İşte Beşiktaş'ın Borcu! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İşte Beşiktaş'ın Borcu!

besiktas_in_borcu_971_milyon_tl_h70833_b128a.png

Siyah-beyazlı kulübün, BJK Akatlar Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen 2015 yılı olağan idari ve mali genel kurul toplantısında denetleme kurulu raporunu okuyan Tuncel, 31 Aralık 2015 itibarıyla konsolide borcun 1 milyar 328 milyon 101 bin 108 lira olduğunu söyledi.

Feyyaz Tuncel, Beşiktaş Kulübü ve bağlı ortaklarının alacaklarının toplamının ise 167 milyon 583 bin 47 lira olduğunu ifade etti.

Kulübün 2012 yılından sonra en yüksek geliri 2015 yılında elde ettiğini belirten Tuncel, bu dönemde futbolcu satışlarından 56 milyon lira gelir sağlandığını vurguladı.

Ürkmezgil: "Şampiyonluğun son adımına geldik"
Toplantıda Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteni Ahmet Ürkmezgil de 2015 yılında idari, mali ve sportif anlamda yaptıkları çalışmalar hakkında detaylı bir sunum yaptı.

Ürkmezgil, geçen sezon Süper Lig'i üçüncü sırada tamamlayan futbol takımlarının bu sezon şampiyonluğa çok yakın olduğunu ifade etti.

Sezona teknik direktör Şenol Güneş yönetiminde başladıklarını ve Mario Gomez, Andreas Beck, Luiz Rhodolfo ve Marcola Guedes gibi oyuncularla kadrolarını güçlendirdiklerini anlatan Ürkmezgil, "Vodafone Arena'nın yapılması nedeniyle takımımız bu sezon iç saha maçlarının büyük bölümünü Atatürk Olimpiyat Stadı ile Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda oynadı. Şenol hocamızın üstün futbol anlayışını takım olma bilinciyle pekiştiren futbolcularımız, uzun lig maratonunda başarılı sonuçlara imza atmışlar ve şu anda şampiyonluğun son adımına gelmişlerdir. İnşallah yarın o bir adım atılacak ve tüm Beşiktaşlılarla en güzel bayram kutlanmaya başlanacaktır. " diye konuştu.

Tesisleşmede de önemli adımlar attıklarını aktaran Ürkmezgil, siyah-beyazlı camianın yıllardır hayalini kurduğu Vodafone Arena'yı yaptıklarını dile getirerek, "Yıllardır süren bir hayali gerçekleştirmek çok şükür bize nasip olmuştur." ifadesini kullandı.

Ajansspor.com

bu borçlar kapanmaz.

devlet tüm kulüplerin borcunu ödeyip kulüplerle borç yapılanamasına gitmeli.

atıyorum bizim 1.4 milyar lira borcumuz var ise x 1.5 = 2 milyar tl. böl 20 seneye yılda 100 milyon lira devlete ödeme yapacan.

aksi halde zaten faize yıllık 100 milyon liradan fazla ödeme yapıyoruz ve anapara yerinde duruyor.

bunlarin ellerindede Staddan haric birsy yok bizden daha kötü durumdalar ama sabah aksam Medyada Galatasaray batiyor

bu borçlar kapanmaz.

devlet tüm kulüplerin borcunu ödeyip kulüplerle borç yapılanamasına gitmeli.

atıyorum bizim 1.4 milyar lira borcumuz var ise x 1.5 = 2 milyar tl. böl 20 seneye yılda 100 milyon lira devlete ödeme yapacan.

aksi halde zaten faize yıllık 100 milyon liradan fazla ödeme yapıyoruz ve anapara yerinde duruyor.
Süperlig A.Ş. kurulma nedenlerinden biri bu zaten planlanan 3 devlet bankasının faizsiz ya da çok düşük faizli 10 yıla yayılacak şekilde borçları taksitlendirmesi

