Issız Adam Jan Olde Riekerink! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Issız Adam Jan Olde Riekerink!

989898.jpeg

Yanlış kadro tercihlerinin yanı sıra oyuna müdahale edememesiyle eleştirilen ve gözden düşen Galatasaray'ın Hollandalı çalıştırıcısı Jan Olde Riekerink'e, futbolcular ve yönetimden sonra taraftarlar da sırtını döndü.

Galatasaray, iki cephede yoluna ağır aksak ilerlerken Teknik Direktör Jan Olde Riekerink, sarı-kırmızılıların bir numaralı gündem maddesini oluşturmaya devam ediyor. Geçen sezon altyapıdan takımı devralan Hollandalı hoca önce Türkiye Kupası ve sonra da Süper Kupa'yı sarı-kırmızılı takıma kazandırmış ve ucuz maliyetiyle yönetimin, başarısıyla da taraftarın alkışını almıştı. Ancak bu sezon son 4 haftalık zaman diliminde her şey tersine döndü.

Riekerink kadroyu oluştururken, yanlış tercihlerinin yanı sıra oyuna müdahale edememesiyle eleştirilmeye başlamıştı. Kupadaki Elazığ beraberliği bardağı iyice taşırdı. Takımda disiplini sağlayamayan Hollandalı hoca, bazı futbolcularla ters düşerken alınan kötü sonuçlar sonrası taraftarlar da sosyal medyada Riekerink Bey ile yola devam edilmemesini istiyor. Sarı-kırmızılı yönetimin de arka plandan hoca arayışlarını sürdürdüğü belirtiliyor. Gerçek şu ki Jan Olde Riekerink artık Galatasaray’ın ıssız adamı.

OTORİTE SIFIR

Ligde 12 hafta geride kalırken Hamit, Yasin, Selçuk ve Sinan Gümüş, Teknik Direktör Riekerink'e tepki gösterip Hollandalı hocanın otoritesinin olmadığını gözler önüne serdi.

AMK

PORTAL HABERİ

Balayı bitti. Futbolcuların seveceği değil futbolcuları işini yapmayınca seven (!) teknik adam lazım bize.

Görünen köy kılavuz istemez. Riekerink iyi insan olabilir, iyi bir altyapı hocası da olabilir ama henüz büyük takım ağırlığını kaldıracak seviyede değil. Rezil bir performans sergileyen Cavanda'yı 90 dakika sahada tutup, Linnes'e 1 dakika bile şans vermemesi adaletli olmadığını gösterdi. Altyapıdan tek bir oyuncu kadroya dahil etmeyerek, aslında altyapıyı da fazla umursamadığını gördük. Adamın tek derdi takımın ağır abilerini memnun etmek. Ve bu sayede biraz daha fazla görevde kalabilmek. Gençler falan umrunda değil. Yol yakınken yollar ayrılıp, yerine disiplinli, mümkünse ideolojisi faşizm olan bir teknik adam göreve gelmeli.

Otorite olmadigini düsünüyorsunuz ama ona saygisizlik yapan Cezasini az veya cok aliyor.

Bunun yani sira kimin ne oldugunu, kimin formaya layik oldugunu görüyoruz.

Hocana saygi duymuyorsan, heleki Galatasaray gibi bir Takimda, hic isin yok bu Takimda.

Hocana, Taraftarina ve özellikle Formana Saygi duyacaksin.

----

Cok önemli bir yere geldik.

Simdi ya Futbolcular kazanacak yada Teknik Ekip.

Riekerinkin arkasinda kalip Oyuncular giderse Teknik ekip kazanir ve Disiplin olur.
Riekerinki yollarsan Oyuncular kazanir ve gelen yeni Teknik ekipe ayni disiplinsiz davranislar devam eder.

Riekerink kalmalidir ve ayrica sezon basi verilen Cezalar uygulanmalidir.

