İstatistiklerle Chedjou Gerçekleri - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İstatistiklerle Chedjou Gerçekleri

Şimdi bakalım 2013-2014 sezonunda burak yılmaz ve drogbanın attığı goller

Burak Yılmaz 18
Didier Drogba 14

aynı zamanda yine 2013-2014 sezonunda şampiyonlar liginde drogba 661 dk umut 192 dk forma şansı bulmasına rağmen atılan gollere baktığımızda.

Umut bulut =3
Drogba=2

Evet şimdi bu istatistiklere bakınca umut ve burağa drogbadan daha iyi dememiz gerekiyor.Ne yapalım şimdi drogbayı dünyanın en basiretsiz golcüsümü ilan edelim?

İstatistiklerle futbolu anlatmaya ve açıklamaya gerek duymak kadar saçma birşey yoktur.Rakamların içinde boğulmak isteyenler için futbol yerine fizik,matematik gibi alanları öneririm.

Futbolda sahada kimin ne bok yediği o kadar açık bir şekilde ortadadır ki.Futbola biraz meğilli olan herkes çok açık ve net bunu anlar.

Ched için yapmış olduğun onca istatistiği çöpe atmak için bir sebep sahibi olmuşsundur umarım.

3 sezondur kaçırdığım maç sayısı 5 veya 6.

Her maç izledim. Subjektif fikrimi de belirtiyorum.

Oyle yorum isterseniz yapayım.

1. Pozisyon almayı bilmiyor
2. Çok kolay adam geçiriyor
3. Duran toplarda müdafa bölgesinde adamını çok kaçırıyor.
4. Sakatlıktan her sene en az 10 maç kaçırıyor
5. Rakibi küçük gördüğünde konsantrasyonu ve oyunu yarı yarıya düşüyor.

Her şeyi geçtim de defanstan çıkarken çalım atma sevdasına kaptırdığı topların, yere düştüğünde eliyle koluyla müdahale edip penaltı yaptırmasının falan yanındaki adamlarla ne ilgisi var?

Tam komedi yav.

Semih'in, Hakan'ın en ufak hatasında sallayanlar 3 sezondur yanında düzgün bir stoper olsa siz görürsünüz masalını anlatıyor.

Geçen sezona kadar da aslında yanına tecrübeli bir stoper lazım ona da nerede durmasını öğretsin vs. deniyordu.

Neyse ki 30 yaşını geçti de artık o tarz mesajlar okumuyoruz sanırım.

Chedjou'nun berbat bir stoper olduğunu tespit edebilmek için sayfalarca analize, maçlarını seyretmeye gerek yok.

Şampiyon olduğumuz 14/15 sezonunda her hafta gol yerken allah'ın bir lütfu sonucu chedjou'nun sakatlanmasıyla son 6 haftayi semih hakan ikilisiyle gol yemeden tamamlamış oluşumuzu bilen durumun farkına varmıştır.

Chedjou'lu bir defans hattının mac içerisinde gol yememe ihtimali çok düşük. Mevkisi defans olup defansif özellikleri bu kadar kötü olan bir defans bugune kadar gormedim.

3 sezondur kaçırdığım maç sayısı 5 veya 6.

Her maç izledim. Subjektif fikrimi de belirtiyorum.

Oyle yorum isterseniz yapayım.

1. Pozisyon almayı bilmiyor
2. Çok kolay adam geçiriyor
3. Duran toplarda müdafa bölgesinde adamını çok kaçırıyor.
4. Sakatlıktan her sene en az 10 maç kaçırıyor
5. Rakibi küçük gördüğünde konsantrasyonu ve oyunu yarı yarıya düşüyor.
Katiliyorum ched basarili bir stoper degil ama semih ve hakanda bu hatalari chedden daha fazla yapiyorlar onlara elestiri gelmiyor sorun orada.

tapatalk

Chedjou'nun berbat bir stoper olduğunu tespit edebilmek için sayfalarca analize, maçlarını seyretmeye gerek yok.

Şampiyon olduğumuz 14/15 sezonunda her hafta gol yerken allah'ın bir lütfu sonucu chedjou'nun sakatlanmasıyla son 6 haftayi semih hakan ikilisiyle gol yemeden tamamlamış oluşumuzu bilen durumun farkına varmıştır.

Chedjou'lu bir defans hattının mac içerisinde gol yememe ihtimali çok düşük. Mevkisi defans olup defansif özellikleri bu kadar kötü olan bir defans bugune kadar gormedim.

Son 6 haftadaki performansi ile musleranin yilin oyuncusu secildigini hatirlatmakta fayda var.

tapatalk

Sadece şu ikisini yazayım;

Ujfa varken sağ beki Eboue önünde Melo vardı. Hatta en önde ciğersiz Elmander.

Ched varken sağ beki Sabri önü BOŞ. En önde pres yeteneği 0 bile olmayan Burak.

Hatasız hiçbir stoper olmaz kabul fakat tutarlı olmakta da fayda var.

Takıma göre eleştirilecekse hiçbir stoperimiz eleştirilmesin.

Yok takımdan bağımsız da eleştirilecekse diğerleri nasıl eleştiriliyorsa bırakın da %10'u kadar bu da eleştirilsin.

Semih'in falan forumdaki konusuna girip bakın bakalım neler yazıyorlar her maçtan sonra.