Devletin hic bir klube yardim etmesini kolaylik saglamasini dogru bulmuyorum , ulkede tonla sirket , dernek sikinti yasiyorken surekli spor kluplerinin kayrilmasi asiri derecede adalet duygusunu zedeliyor

bu borclar eger alt yapi yatirimlarindan , ulke sporunu kalkindirici girisimlerden kaynaklaniyor olsa bir derece amenna derdim , ama bu borcun 90% i afedersin hans in ve hansin ulkesinin cebine kivirip kivirip soktugumuz paralar , neden devlet gidip finanse etsin bunlari

zaten istendigi takdirde bankalarla ticari kuruluslarla anlasmalar yapip odeme vadelerini uzatabilirsin

Devletin hic bir klube yardim etmesini kolaylik saglamasini dogru bulmuyorum , ulkede tonla sirket , dernek sikinti yasiyorken surekli spor kluplerinin kayrilmasi asiri derecede adalet duygusunu zedeliyor

bu borclar eger alt yapi yatirimlarindan , ulke sporunu kalkindirici girisimlerden kaynaklaniyor olsa bir derece amenna derdim , ama bu borcun 90% i afedersin hans in ve hansin ulkesinin cebine kivirip kivirip soktugumuz paralar , neden devlet gidip finanse etsin bunlari

zaten istendigi takdirde bankalarla ticari kuruluslarla anlasmalar yapip odeme vadelerini uzatabilirsin

sıkıntı yaşayan sirketler icin devletin para vermesine gerek yok.

kurumlar vergisini %20'den 10'a çekmesi yeterli. firmalar nefes alır, defterlerde de hata-hile min.'a iner.

kaldı ki devlet firmalara personel desteği sağlıyor. mesela calıstırdıgın personel sayısının %10'u kadar personeli devlet desteğiyle 1 yıl çalıştırabiliyorsun.

10 yılında altından kalkamayız bence.
Yıllık 70 milyon liraya yakın faiz ödüyoruz sadece kalkarız gibi ama ciddi gelir düşüşü yaşarız katılırım ona.

Borç miktarını yarı yarıya azaltıp yıllık 50 milyon lira şeklinde olsa çok fena olur. Çünkü şartları ağır 10 sene -100 milyon lira ile başlayacaksın yıla borç yapmayacaksın üzerine.

ispanyadada italyadada yardim ediyorlar. Almanyada sehir yardim eder takimlarina genel olarak

Büyük şirketlere zaten belirli muafiyetler uygulanıyor kayırmaların kralı oluyor 10 tana kulübün toplam 5 milyar lirasını da bi zahmet uzun vadeye yayılsın.

Siz vestel için yapılan şeyleri unuttunuz heralde sırf yerli malı alınsın diye yurtdışı cihazlara ekstra vergi geldi. Futboldaki bu paralar yanında çerez kalır.

tamam ama klupler surekli devletin kapisini calip , bir kolaylik elde ederlerse yine 5-10 sene icinde tonla yabanci yerli oyuncuya ve kluplerine sirf zarar etme pahasina milyonlarca doviz dokuyorlar

adil degil

demekki neymiş bizdeki asıl sorun yönetimmiş !! karga bu borçla şampiyon olacak alt tarafı 4 doğru transferle ! biz ne yaptık kadromuz yeterli deyip hazırlık kampında karpuz yedik ! bu yönetim gitmezse bu sene de kavun yer bizim evlatlar hazırlık kampında !

Mevcut durumda yatırım hesabı açıp ne yatırırsan %25 devlet katkısı diye birşey var. Bu kulüpler futbolcu alarak avrupada senin reklamını yaparak ekonomine bir katkıda bulunuyor mu? Bulunuyor e haksızlık değil mi kulüpler sürekli harcasın ülkeye turist gelsin yurt dışında ülkenin şahane reklamları yapılsın.

Yıllık harcamalara %25 devlet katkısı yapsın o zaman. Hadi bakalım.

Üst Alt