İşte Galatasaray'ın Yeni Spor Salonu - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İşte Galatasaray'ın Yeni Spor Salonu

Cevap: İşte Galatasaray'ın Yeni Spor Salonu

PROJET-CRAZY

32fsb.jpg

32ftf.jpg

Galatasaray 50 bin kişilik salon yaptırsın biletleri 10 TL'den satsın Euroleague'de her maçı 50 bin kişiye oynar.

Bunu söylerken ne bir zamanlar dağ başına toplanan 79 bin (toplamda en az 110 bin) kişiye ne de 8 saate tükenen 12 bin bilete güveniyorum. Bunu söylerken Galatasaray'ın armasına güveniyorum.

Galatasaray'ın taraftarı içerisinde menfaat gruplarına iş çevresini genişletmeye gelen iş adamlarına, para babalarına mafya ağalarına çok fazla rastlayamazsınız Galatasaray taraftarı genciyle yaşlısıyla coluğuyla çocuğuyla bildiğiniz halktır ve bilet fiyatları makul seviyelerde olduğu süreçte her yeri doldurur Galatasaray taraftarı.

Galatasaray 50 bin kişilik salon yaptırsın biletleri 10 TL'den satsın Euroleague'de her maçı 50 bin kişiye oynar.

Bunu söylerken ne bir zamanlar dağ başına toplanan 79 bin (toplamda en az 110 bin) kişiye ne de 8 saate tükenen 12 bin bilete güveniyorum. Bunu söylerken Galatasaray'ın armasına güveniyorum.

Galatasaray'ın taraftarı içerisinde menfaat gruplarına iş çevresini genişletmeye gelen iş adamlarına, para babalarına mafya ağalarına çok fazla rastlayamazsınız Galatasaray taraftarı genciyle yaşlısıyla coluğuyla çocuğuyla bildiğiniz halktır ve bilet fiyatları makul seviyelerde olduğu süreçte her yeri doldurur Galatasaray taraftarı.

Bir basketbol salonu için 50 bin sayısı çok ütopik. 10-12 bin kişilik bir salon her zaman daha makul olacaktır. Her zaman salon dolmuyor malesef. Yalnızca derbi maçlarda ve EL'de doluyor. Türkiye'de belirli bir basketbol kültürü olmadığı için dolmasını da beklemiyoruz zaten :)

50.000 kişi lik salon çok

ideali en fazla 20.000 o da fazla

lakin sadece maç içinde kulanılmaması lazım

her türlü etkinliğe açık olmalı ki gelir çoğalsın

Değerli arkadaşlarım 50 bin kişilik salon yapılsın demedim, Galatasaray 50 bin kişilik salonda bile oynasa o salonunun tamamını doldurur dedim. (düşük kapasiteli salon isteyenlere ithafen)

Bence yapsınlar 16-17 bin kişilik salon size söyliyim 10 yıl sonra o salon tıka basa dolu oynanır heleki Aslantepenin yanına yapılırsa. Ayrıca bazı sporlar dünyada popülerleşmeye başladı şu aralar 2000'li yılllarda futsaldı hentboldu bilmemneydi 15-20 yıl sonra bu sporlar Türkiyedede popüler olur.

İstanbul ufak şehir değil her geçen gün nüfusu artıyor bilet fiyatları makul olsun çıktığı gibi tükenir o biletler.

Yunanistanda Panathinaikosun salonu 18,800 kişilik. Olympiakos'un kullandığı salon 15,000 kişilik.

Sinan Erdem 16,000 kişilik.Dünyanın en büyük salonu Carrier Dome 34,000 kişilik salon..

O yüzden 2012 yılında 16-17 bin kişilik salon makul ve mantıklı bir rakam olur Türkiyede basketbol kültürü Yunanistan,İsrail ve Litvanya gibi ülkeler kadar gelişmiş olmasada nüfusun fazla olması bir avantaj yaratabilir ileriki yıllarda

Üst Alt