Başkası bireysel hata yapınca bu tarz savunmalar komik yani.

Marke ettiği adamını kaçırıyor --> Takıma bakın

Defanstan çıkarken çalım atmaya çalışıp top kaybediyor --> Yanındakinin hatası

Yerdeyken topa koluyla müdahale ediyor, penaltı oluyor --> Ama ön liberomuz yok ki

Nerede duracağını bilmiyor, konsantre olamıyor --> Tamam da süper pas attı

Mantıklı mı sizce?

Ben adamin asilmasina karsiyim ayni sekildede serdar hakkinda dusuncelerim ortadadir oda benim icin kaliteli bir stoper degil ancak 1 macta adami hata yapti diye futbol hayatini bitirdik ve ayni hatalari her mac yapan semih hakan hemen adamdan iyi oldu bu klubun icine sirayet etmis evlatcilik maalesef taraftarin icindede var bunlar para karsiligi cikip top oynayan adamlar arkadas nedir bu koruma psikolojisi.

tapatalk

Afrikalıdan stoper olmaz. Song gibi çok ender iyi defans adamı çıkar. Irkçılık falan değil bu. Kimse anlamadan dinlemeden yorum yapmasın.

Afrikalı oyuncular genelde oyun zekası düşük adamlar olurlar, defansın ortası da çok iyi pozisyon bilgisi ve oyun zekası gerektirdiğinden bu konuda yetersiz kalırlar. Kendilerine olan aşırı gereksiz özgüvenleri ve rahatlıkları da cabasıdır, bu yüzden de çok sık hata yaparlar. Topu oyuna sokma becerileri de yoktur. Tek avantajları fizik güçleri ve hızlarıdır ama oyun zekası olmayınca bunları da kullanmak zorlaşır.

Afrikalıdan stoper olmaz. Song gibi çok ender iyi defans adamı çıkar. Irkçılık falan değil bu. Kimse anlamadan dinlemeden yorum yapmasın.

Afrikalı oyuncular genelde oyun zekası düşük adamlar olurlar, defansın ortası da çok iyi pozisyon bilgisi ve oyun zekası gerektirdiğinden bu konuda yetersiz kalırlar. Kendilerine olan aşırı gereksiz özgüvenleri ve rahatlıkları da cabasıdır, bu yüzden de çok sık hata yaparlar. Topu oyuna sokma becerileri de yoktur. Tek avantajları fizik güçleri ve hızlarıdır ama oyun zekası olmayınca bunları da kullanmak zorlaşır.
Baştan aşşağı ırkçılık dolu bir post rengdas

Herifin sakatlık sorunu desen var.

Her maç hata yapıyor.

Bence mesele yine Terim-Aysal da kilitleniyor.

Ama size şu müjdeyi vereyim Chedjou'yu isteyen benim savunduğumu düşündüğünüz Terim idi. Ve onun hanesine yazılan eksi bir transfer puanıdır bu da.
Çünkü Terim sürekli Popescu aradı durdu 2000 sonrası gittiği her takımda

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Semihi çevirsen ne olur ya. Semih gibi vitaminsizi bile savunanlar var. Chedjoudan biraz iyi olsa ne olur. Çöp işte. Bunun gibi sülükleri göndermek zor oluyor. Chedjou en geç seneye gider. Semih denen vitaminsiz 10 sene daha durur.

Son yıllarda STSL'de izlediğim en kusursuz, en muazzam stoper. Doğal olarak kuşların ve FATO'cuların tepkisini çekiyor. Dikkat ediniz, chedjou'yu yerden yere vuran ve serdar semih gibi çöpleri öven tüm üyeler azılı ft yalayıcıları.

Tam saçmalamışsın...

Chedjou' yu defansif özellikleri itibariyle yetersiz bulanlardanım..

Semih' i, hiç kimse toz kondurmaz veya en azından onca hatasını mazur görürken en net eleştiren ve Galatasaray futbolcusu olamayacağını söyleyen de bendim, az tepki almadım, şimdi pek uğramayan forumda çok muteber birinin alçakça saldırısına bile maruz kaldım, kaale almadım tabi...

Serdar pek beğendiğim bir stoper değil, hele bu maliyetlerle transferini hiç tasvip etmedim; sakatlığa ve kart görmeye yatkınlığını en büyük handikap olarak görüyorum...

Fatih Terim' in karakterinden hazzetmem, bu konuda ''Alamancı'' Adem' le sayfalarca münazara eden de benim...

Haa, hiç kimseyi mi beğenmiyorum?...Öyle bir şey de yok, diğer mevki ve futbolcular için yazdığım mesajlarım kayıtlıdır, genelde iyimser baktığımı rahatlıkla söyleyebilirim...

Bu takımın son 3-4 yıldaki stoper tercihlerini beğenmiyorum. Mevcutlar içinde en ne yaptığını bilen adam olarak hala Hakan Balta' yı görüyorum ki sebebi muhteşem performansı değil, yokluk...2016 da bana bunu düşündürenler -başta Fatih Terim- utansın...

Chedjounun bir gecede Terim kazugindan, Aysalin vizyon transferi oldugu günleri, wallahi özledik.

Ve Chedin genelde övüldügü dönemlere dikkat konusunda. Genelde üst üste gol buldugu dönemlerdir. #IstatistiginSihiri

Üst Alt