GSC Haber - İşte Riva Arazisi İçin Teklif Veren Firmalar! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber İşte Riva Arazisi İçin Teklif Veren Firmalar!

Borc falan kapanmaz
Kardeş sen akıllı adamsin kapanacak olacağı kesin. Istanbul yaşayan etrafındaki konut fiyatlarını bilen herkes hazır konutlu araziden deli para kazanılacağını bilir. Adam gibi evlet 500 den başlıyor istambul da. Bunun en az 300 civari net kar olur.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kardeş sen akıllı adamsin kapanacak olacağı kesin. Istanbul yaşayan etrafındaki konut fiyatlarını bilen herkes hazır konutlu araziden deli para kazanılacağını bilir. Adam gibi evlet 500 den başlıyor istambul da. Bunun en az 300 civari net kar olur.

Bi bokluk cikar, simdi aldiklari parayi futbolcuya gomerler, rivadan para gelene kadar borca girerler falan filan yine borc azalir ama sifirlanmaz, 15 sene sonra bakariz yine 1 milyara cikmis

Dursun'un, Arazi satışı aynı transfer dönemi gibi.

Beklentiyi yükseltti buradan 1.5 milyar lira kazanılacak dedi.
Geldiğinden beri 800 milyon lira sadece borçlar artmış.
Ihaleden gelen kar 1.5 milyarları görmeyecek.

Yani araziler yine dursunun borçlarına gitti.

Sıfıra sıfır elde var yine sıfır.

Fener,bjk ile ayni seviyede borçla bizi gayrimenkulsuz bırakıp akıllarınca eşitlik sağlayacaklar.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Özetle daha florya var borç kapanır üzerine 300 milyon tl civari para kalabilir. En kötü 100 civari olur. Artı birde sıfır tesisimiz olur. Ne kadar sevmesekte o tesisin önüne yada klüp binasına beyazıt başkan ve dursun başkanın heykelini dikerler.

Sifirlasin uzerine 300 milyon tl cebe kalsin dursunun heykelini ben yapar koyarim oraya. Buyuk baskan diye anariz hatta ama boclarin %70ini falan odeyecek bir gelir gelecek gibime geliyor bana hep.

Su paranin 100 milyon lirasiyla orman mi satin aliyoruz yine bir yatirim yapmak gerekir hatta istanbul olarak bakmak yerine ulke icinde degerlenecek yerlere cokmek lazim. Diger 100milyon lirasiyla da scout ekibi kurup onlarin harcamasi icin birakmak gerekir. Bizi kurtaracak olan futbol sonucta

Arkadaşlar toparlıyorum. Yanlış anlaşılmalar olmuş. 1 milyar TL Galatasaray`a verilecek rakam değil. Projenin toplam satış geliri. Yani firma diyorki 1 milyar TL ye satarım %10 Emlak Konut`a veririm. Yani 100 milyon TL. %10 ile zaten olmaz bu iş. 100 milyonun da %80 i Galatasaray`ın olacak. Yani minimum rakam bu olacak. 2. turda bu rakamlar 3-4 milyar seviyesine ve % 40-45 seviyelerine kadar çıkabilir. Bu da 1 ila 1,4 milyar TL demek. 520 sini zaten almıştık.

Yani yeni ihalede diğerleri katılmaz ve Eltes de sembolik olarak 1 milyar 50 milyon derse ne olacak? Yüzde 10 en az yüzde kaç artar?

Ben yine de hem Florya hem Rivayı direk keş paraya satardım.300 milyon euro olsa yeter de artar da bile.Zaten direk banka borçları kapansa bu kulüp uçar giderdi ama yapmıyorlar,yapmadılar.Arap sermayesi heryerden arsa alıyor ve Riva-Floryayı almayacaklar mıydı?

