İrfan Can Eğribayat: "Vefat eden kızımın üzerinden beni yaralamaya çalıştılar" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İrfan Can Eğribayat: "Vefat eden kızımın üzerinden beni yaralamaya çalıştılar"

Alanyaspor maçından sonra tribünlerle sorun yaşayan Göztepe kalecisi İrfan Can Eğribayat açıklama yaptı. 23 yaşındaki file bekçisi, tepkisinin nedenini, "Vefat eden kızımın üzerinden beni yaralamaya çalıştılar" ifadeleriyle açıkladı.​

Süper Lig'in 30. haftasında Göztepe sahasında Alanyaspor'a 2-0 kaybetti. Düşme hattında bulunan İzmir temsilcisinde maçın ardından kaleci İrfan Can Eğribayat tribündeki taraftarlarla tartışma yaşadı. Araya görevlilerin girmesiyle 23 yaşındaki oyuncu sakinleştirildi.

İrfan Can Eğribayat yaşanan olaylara ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Eğribayat, insanların kendisini vefat eden kızından vurmaya çalıştıklarını söyledi.

İrfan Can Eğribayat'ın açıklamalarının tamamı​

"2020-21 sezonu itibariyle formasını terlettiğim Göztepe Spor Kulübü ile çıktığım son maç olan Alanyaspor karşılaşmasında yaşanan hadiselere açıklık getirmek istiyorum. Kamuoyunun da bildiği üzere geçtiğimiz aylarda bebeğimiz hayatını kaybetti. Bu olayın ardından haliyle en hassas noktamız kızımız olmuştur. Kızımızı kaybettikten üç maç sonra Adana Demirspor karşılaşmasında, aynı sorunları yaşadım. Tüm taraftarlar toplu bir şekilde bana tepki gösterdiler. O maçta ise profesyonelliğimi koruyup maç süresince ve sonrası elimden geleni yapmaya çalıştım. Bu üzücü olayların yaşandığı Alanyaspor karşılaşmasında maç boyu devam eden tepkiler, vefat eden kızımın üzerinden beni yaralamaya çalışıp, argo kelimeler kullanan insanlar oldu. Maç bitene kadar sükunetimi korumaya gayret ettim, sakince soyunma odasına giderken ağır ithamlarla karşılaştım, bir insan olarak sabrım tükendi, kayıtsız kalamadım. Yaşadığım olaylardan dolayı öncelikle her koşulda yanımda olan desteğini hep hissettiren sayın başkanımız Mehmet Sepil'den, kulüp yöneticilerimizden, takım arkadaşlarımdan, Göztepe ve Türk Futbol Camiasından özür dilerim..."

NTV Spor

Çok belli değil miydi sinirlenmesinden falan zaten normal küfür ,kafir olsa sallamaz geçer giderdi büyük hayvanlık yapmışlar itsoyları toplumumuz da hassas nokta falan hak getire zaten.

Göztepe taraftarın ne mal olduklarını bizim maçta gördük zaten. 2 sene önce de Futbolculara saldırmıştılar.

Allah kimseyi evladiyla sinamasin. Cok zordur kabullenmek. Yanliz ben bu atarli arkadasin kizi uzerinden taraftarin kendisini yaraladigina inanmiyorum. Taraftarin ana avrat baci kufur edebilecegini tahmin guc degil ama kizi icin nasil bir tepki verilebilir. Neyse, dogruysa agir serefsizlik.

Allah kimseyi evladiyla sinamasin. Cok zordur kabullenmek. Yanliz ben bu atarli arkadasin kizi uzerinden taraftarin kendisini yaraladigina inanmiyorum. Taraftarin ana avrat baci kufur edebilecegini tahmin guc degil ama kizi icin nasil bir tepki verilebilir. Neyse, dogruysa agir serefsizlik.
Küfretmiştir işte ana - baci küfrettiği gibi yapımda çok zor bir şey değil bunu yapmak renktaş.

Bana inandırıcı gelmiyor açıkçası bu açıklama.Hangi insan çocuğa küfretmeyi geçtim doğmamış bir bebeğe küfür eder ki.Hadi öyle bir çürük elma var diyelim, o tribünde birisi öyle bir küfür edecek taraftar buna tepki göstermeyecek ha? Buna Göztepe tribünü dahil hiçbir tribün izin vermez.

Bana inandırıcı gelmiyor açıkçası bu açıklama.Hangi insan çocuğa küfretmeyi geçtim doğmamış bir bebeğe küfür eder ki.Hadi öyle bir çürük elma var diyelim, o tribünde birisi öyle bir küfür edecek taraftar buna tepki göstermeyecek ha? Buna Göztepe tribünü dahil hiçbir tribün izin vermez.
Geçen maça gittim, ölüsüne dirisine bütün futbolculara ve aile fertlerine soven bir başkalaşım yanımda oturuyordu

Değil İrfancan, hiçbir sporcunun taraftarlara böyle bir iftira atacağına ihtimal vermiyorum. Eski ASY tribünlerindeki 'taraftar' lardan bile öylesine tiksindim ki imkanım olmasına rağmen stada gidip maç seyretmek içimden gelmiyor. Toplumumuzun kalitesi malum, maalesef...

Üst Alt