Görünen köy kılavuz istemez. Riekerink iyi insan olabilir, iyi bir altyapı hocası da olabilir ama henüz büyük takım ağırlığını kaldıracak seviyede değil. Rezil bir performans sergileyen Cavanda'yı 90 dakika sahada tutup, Linnes'e 1 dakika bile şans vermemesi adaletli olmadığını gösterdi. Altyapıdan tek bir oyuncu kadroya dahil etmeyerek, aslında altyapıyı da fazla umursamadığını gördük. Adamın tek derdi takımın ağır abilerini memnun etmek. Ve bu sayede biraz daha fazla görevde kalabilmek. Gençler falan umrunda değil. Yol yakınken yollar ayrılıp, yerine disiplinli, mümkünse ideolojisi faşizm olan bir teknik adam göreve gelmeli.

Sonuna kadar katılıyorum. Ben Beşiktaş maçından sonra karar vermiştim olmayacağına dair. Normalde tek bu tarz sebepler yeterli değil ama birike birike bir tablo çıkarıyor ortaya.

Riekerink ile olmayacağının ispatları

1. Oyuncuların çok seviyoruz. Onunla çalışalım demesi.
2. Sadece 1 değil, bir çok oyuncunun saha kenarına gelirken takındığı tavırlar
-Hamit sinirle tekme salladı.
-Yasin'in tripleri
-Selçuk'un kulübede Ayhan ile kapışması
-Sinan Gümüş'ün son maç çıkarken ki davranışları
-Linnes'i saha kenarında tartaklayıp, bir daha hiç oynatmaması (ben de tutmuyorum ayrı ama eşit olmak zorundasın Sabri 1-2 maç daha iyi oynadı, sonra o gün ki Linnes'den bile berbat ise şans vermek zorundasın aga)
-Bruma'ya at çalım atarsa pozisyon'a gireriz tarzı olmayacak oyun şablonu.
-Sneijder ile olan yakınlığı yüzünden yakıştırılan ithamları saha içinde aldığı kararlar ile taca çıkaramaması
-Kötü oynayan oyuncuyu kesememesi
-Disiplin cezası verilen oyuncuyu 1 hafta sonra kadroya alması ve 11 oynatması
-Kondisyoner krizi ve teknik ekip ile olan iletişimsizlik (yönetimin de suçu çok büyük burada ama Riekerink de ekip kurabilecek bir bilgiye sahip değil, çünkü hep teknik direktörler tarafından seçilen insan olmuş, seçen olmamış)
-Serdar Aziz'in yüzüne haftalarca bakmayıp derbide pat diye 11 çıkarması.
-Bol yan paslı oyun ile pozisyona giremeyen, durağan bir takım ortaya çıkarması en son 2009-2011 arası bu kadar sıkıcı oynadı bu takım.
-Defansımız zaten kötüydü ama 11 maçta sadece 18 gol üretebilen kısır bir takım olduk. Büyük takımlar en az 2 gol ortalaması ile oynamak zorunda. Hele bizim gibi her maç en az 1 gol yiyen takım için bu 2.5 civarı olmalı.

Sonuna kadar katılıyorum. Ben Beşiktaş maçından sonra karar vermiştim olmayacağına dair. Normalde tek bu tarz sebepler yeterli değil ama birike birike bir tablo çıkarıyor ortaya.

