Işık Hızı Aşıldı - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Işık Hızı Aşıldı

Cevap: Işık Hızı Aşıldı

Ben Kuran'i okudum. Øyle birsey hatirlamiyorum yaziyorsa hangi ayette yaziyor ? Eger Islam bilginlerinden bazilarinin teorisi ise bunu Kuran'da hangi ayete dayandiriyorlar ya da neye dayandirarak søyluyorlar ? Neye gøre saniyede 76.000.000.000 gidiyor ? Aciklamalarini merak ettim mufessirlerin bu konuda neye dayandirdiklarini.

Hemen bahsedeyim...

Kur'an-ı Kerim'de ve Tefsirlerinde şu kadar demez...

Benzer yada terimler kullanılır...

Saniye'de o kadar mesafe gitmesi sadece gün bazında hesaplamalar alınarak ifade edilmiştir...

O kadar saniyede gitmiştir diye kesin bir ifade kullanılmaz...

Bahsettiğim mevzuyu şuradan açarak bu rakamı çıkartmıştır...

Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri...

Cebrail Aleyhisselam'ın Arş'tan Dünya'ya 50 bin yılda geldiği söylenmektedir...

Bu zaman içerisinde ise o bir an olarak ifade edilir...

Yani Birinci kat semadan Dünya semasına iniş hızı tasvir edilmiştir...

Kesin bu demek değildir...;)

Işınlanma mevzuna dönsek iyiydi, bir ara kalemi ışınladılar falan diye haberler çıkmıştı çok sevinmiştim, yalandı herhalde o mevzu.

Işık hızını geçmek sakat iş, durduk yerde enerjiye falan dönüşmeyelim şimdi.

Hemen bahsedeyim...

Saniye'de o kadar mesafe gitmesi sadece gün bazında hesaplamalar alınarak ifade edilmiştir...

Kesin ya da degil sadece kurduklari mantigi merak ettim. O zaman hesapladigina gøre Ibrahim Hakki dunyanin arsa olan uzakligini da bilmesi gerekir. Arsa olan uzakligi ne kadarmis dunyanin ve gene burda neyi veri almis ? Hangi ayet ve neye gøre arsin dunyaya olan uzakligi bilgisine ulasmis Ibrahim Hakki?

Kesin ya da degil sadece kurduklari mantigi merak ettim. O zaman hesapladigina gøre Ibrahim Hakki dunyanin arsa olan uzakligini da bilmesi gerekir. Arsa olan uzakligi ne kadarmis dunyanin ve gene burda neyi veri almis ? Hangi ayet ve neye gøre arsin dunyaya olan uzakligi bilgisine ulasmis Ibrahim Hakki?

Tefsir'lere göre...

Nasıl Demir'in dünya dışından geldiği Kur'an'da Hadid Suresinde mevcutsa...

Nasıl Evren'in tek bir noktadan meydana geldiği Zariyat suresinde mevcutsa...

Oda bir şekilde Kur'an-ı Kerimde mevcut...

Araştırmadım Sadece İbrahim Hakkı Hz.lerinin Marifetname adlı eserinin birinci cildin'de okudum...

Hemen bahsedeyim...

O mevzular ateistlerin alay konusu halinde. Hız belirtmeye gerek yok zaten ne kadar hızlı olduğu ve maddi konulara katık edilmemesi gerektiği bilincindeyiz. Ama şunu bilirim ki Cebrail a.s arştayken Hz.Ibrahim ateşe atıldığında, Allah emir verir ve Cebrail a.s dünyaya gönderir. Vardığında henüz Hz.Ibrahim ateşe varmamıştır ve Cebrail a.s'e önünden çekilmesini söyler.

ışınlandıktan sonra da AYH JETLAG OLDUM HAYATIM GERÇEKTEN ÇOK YORULDUM diyen tipler görürsem cern'i basar o adamları tuvalet terliğiyle kovalarım

Işınlanma mevzuna dönsek iyiydi, bir ara kalemi ışınladılar falan diye haberler çıkmıştı çok sevinmiştim, yalandı herhalde o mevzu.

Işık hızını geçmek sakat iş, durduk yerde enerjiye falan dönüşmeyelim şimdi.

Fotonu isinladilar diye biliyorum. Detayli bilgim yok. Ya zaten isik hizini gecse bile ortaya diger boyutlar girecek bence. Kisa bir yol bulmus olabilir nøtrino deney dogruysa. Belki kurt deliklerine falan da baglayabilirler. Bu olasilik da var. Nøtrino sonucta madde ile etkilesime girmiyor diye biliyorum. Emir yazmis ya icimizden bile geciyorlar maddelerin icerisinden falan. Boyutlar icerisinden neden gecmesinler. Tabi bunlarin hepsi fantazi sonucta daha ispatlanmadi nøtrinonun isik hizini astigi.

Fotonu isinladilar diye biliyorum. Detayli bilgim yok. Ya zaten isik hizini gecse bile ortaya diger boyutlar girecek bence. Kisa bir yol bulmus olabilir nøtrino deney dogruysa. Belki kurt deliklerine falan da baglayabilirler. Bu olasilik da var. Nøtrino sonucta madde ile etkilesime girmiyor diye biliyorum. Emir yazmis ya icimizden bile geciyorlar maddelerin icerisinden falan. Boyutlar icerisinden neden gecmesinler. Tabi bunlarin hepsi fantazi sonucta daha ispatlanmadi nøtrinonun isik hizini astigi.

kim ne anladı arkadaş allah aşkına bakın allahın adını verdim

Üst Alt