle bir şey. Fakat insanımız o kadar büyük bir nefretle hareket ediyor ki... Herkes sırf düştüğü için düşene bir tekme vurma peşinde.

Bırak abi, ne anlatıyosun sen. Mancini senin benim göremeyeceğimiz kariyere sahip bir adam. Şu sıralar kötü gidiyor. En fazla bir sene dinlenir. Sonra yine devler kapısında yatmaya başlar. Ama bu mantalite ile bu toplum çok kötü yerlere gidiyor.

İnsanlarda olaylar karşısında öncelikle açığa çıkan bir duygu olur. Sevgi, öfke, nefret, vatanseverlik, neşe... Bizde her şeyde o duygu nefret anasını satayım. Kimsiniz lan siz? Nedir bu öfkeniz. İlla palaları alıp kafa mı keselim? Hayır bu adamın Galatasaray'a karşı gösterdiği bir art niyet mi oldu? Başarılı veya başarısız. Elinden geleni yaptı. Tazminatını bıraktı ve gitti. Nasıl bir ayrışma kültürü yerleşti topluma inanılır gibi değil.

Bu adam bizdeyken hep övenler vardı ama gıcık oluyordum buna. Vitor'un biraz iyi hali, defans manyağı. Defansif teknik direktörler kadar gıcık bir şey yok şu futbolda ( gerçi her maç 5 6 yiyor yine) .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Şu başlığı her defasında Inler Taraftarı çıldırttı diye okuyorum.

Görünen o ki gelecek sezon gerçek haline gelecek..

Başka toplumları tanıyacak kadar yurtdışında bulunmadım, çok fazla yabancı tanıdığım da yok; o yüzden bizim topluma mı mahsustur, her yerde mi böyledir emin olamıyorum ama en azından bizde daha abartılı olduğunu kuvvetle muhtemel gördüğüm hastalıklı bir ruh hali bu...Mancini için sadece iyi bir TD olmadığını söyleyen kişiye cevaben ''Yok bilmem ne kadar tazminat alabilecekken feragat etti, feşmekanca gibi sömürmedi kulübü, size öylesi müstehak vs...'' minvalinde söylemleri çocukça ve ahmakça buluyorum...

Sadece Mancini konusu değil, her konuda benzer toptancı anlayış hakim, hiçbir insanın simsiyah ya da bembeyaz olamayacağını görememek için gerekli cehalet ancak özel bir eğitimle mümkün olabilir herhalde, yoksa çok fazla Yeşilçam filmi seyretmenin etkileri mi acaba?!...

Mancini' nin karakterine, duruşuna hiç laf etmedim, hatta gözlemlerim doğrultusunda o bakımlardan hala sempati besliyorum, tazminat konusundaki tok gönüllü tavrından dolayı da müteşekkirim, Allah razı olsun...Ama iyi bir TD olmadığı kanaatindeyim; ''Dünya futbol piyasasında FM oynar gibi TD lük yapan kimdir?'' sorusuna vereceğim tereddütsüz cevaptır kendisi, ikincisinin kim olduğu ise çok zor bir soru olur, düşünmeden cevap veremem!...

''Tecahül-i Arif'' örneklemesi yaptın herhalde, kurduğum cümlede neyi kastettiğimi herkes anlar, bir tek senin anlayamamış olman inandırıcı gelmedi ''Alamancı'', yeme bizi! :D...

Silah yerine kullanmak istediğiniz kelimeyi anliyamadım açıkcası sayın Canaslan. Ne gibi bit cisimden bahsediyorsunuz, açabilirmisiniz lütfen ? harbiden şu an kafamda konu ile ilgili birşey belirmedi.

Post sayında ciddi düşüş var brrumayı dilleyib çıkıyorsun hep nerde takılıyosun reys

Dilimiz ancak Burumaya kadar yetiyor şu an kardeş. Belirsiz bir zaman boyunca memleketdeyim.

Bu arada... Mustafa beyin Silah yerine kullanmak istediği kelimenin aslı ile ilgili bir fikrin var mı ? Aceba kastettiği tornavida gibi kesici yaa baseball sopasi gibi kırıcı bir alet mi ?

Dilimiz ancak Burumaya kadar yetiyor şu an kardeş. Belirsiz bir zaman boyunca memleketdeyim.

Bu arada... Mustafa beyin Silah yerine kullanmak istediği kelimenin aslı ile ilgili bir fikrin var mı ? Aceba kastettiği tornavida gibi kesici yaa baseball sopasi gibi kırıcı bir alet mi ?
Silah mevzu nerde geçiyo yaw göremedim ben gece gece tribe girdim

Üst Alt