İstanbul'da Deprem - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İstanbul'da Deprem

Vakti olanlar mutlaka okusun deprem fay hattı herşeyi Bilale anlatır gibi anlatmış adam.. Çok uzun ama ilk 10-15 paragrafı mutlaka okuyun..

Hepsini okumadım ama depremden sonrası bölümü metal fırtına tadında.

Geçmiş olsun

İçinize su serpecek açıklama ;

jeofizik yüksek mühendisi övgün ahmet ercan: daha önce ki açıklamalarımda iki deprem olacağını söylemiştim. silivri ve marmara ereğlisi açıklarında. bir deprem de küçükçekmece önlerinde 5.00 – 6.00 arasında deprem olacağını açıklamıştım. bu depremler olmadan önce yer gerginliğini belirtmek için 4- 5.5 arasında deprem üreteceğini ve korku salacağını da açıklamıştım. bu depremlerden biri bugün oluştu. jeofizik bilgisi açısından bu depremin oluş yeri derinliği bize gelecek depremin nerede, hangi derinlikte olacağı üzerine bir bilgi vermiştir. bu küçük büyüklükte bir depremdir. silivri, kumburgaz ve marmara ereğlisi, tekirdağ, çorlu dolaylarında sarsıntı büyük hissedilmiştir. bunun nedeni deprem odağının sığlığıdır ve trakya'da o bölgede yerin gevşek olmasından kaynaklıdır. yıkıcı değildir.istanbul’da yıkıcı olabilmesi için eşik değer 6.1 büyüklüğüdür. büyük depremi 2045’den önce beklemiyorum. ancak büyük deprem olana kadar küçük depremleri görmemiz beklenen bu olaydır. bu depremin ardından daha büyük bir depremin geleceği beklentisi yoktur.

Olmayacak demek iddialı olur. Ölüm gibi düşünün. Bir gün olacak ama ne zaman olacak bilemiyorsun. Her an olacakmış gibi hazır olmamız gerekirdi. Biz hazır olmanın çok uzağındayız.

Kesinlikle her an hazir olmak gerekir. Ama ozellikle bina yapimlariyla ulkenin buna hazirlik yapmasi gerekir. Yoksa sen acik alanda gezerken isterse 9.0 olsun. Bir sey olmaz. 20 yilda pek ders almisa benzemiyor istanbul. Yine oyle bir deprem olursa yine 20 bin kisi olebilir. Ama Istanbul'un tarihine bakinca oyle buyuk depremler 20 yilda bir olmuyor. Araliklar daha uzun oluyor.

Vakti olanlar mutlaka okusun deprem fay hattı herşeyi Bilale anlatır gibi anlatmış adam.. Çok uzun ama ilk 10-15 paragrafı mutlaka okuyun..

çok guzel yazı. Birazını okudum da

Geçmiş olsun

İçinize su serpecek açıklama ;

jeofizik yüksek mühendisi övgün ahmet ercan: daha önce ki açıklamalarımda iki deprem olacağını söylemiştim. silivri ve marmara ereğlisi açıklarında. bir deprem de küçükçekmece önlerinde 5.00 – 6.00 arasında deprem olacağını açıklamıştım. bu depremler olmadan önce yer gerginliğini belirtmek için 4- 5.5 arasında deprem üreteceğini ve korku salacağını da açıklamıştım. bu depremlerden biri bugün oluştu. jeofizik bilgisi açısından bu depremin oluş yeri derinliği bize gelecek depremin nerede, hangi derinlikte olacağı üzerine bir bilgi vermiştir. bu küçük büyüklükte bir depremdir. silivri, kumburgaz ve marmara ereğlisi, tekirdağ, çorlu dolaylarında sarsıntı büyük hissedilmiştir. bunun nedeni deprem odağının sığlığıdır ve trakya'da o bölgede yerin gevşek olmasından kaynaklıdır. yıkıcı değildir.istanbul’da yıkıcı olabilmesi için eşik değer 6.1 büyüklüğüdür. büyük depremi 2045’den önce beklemiyorum. ancak büyük deprem olana kadar küçük depremleri görmemiz beklenen bu olaydır. bu depremin ardından daha büyük bir depremin geleceği beklentisi yoktur.

akif abinin attığı ekşi yazısını oku bence.

akif abinin attığı ekşi yazısını oku bence.

Niye okuttun şimdi bunu gece nasıl uyuyacağız ?

Adam 2014 yılında yazmış şu kısım korkutucu ;

istanbul segmentinin kurtuluşu yok. bak aradan da 13 sene geçmiş. bence en fazla 5-6 senesi var. siz siz olun marmara kıyılarında uzaklaşın. özellikle pendik, maltepe, kartal kıyılarında oturanlarla zeytinburnu, bakırköy ve avcılar kıyılarında oturanlar kuzeye kaçsın. 17 ağustos depreminde avcılar, depremin odak noktasına zeytinburnundan, kadıköyden ve bakırköyden daha uzak olmasına rağmen daha çok zarar gördü. sebebi söylendiği gibi avcıların zemininin sağlam olmaması değil yansıyan ve kırılan deprem dalgalarının tamamen tesadüfi olarak avcılarda çarpışması idi. yani dalgalarının ne zaman nere çarpışacağı belli olmaz, kıyılardan uzukta durmakta fayda var.

Üst Alt