İstanbul Dışında Yaşayanlar İstanbul Hakkında Ne Düşünüyor? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İstanbul Dışında Yaşayanlar İstanbul Hakkında Ne Düşünüyor?

Zincirlikuyu'dan metrobüse binip tüyap'a kadar giderseniz ya da normal araçla aynı güzergahta ilerlerseniz rezalet bir şehir izlenimi bırakacaktır. Durakları gözünüzde bir canlandırın mecidiyeköy, ayvansaray, edirnekapı, şirinevler, y.bosna, avcılar, b.düzü, incirli, perpa... Göze hitap eden, estetik toplamda beş metrekare bile bulamazsınız bu yolculuk sırasında.

Tabii hepsi bu değil Istanbul'un ama avrupa yakası leş genel olarak.

Doğma büyüme istanbulluyum artık gözümüzü istanbul dışı tarla alıp orada yaşamaya diktik. Anadolu yakasında yaşıyorum biraz daha katlanabilir bi halde buralar ama bıktık be abi artık değişiklik şart

Zincirlikuyu'dan metrobüse binip tüyap'a kadar giderseniz ya da normal araçla aynı güzergahta ilerlerseniz rezalet bir şehir izlenimi bırakacaktır. Durakları gözünüzde bir canlandırın mecidiyeköy, ayvansaray, edirnekapı, şirinevler, y.bosna, avcılar, b.düzü, incirli, perpa... Göze hitap eden, estetik toplamda beş metrekare bile bulamazsınız bu yolculuk sırasında.

Tabii hepsi bu değil Istanbul'un ama avrupa yakası leş genel olarak.

İstanbul boğaz ve çevresi. Gerisi hikaye. Bir de Arnavutköy Çatalca bölgesi. Doğa henüz hırpalanmamış oralarda. (Çatalca tarafındaki Arnavutköy)

Yurt disinda dogup buyuyen biri olarak yaz tatilinde bir cok kez gittigim icin fikir sahibi oluyor insan. Istanbul benim gozumde gezmek icin mukemmel bir sehir ama yasanilacak bir yer degil.

Öğrencilik ve sonrası toplam 12 yıl yaşadım İstanbul'da. Kaçar gibi ayrıldım İstanbul'dan, o kadar bıkmıştım çünkü. Şimdi işim düşerse gidip bir an evvel halledip dönüyorum, akşama bile kalmamaya çalışıyorum, o kadar nefret etmişim o şehirden.
İstanbul'da yaşayanlarda sanki tüm Türkiye orasıymış, her şey ordaymış, diğer şehirler figüranmış gibi bir psikoloji oluyor zamanla, bu da insanları oraya bağlıyor.
Şimdi bazen geri dönüp baktığımda düşünüyorum da hayatımda aldığım en güzel karar İstanbul'dan ayrılma kararıymış, bu kadar söyleyim.

Boğazı çok mu rahat zannediyorsun, şu korona olayı olmasaydı Nisan ve Mayıs hafta sonu hava biraz iyi oldu mu ipini koparan hafta sonu boğazda, cumartesi ve pazar trafik kilit, hadi seneye aynı mevsimde gel de bir dene girdin mi kaç saatte çıkıyorsun. (Ha Temmuz, Ağustos yazın şehir boşaldı mı o zaman en keyifli zamanıdır boğazın, öyle aman aman trafik olmaz.)

İstanbul boğaz ve çevresi. Gerisi hikaye. Bir de Arnavutköy Çatalca bölgesi. Doğa henüz hırpalanmamış oralarda. (Çatalca tarafındaki Arnavutköy)

Peki Istanbul'un ulkenin ticari merkezi olmasi sizin icin bir sey ifade ediyor mu? Isiniz dusuyor mu ya da orasi olmasa surasi olur diyebileceginiz yer var mi?

a748ace2-ce56-44ca-8283-df48885547c8%20(1).jpeg

İstanbul'da en az riskli bölgeler: Çatalca, Şile, Adalar, Silivri, Büyükçekmece, Beykoz, Sarıyer, Başakşehir, Arnavutköy ve Tuzla.

Boğazı çok mu rahat zannediyorsun, şu korona olayı olmasaydı Nisan ve Mayıs hafta sonu hava biraz iyi oldu mu ipini koparan hafta sonu boğazda, cumartesi ve pazar trafik kilit, hadi seneye aynı mevsimde gel de bir dene girdin mi kaç saatte çıkıyorsun. (Ha Temmuz, Ağustos yazın şehir boşaldı mı o zaman en keyifli zamanıdır boğazın, öyle aman aman trafik olmaz.)

Doğrudur ama daha yaşanılır. “Sultanbeyli” mi boğaz mı :asd:

Not: Murat abiyle bir Sultanbeyli muhabbetimiz olduğu için güldüm yoksa bu versus çok da komik değil farkındayım :D

Üst Alt