İzlediğiniz Filmler, Görüşleriniz ve Önerileriniz (ARŞİV) - Sayfa 516 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
The Father (2020) - IMDb

Kafamı allak bullak etti. Sanki adamın yaşadığı şeyleri bende yaşadım filmde. Yönetmen çok basit bir konuyu o kadar iyi çekmiş ki... Anthony Hopkins'e diyecek söz yok. Belki de son 10 yılın en iyi oyunculuğunu sergilemiş ama oscarı öldüğü için Boseman'a verecekleri için alamayacak. Filmin sonunda üzülmemek, ağlamamak çok zor. Özellikle ailenizde yada yakınlarınızda bu hastalıktan muzdarip kişiler varsa. 8.5/10

Fragmanı izlediğimde çok basit bir konu demiştim ama filmde olay örgüsü, senaryo o kadar güzel ilerliyor ki ağırlıklı olarak tek mekanda geçmesine rağmen film su gibi akıyor. En iyi film ödülünü kazanır mı bilemem ama en iyi uyarlama senaryo ve en iyi erkek oyuncu ödülünden birini mutlaka almalı bu film. 8/10

Nice, izleyin(y)

Rope
Strangers on a Train
Dial M for Murder
Rear Window
To Catch a Thief
The Man Who Knew Too Much
Vertigo
North by Northwest
Psycho
The Birds

@Uğur İz bunlar izlediğim Hitchcock filmleri reis
Bir bakıp çıkacaktım ama şaka maka daldım gittim :D
Bunlar dışında şunu da mutlaka izle dediğin filmi var mı ?

Rope
Strangers on a Train
Dial M for Murder
Rear Window
To Catch a Thief
Vertigo
North by Northwest
Psycho
The Birds

Ben 27 tane filmini izledim. Sen belli başlı olanları izlemişsin. Bundan sonrakilerde biraz kalite düşebilir.

Rebecca'yı izle. Spellbound'u ben çok sevmiştim. Notorious, The Wrong Man, Lifeboat

Bir de Shadow of a Doubt Hitchcock'ın en sevdiği filmiymiş. Ben çok sevmemiştim diğerlerine göre.

The Lady Vanishes ve Family Plot da olabilir.

Rope
Strangers on a Train
Dial M for Murder
Rear Window
To Catch a Thief
Vertigo
North by Northwest
Psycho
The Birds

filmleri sevdiysen zizek'in hitchcock filmlerini analiz ettiği kitaplar var. yamuk bakmak (looking awry) kitabını tavsiye ederim.

Ben 27 tane filmini izledim. Sen belli belli başlı olanları izlemişsin. Bundan sonrakilerde biraz kalite düşebilir.

Rebecca'yı izle. Spellbound'u ben çok sevmiştim. Notorious, The Wrong Man, Lifeboat

Bir de Shadow of a Doubt Hitchcock'ın en sevdiği filmiymiş. Ben çok sevmemiştim diğerlerine göre.

The Lady Vanishes ve Family Plot da olabilir.
Rebecca'nın puanı da epey yüksekti imdb de
Romantik çok sevmem ama Hitchcock olduğu için gizem-gerilim de var herhalde haliyle
Sıradaki film o olsun o zaman sonra bu yazdıklarına da bakarım
Eyvallah üstat

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt