Irkçı Saldırılara Maruz Kalan Vinícius Júnior'a Çok Sayıda Destek Geldi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Irkçı Saldırılara Maruz Kalan Vinícius Júnior'a Çok Sayıda Destek Geldi

1684744997893.png

İspanya La Liga'da 35. hafta müsabakasında Valencia- Real Madrid maçının ikinci yarısında Real Madridli futbolcu Vinicius Junior'a karşı yapılan ırkçı hareketler ve sonrasında yaşananlar futbol dünyasının merkezine oturdu.

OYUN DURDU​

71. dakikada Vinicius Junior, Valencia tribünlerinden bir taraftarın kendisine ırkçı hakaret ettiği gerekçesiyle oyunu durdurdu. Her iki takımın oyuncuları ve teknik ekipleri olaya dahil oldu. Polis tribüne gidip o bölümü dağıttı. Oyun yaklaşık 10 dakika durdu. Oyunun durduğu sırada ırkçılığa karşı anons yapıldı. Ancak tezahüratlar devam etti. Öfkesine yenik düşen Vinicius, rakibine sert faul yaptığı gerekçesiyle kırmızı kart gördü. Maçı 1-0 Valencia kazandı. Teknik Direktör Ancelotti ve Vinicius'tan zehir zemberek açıklamalar geldi.

"IRKÇILAR ÖDÜL KAZANDI"​

İspanya'da defalarca ırkçılığa maruz kalan Vinicius maçın ardından, "Irkçıların kazandığı ödül benim maçtan atılmamdı. Bu futbol değil, bu LaLiga" açıklaması yaptı.

1684745008102.png

"İSPANYA'DA ÇİRKİN BİR SORUN VAR, BURADA FUTBOL OYNANAMAZ"​

Real Madrid'in İtalyan teknik direktörü Ancelotti, "Futboldan konuşmak istemiyorum. Çok kızgınım. Bugün burada olanlar utanç verici. Tüm stat Vinicius'a 'maymun' diye bağırdı. İspanya liginin bir sorunu var ve bu, Vinicius değil. O sadece kurban. Bu şekilde futbol oynanamaz. Maçı kazansaydık da aynı şeyleri söylerdim. Olanlar çok ciddi" ifadelerini kullandı.

NEYMAR: SENİNLEYİM​

PSG'nin dünyaca ünlü futbolcusu Neymar yaşananların ardından Vinicius'un fotoğrafını kalp emojisi ve "Seninleyim" mesajıyla paylaştı.

1684744990364.png

GALATASARAY'DAN DESTEK!

1684745094721.png

FIFA Başkanı Infantino'dan Real Madridli Vinicius için dayanışma mesajı:

"Vinicius'la dayanışma içindeyiz. Futbolda da toplumda da ırkçılığa yer yok. FIFA böyle bir durumla karşı karşıya kalan tüm oyuncuların yanındadır."

"FIFA organizasyonlarındaki üç aşamalı sürecin, tüm futbol maçlarında uygulanmasını tavsiye ediyoruz. İlk aşamada maç durdurulur ve anons yapılır. Devamında oyuncular sahayı terk eder ve anonsla sözlü saldırının devam etmesi halinde müsabakaya bir süre ara verileceği duyurulur. Karşılaşma başladıktan sonra saldırı sürerse oyun durdurulur ve rakip takım hükmen galip sayılır. Açıkçası söylemek uygulamaktan kolay ancak bunu yapmamız, eğitim yoluyla da desteklememiz gerekiyor."

FIFA Başkanı Infantino'dan Real Madridli Vinicius için dayanışma mesajı:

"Vinicius'la dayanışma içindeyiz. Futbolda da toplumda da ırkçılığa yer yok. FIFA böyle bir durumla karşı karşıya kalan tüm oyuncuların yanındadır."

"FIFA organizasyonlarındaki üç aşamalı sürecin, tüm futbol maçlarında uygulanmasını tavsiye ediyoruz. İlk aşamada maç durdurulur ve anons yapılır. Devamında oyuncular sahayı terk eder ve anonsla sözlü saldırının devam etmesi halinde müsabakaya bir süre ara verileceği duyurulur. Karşılaşma başladıktan sonra saldırı sürerse oyun durdurulur ve rakip takım hükmen galip sayılır. Açıkçası söylemek uygulamaktan kolay ancak bunu yapmamız, eğitim yoluyla da desteklememiz gerekiyor."
kırmızıyı haketmis vini

Bir insan siyahi bir futbolcuya mahmun diye niye hakaret eder ki ya.
Lan hadi ülkende 10 milyon tane kacak siyahi göcmen olup o ülkeye ait bir futbolcu olsa toplumsal dışa vurum diyecegim de.
Dünyanın fist class kategorisinde futbol oynayan brezilyalı oyuncuya maymun tezahüratı yapmak nereden baksan angutça ve aptalca.
Zekayla açıklanabilir bir tarafı yok

Ülkemize gel diyenler ne düşünüyor acaba?

Bizim ülkede bunlar yok mu? Fazlasıyla var da neyse...

a2f5aba75b2a80614fc1d7475ea3c140.jpg

EIiFXGWWoAAX-7g.jpg

bu nasıl beyinsizlik ya, kendi takımında da siyahi oyuncular var. Tam fenerli kafası, sahada fenerden de siyahi oyuncu varken rakip takım oyuncusuna muz uzatan dangalak, maçtan sonra da midem ağrıyor demişti.

Ayrıca bizim taraftarların herhangi bir ırkçı söylemini ne duydum, ne gördüm, ne de okudum.

gelebilir Galatasarayımıza aslan parçası.

Stadyumda maymun diye bagiran 3 taraftar tespit edilip goz altina alindi. Valencia kulubu ku kisilere omur boyu men cezasi vermis. Ayrica Valencia kulubu 5 mac kisitli tribun cezasi yemis.

3 kisi bagirmis gibi, saka gibi bu Ispanyol polisi.

Üst Alt