İnternete sansür darbesi! - Sayfa 16 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İnternete sansür darbesi!

Cevap: İnternete sansür darbesi | INTERNETIME DOKUNMA!

Standart paketin kendisi, şuanda kullandığımız paket çok özgürlükçü, sansürsüz tertemiz vallahi he. Utanmadan, yüzleri kızarmadan çıkıp standart pakette sansür olmayacak diyorlar. Arkadaş daha ne kadar sansür olabilir internette? Allah aşkına bana bunu biri açıklasın.

Ama emir büyüüüüüük ve uzak bir yerden olunca "halal internet" oluyor di mi?

EriÅŸime Engellenen Siteler 'u inceleyin. Tek bir mahkeme kararı olmadan kapatılan sitelere bir bakın. xxx sitelerden bahsetmiyorum, ara sayfaları dikkatlice inceleyin.
Ahahahaha bu siteyi de yasaklamışlar galiba,açılmıyor :D Yok artık ya.

Sorun benden mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama açılmıyor.

Sizde bozmuşsunuz kafayı bana diyene bak hele...

Herşeyi siyasete çeken babam değil Sercan...

Bundan bile dem vurup sallıyacak kadar gözünüz dönmüş...

Diyorum ki...

Ahlaksızlık temelde olmamalı...

Youtube niye erişim yasaklandı...

Kim yasakladı...?

Neden yasaklandı...?

Ülkemizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarına Galiz küfürler eden soysuzlar yüzünden...

Bunun neyini savunuyorsun bana...?

YouTube - 25.04.2011 Gülen'in internet filtresi konuşması

Bu yüzden yasaklandı. :)

Ağustos'da görürüzde...

Şubat'tan bu yana neredeydin...?

Sansüre bende karşıyım ama...

İnternet adı altında ahlaksızlığada özgürlük denmez...

Reis Tib'in yaptığı hata şu nefes,hayvan,yerli,şişman... gibi kelimelerle oluşan siteleri sansür listesine alması.Tib başkanının işgüzarlığı işte.Daha önce denildiği gibi işin başına,işinin ehli insanları geçireceksin...

Ortak olarak sevmediğimiz adamdan icazet alarak siyaset yapmak ve bunu insanların özgürlüğüne indirgemek bizleri çok rahatsız ediyor.

Ülkemizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarına Galiz küfürler eden soysuzlar yüzünden...

Bunun neyini savunuyorsun bana...?

Ederlerse etsinler. Elinizden özgürlügünüz aliniyor. Bir kaç gerizekali Atatürk'e küfür etti diye dünyanin en çok ziyaret edilen sitesi sansürlenirmi ya?

Facebook'u, Twitter'ida kapatsinlar ozaman.

Internet'te oldugunuzu unutmayin, birsey varsa kapatin gitsin

tumblr_lko3gvps7v1qe6gmno1_500.jpg

G.te giren şemsiye sansürlenir.

Opera browser kullananlar ''Turbo'' eklentisini etkinleştirsin, giremedikleri birçok siteye kolaylıkla erişeceklerdir. Deneyin mutlaka, faydasını göreceksiniz.

Ağustos'da görürüzde...

Şubat'tan bu yana neredeydin...?

Sansüre bende karşıyım ama...

İnternet adı altında ahlaksızlığada özgürlük denmez...

Ya tamam da abi aile filtresi zart zurt şeyleri var zaten sende benim kadar biliyosun. İsteyen kapattırır istemeyen kapattırmaz. Dediğin gibi olmayacak kesinlikle. Ayrıca o pakette ne içeriği olduğu belli değil. Dns'leri falan bi kilitlerler seni hiç bi yere giremezsin. Şimdi standart falan diye söylüyolar da amaçları belli zaten. Youtube gibi bi siteyi bile o kadar uzun süre kapalı tutabilen güç bunu da yapar. Git gide kısıtlanıyoruz. Ayrıca da isteyen ****o seyreder yani kimseyi ilgilendirmez ki. Yazamıyorum bile ne dediğimi:)

Herkes işine geldiği gibi meseleyi yontuyor. Yasaklar için her zaman mazaret üretilir. Çok zor değil, mantıklı olması da gerekmez. Örnek verdiğiniz Atatürk meselesi mesela. Youtube sözde bu nedenle yasaklandı da ne oldu ? Türkiye kaynaklı pek çok site de yine Mustafa Kemal'e galez küfürler edilmiyor mu? Kaldı ki bunların çoğunluğu da sözde islami tandanslı siteler. Onlara erişim engellendi mi ? Hayır. İşine geleni yasakla, işine gelmeyeni yasaklama. Oh ne güzel dünya.

İnsanlar kendi edimlerinden kendileri sorumludurlar. Üç beş densizin ıq'su sınırlı adamın yaptıklarını herkese mâl etmeye çalışmak aristo mantığından da beter bir durum. Beyler hangi akademik tecrübeyle, hangi pedagojik gerekçeklerle vs vs incelemelerle bu kıstasları belirlemiş acaba. Var mıdır bilen ?

Zannettem kafalarına göre iş yapıyorlar. İşin acı yanı yasaklara karşıyım ama ile başlayan cümlelerin sonrasında gelenler. Herkesin başına bir ahlak polisi koyalım madem. Nasıl olsa hepimiz idiotuz ve nasıl davranmamız gerektiğini bilmiyoruz. Biraz kendine saygısı olan insan kendisine reva görülen bu aşağılamaya tepki gösterir. Adamlar resmen zekamızla ve özgür irademizle dalga geçiyorlar.

Yakında erkeklerde başörtüsü kullanıcak diye bir şeyin girmesini bekliyorum yasaya.Evde maksimum 5 saat tv izleme kanal olarak ta sadece stv kanal 7 izlenicek gibi bir olayda olabilir.Ama bu olaylardan da mennun olacak sürüyle insan olucak onuda biliyorum.Burayı Suriye sananların çoğunlukta olduğu bir ülkede yaşamaya çalışıyoruz.

Beyler bu durumu bi özetler misiniz?Ne neye göre sansürlenecek?

İleri demokrasinin ilk adımları... Demokrasiden monarşiye geçiş evresi de diyebiliriz buna. :)

İkincisi bu yasağın gerçekleşmesi yahut gerçekleşmemesi tamamen bizim elimizde... Tepkisizlik bir halkı koyunlaştırır; sürüye değil, aklına itaat edeceksin. Burada meseleyi siyasi bir noktaya çevirmek istemiyorum, zaten siyasetten nefret ettiğimi bir çok kez yineledim.

Ancak internetin belirli bir şekilde sansürlenmesi, demokrasiden bahseden hükümetin çelişkiye düşmesine sebebiyet veriyor. Dolayısıyla burada bu mesele ile birlikte bu çelişki durumunu tartışmalıyız. Mesela protestoda sloganımız; "demokrasi bunun neresinde?" olabilir.

Sansür yok...

Standart paket yine aynı kalacakmış...

Çocuk ve Aşırı müstehcen devlet birliğine ve dirliğine karşı siteler engelleniyor...

Üst Alt