Yalnız borcu tamamen kapatmak gibi bir şey söz konusu olmaz zira Galatasaray'ın borçsuz idare edilebileceğini sanmıyorum, illaki açık verilir. Yeter ki ipin ucu kaçmasın, mantıklı borçlanılsın. Bizim gelir-borç dengesini istikrarlı biçimde artıda tutmamız epey zor, hem avrupa başarısı istiyoruz, hem lig şampiyonluğu istiyoruz bunları yapmak için para lazım. Ama gel gör ki ne altyapıdan oyuncu yetiştirip satabiliyoruz, ne transit ülke olma özelliğimiz var (Brezilya-Portekiz gibi), ne taraftarımız doğru düzgün kulübe maddi destek oluyor vs vs daha listeyi uzatabilirim. Ayrıca büyük hedefler için büyük futbolcular gerekiyor, ee bu adamları Türkiye'ye getirmek için de avrupadaki rakiplerinden daha fazla para vermen gerekiyor falan filan, kolay iş değil.

Tüzüğe çok katı maddeler eklenmeli, başkanların benden sonrası tufan mantığıyla popülist harcamalar yapmaları engellenmeli.

Yani yeni ihalede diğerleri katılmaz ve Eltes de sembolik olarak 1 milyar 50 milyon derse ne olacak? Yüzde 10 en az yüzde kaç artar?

Diğerleri 2. ihaleye katılabilmek için öyle saçma sapan teklifler verdiler. 1 milyar 50 milyona kimse kimseye bırakmaz orayı. Yüzde 10 un çok artması lazım. KAt karşılığı işlerde %10 gibi bir rakam olmaz. En az % 40 olmalı Riva için. Ama peşkeş varsa %25 lerde kalır. Açık arttırmada herşey çıkar ortaya. Pasta büyük. Benim maliyet hesabım 400 milyon TL, gelir tahminim 3 milyar TL minimum. Yani paylaşılacak 2 milyar 600 milyon TL var.
Bu nedenle rakamlar birkaç kat artabilir.

Gecen kongrede borc alacak farki 792m tl idi..buna florya ve riva gelirleri dahil edilmisti yanlis hatrlamiyorsam ikisinden toplam gelir 1.5milyar tl olarak hesaplanip eklendi..borc kapanip ustune 100m artida filan degiliz.

kongre konusuna da yazmistim.gecen seneki kongrede 1.2 milyar borc varken bu sezonkinde 2 milyari asti.yanlisim varsa duzeltebilirsiniz ama dursunun bi senelik maliyeti bize 700 milyon tl civari..seneye de ayni seyler olursa dursun oncesi ve sonrasi klubun hali ayni olacak..tek fark riva ve florya elden gitmis olacak

Son düzenleme:
İhalede oluşulacak miktar bu arada minimum miktar olacak. Yani ihaleyi kazanan şirket bu miktarın garantisini vermekte. Proje sonunda olacak satışlardan daha yüksek kazanc oluşursa bizimde daha yüksek miktarları görmemizi oluştura bilir.

TT Ali Sami Yen ARENA !!!

Son düzenleme:
2. Oturumda tahminim 1.5 ila 2 milyar arası olur
Şatış kar ortağı %20 den aşağı olmaz
Şöyle bir tahminde bulunalım
2 milyar veren oldu diyelim bunun %80 bizim diğeri emlak konutun bunun biz gyosunu yapsaydık araya kimseyi sıkıştırmasaydık diyenler oluyor ama o arsayı sana yedirtmezler o yüzden emlak konut olması mantıklı
Yani bize 1.3 milyar lira gibi bir para kalıyor zaten bunun 508 milyon lirasını alıp 350 ye denizbanka kırdırmıştık 800 elimize geçer ama peşin değil vadeli olrak geçer sonra eğer satış yapılır ve satışların cirosu 2 milyarı aşarsa ihaleyi alan firma tahmin olarak söylüyorum min %20 alır biz + emlak max %80 kalır onunda %80 bizim olur

Üst Alt