İsimsizler | Kanal D | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yakında Kanal D ekranında yeni bir dizi izleyicisi ile buluşacak: İsimsizler…

Barakuda Film & Es Film; Ahmet Kayımtu, Yusuf Esenkal, Serdar Öğretici’nin yapımcılığını üstlendiği, Osman Kaya’nın yönetmenliğini yaptığı Kanal D’nin iddialı projesi "İsimsizler"in senaryosu ise Mustafa Burak Doğru, Serkan Birlik, Ayça Mutlugöl ve Hale Çalap’a emanet.

Geçtiğimiz akşam ilk teaserı yayınlanan İsimsizler’in genel hikâyesi şöyle;

Fatih, genç, başarılı, umut vaat eden bir diplomat adayıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin yurt dışı temsilciliklerinden birine atanmış, görevine başlayacakken Virankaya’dan gelen acı haber hayatını değiştirir. Çünkü Virankaya Kaymakamı şehit edilmiştir. Fatih Başkan’ın desteğini alarak onun yerine kaymakam olmaya gönüllü olur.

Ülkesi için masa başında rahat bir görev yapmaktansa ateş altında olmayı tercih etmiştir. Yüreği vatan sevgisi ile dolu, devletini ana babası yerine koyan 7 kişilik ekibiyle at izinin it izine karıştığı Virankaya’ya gider.

İsimlerini ancak tarihin satır aralarından okuyup yüreklerinde hissedecek olanların bildiği bu ekip, görünmez düşmanlarıyla savaşırken önce o düşmanların maskelerini düşürmek zorundadır. Çünkü düşman onlar gibi mert değildir. Kullandığı kuklaları vardır.

Son düzenleme:
Bu dizi özelinde yazmıyorum izlemedim ama genel olarak bu gibi yapımlar inanılmaz derecede arttı, söylemlere ise değinmeme gerek yok sanıyorum hepimiz görüyoruz, duyuyoruz. Bu dönemde yetişen bir çocuğun zihin dünyasını tahmin etmek zor değil.

4. sanayi devriminin verdiği ivmeyle yakın gelecekte çok farklı bir dünyanın içinde olacağız, hali hazırda pek çok konuda geri kalmış bizim gibi ülkeler için zaten açık olan farkın çok daha fazla açılacağı; hatta kapanamayacak seviyelere geleceği çok açık.

Batının yaşadığı/yaşayacağı sıkıntılara aşırı anlam yüklemek anlamsız, şöyle kötü olacaklar böyle kötü olacaklar diye mastürbasyon yapmanın anlamı yok. Süreli sıkıntı yaşarlar ama ''know-how'' diye bir realite var, düştükleri düşecekleri yerden muazzam bir hızla kalkarlar (bkz. 2. dünya savaşı) ki şu anda bizim kamuoyuna yansıdığı kadar büyük bir sıkıntı yok.

Tek çıkar yolumuz popülist yaklaşımlardan uzak durup uzun vadeli planlar yapmakken ve çocukları/gençleri bilime-teknolojiye yönlendirmemiz gerekirken biz bunun tam tersini yapıyoruz.

Kod yazmanın önemi, nano teknoloji vs gibi konularda neden kamu spotu görmüyoruz mesela ? Allah aşkına amerikada-avrupada yayınlanan bilim-teknik dergilerine bir göz atın adamlar nelerle uğraşıyor, adamlar nelerin eşiğinde...

Gelişmekte olan ülkeler son 20-30 yılı baz alarak büyük hata ediyor, böyle devam ederse yakın gelecekte asla kapanamayacak gelişmişlik farkları oluşacak; 4. sanayi devrimi 3.sü gibi değil zira.

Moğol–Türk ezgisi gibi bir giriş müziği vardı, çok hoşuma gitti. Film içinde mesaj kaygısını biraz azaltırlarsa iyi olur.Ayrıca vıcık vıcık aşk dizisine çevrilmez umarım Doktor hanım o izlenimi verdi.

Moğol–Türk ezgisi gibi bir giriş müziği vardı, çok hoşuma gitti. Film içinde mesaj kaygısını biraz azaltırlarsa iyi olur.Ayrıca vıcık vıcık aşk dizisine çevrilmez umarım Doktor hanım o izlenimi verdi.

Zaten ilerki bölümlerde düdükleme sahnelerini çok görücez
Sadece doktor müsaitse flimdeki başrollerin elinden geçer diye düşünüyorum

Kazak milli ezgilerindenmiş o müzik. Bir de şu karakterlere mesaj vermek için slogan attırma, filmin mesajını insanların gözüne sokma işinden vazgeçebilirlerse sektör Türkiye'de çağ atlayacak.

fox 'un savaşçı dizisi nasıl sanki bana daha kaliteli bir yapım gibi geldi , ikisini de izlemedim henüz.

dağ 2'nin yarattığı hava bir anda osmanlı dizisinden terör ve şehit dizisine dönüşe yol açtı sanırım

Dizinin senaristleri serkan birlik ve hale çalap daha önce STV de şevkat tepe ve tek türkiye dizilerini yazan senaristlermiş.dizinin konsept danışmanı da mete yararmış.

Son düzenleme:
Üst Alt