iste_galatasarayda_siniri_asan_yerliler_1510214751_1604.jpg

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in, "Madem yabancı yerine yerliye dönerek kalitesizlik tercih edilecek, bunun bir yansıması olsun. Bir yerli futbolcuya en fazla yıllık 6 milyon TL ödenebilir şeklinde bir sınır koyulsun" açıklaması, gözlerin Sarı-Kırmızılı ekipteki oyunculara çevrilmesine yol açtı.


Galatasaray'da şu an 6 milyon TL barajının üstünde 5 yerli isim var. Selçuk İnan 12.3 milyon TL ile başı çekiyor. Onu 9.6 milyon TL ile Eren Derdiyok, 9'ar milyon TL ile Tolga Ciğerci ve Serdar Aziz, 6.7 milyon TL ile Tarık Çamdal izliyor.

SINIR GETİRİLMESİNE KARŞI

Barajın altında kalan isimler ise sırasıyla Hakan Balta, Yasin Öztekin, Koray Günter, Ahmet Çalık, Sinan Gümüş, Emrah Başsan ve Eray İşcan gibi, ilk 11'i çoktan unutmuş oyuncular. Özbek'in böyle bir sınır getirilmesi halinde ilk göndermesi gereken futbolcular, Selçuk, Eren, Tolga, Serdar ve Tarık olacak. Ancak kalanların takıma ne katacağı tam bir muamma.

Başkan Özbek işte bu yüzden sık sık yabancı sınırının yeniden getirilmesinin Türk futboluna zarar getireceğini vurgulamaya çalışıyor.

Fanatik

GSCimbom Portal
 
Son düzenleme:
Üst Alt