Riekerink ile olmayacağının ispatları

1. Oyuncuların çok seviyoruz. Onunla çalışalım demesi.
2. Sadece 1 değil, bir çok oyuncunun saha kenarına gelirken takındığı tavırlar
-Hamit sinirle tekme salladı.
-Yasin'in tripleri
-Selçuk'un kulübede Ayhan ile kapışması
-Sinan Gümüş'ün son maç çıkarken ki davranışları
-Linnes'i saha kenarında tartaklayıp, bir daha hiç oynatmaması (ben de tutmuyorum ayrı ama eşit olmak zorundasın Sabri 1-2 maç daha iyi oynadı, sonra o gün ki Linnes'den bile berbat ise şans vermek zorundasın aga)
-Bruma'ya at çalım atarsa pozisyon'a gireriz tarzı olmayacak oyun şablonu.
-Sneijder ile olan yakınlığı yüzünden yakıştırılan ithamları saha içinde aldığı kararlar ile taca çıkaramaması
-Kötü oynayan oyuncuyu kesememesi
-Disiplin cezası verilen oyuncuyu 1 hafta sonra kadroya alması ve 11 oynatması
-Kondisyoner krizi ve teknik ekip ile olan iletişimsizlik (yönetimin de suçu çok büyük burada ama Riekerink de ekip kurabilecek bir bilgiye sahip değil, çünkü hep teknik direktörler tarafından seçilen insan olmuş, seçen olmamış)
-Serdar Aziz'in yüzüne haftalarca bakmayıp derbide pat diye 11 çıkarması.
-Bol yan paslı oyun ile pozisyona giremeyen, durağan bir takım ortaya çıkarması en son 2009-2011 arası bu kadar sıkıcı oynadı bu takım.
-Defansımız zaten kötüydü ama 11 maçta sadece 18 gol üretebilen kısır bir takım olduk. Büyük takımlar en az 2 gol ortalaması ile oynamak zorunda. Hele bizim gibi her maç en az 1 gol yiyen takım için bu 2.5 civarı olmalı.

Peki faşizm yanlısı bir teknik direktöre ihtiyacımız olduğu konusunda bana katılıyor musun?

Paolo Di Canio kardeşim bu görev için biçilmiş kaftan.

Paolo_2680963b.jpg

di_canio_4_getty.jpg

2650108.jpg

Riekerink gidince her şeyin düzeleceğini sananlar var.

Valla o biraz da gelecek teknik direktöre bağlı Emre bey kardeşim.

Bknz: Pereira gitti, Advocaat geldi. Adamlar kaç puan geriden gelip bizi geçtiler. Gerçi o kadar geriye de Advocaat döneminde düşmüşlerdi ama adam toparlamasını bildi. Oysa biz? Her geçen gün daha kötüye gidiyoruz. Israr edilecek teknik adam var, edilmeyecek teknik adam var. Birisi gelsin takımı iyi oynatsın, formayı adaletli bir şekilde dağıtsın, kötü sonuç alsa bile şahsen ben laf etmem.

Bknz: Pereira gitti, Advocaat geldi. Adamlar kaç puan geriden gelip bizi geçtiler. Gerçi o kadar geriye de Advocaat döneminde düşmüşlerdi ama adam toparlamasını bildi. Oysa biz? Her geçen gün daha kötüye gidiyoruz. Israr edilecek teknik adam var, edilmeyecek teknik adam var. Birisi gelsin takımı iyi oynatsın, formayı adaletli bir şekilde dağıtsın, kötü sonuç alsa bile şahsen ben laf etmem.

Bence, Dursun varken hangi hoca gelirse gelsin başarılı olamaz.

Hakemleri unutma..

Basin sansasyon olsun ,klup karissin , yerli hoca gelsin ,daha cok malzeme ciksin diye bu adami yemeye calisiyor , bu sonuna kadar dogru

Fakat , jor da bunlarin ekmegine yag surmek icin hic bir firsattan geri kalmiyor masallah

Tebrikler el birliği ile bir hocayı daha yedik.

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk
Adamın hocalık kariyeri yok ne yemesinden bahsediyorsun sen? Ezbere konuşmakla olmuyor. şansını kullanamadı bu rike bey. Hollanda 2.ligde başarılar dileriz. Bütün hata yönetimindir bile bile lades yapıp bizi mağdur ettiler.

Hamzanın gönderilişine hepimiz sevindik ancak o an için yanlıştı rezalet şekilde yönetiliyoruz bu çapsız gariban rike gittikten sonrada hatalı bir karar vericeklerine eminim.

Üst Alt