İzlediğiniz Filmler, Görüşleriniz ve Önerileriniz (ARŞİV) - Sayfa 529 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ekli dosyayı görüntüle 131757

Mizaha son verip şu tarz bir film önerisi veriniz.Ulan ne adamlarsınız ha :asd:
Çıtır çerezlik vakit öldürmelik al izle

son-moda-ask.jpg

bir film var onersem mi diye dusundum ,,,uzakdogu sinemasindan... turu farkli, tarzin da olmayabilir ,bilemiyorum... yine de yazayim;
konusu kaliteli -bir an ekrandan ayrildiginda konudan kopma olasiligi yuksek.
kult bir filmdir, bir kac unlu hollywood yonetmeni bile hayrani idi filmin, ilk ciktigi donemde...

bir film var onersem mi diye dusundum ,,,uzakdogu sinemasindan... turu farkli, tarzin da olmayabilir ,bilemiyorum... yine de yazayim;
konusu kaliteli -bir an ekrandan ayrildiginda konudan kopma olasiligi yuksek.
kult bir filmdir, bir kac unlu hollywood yonetmeni bile hayrani idi filmin, ilk ciktigi donemde...

bu guzel gozukuyo

stranger var south korea da muthis yapit

bu guzel gozukuyo

stranger var south korea da muthis yapit

sinema gurusu degilim. nacizane koleksiyonum var hatri sayilir.
hollywood disinda ,dunya sinemasina ilgiliyim, salt bir mense sinemasina ilgi duymuyorum.
sinema konusu elbette goreceli,,,tipki bir cok konu gibi...

bahsini ettigim cure ,filmi bugune dek beni en cok zorlayan filmler arasidna ilk 3tedir.
beklentiyi yukseltmek istemiyorum,yanlis anlasilmasin. nacizane hazzim; bas yapit olarak goruyorum bu mense den cikan bu eseri...

daha eskilerden dram film var siyah beyaz turde; tokyo story(1953) diger bir bas yapit benim ozelimde.

sehir versus kirsal..bu denklem ozelinde aile arasindaki iletisim,ozlem,mesafemalaka vb seyler drami asiri organik islemisler, sekanslar meshurdur kamera acisi ,arka plan dogal sesler vs...
agir bir filmdir ,minimalistligin yuz aki bayrak tasiyicilarindan hem isleyis hem konusu itibari ile... ben sevenler tarafindayim.
<kimi bu ture gelemez, misal nuri bilge ceylan filmlerine de fazla minimalist ,yavas agirdan oldugu icin uzak kalinmasi gibi... ben nbc filmlerini de begenirim keza.

*kore sinemasina da ilgiliyim.
diger asya menselerine gore daha sertler. bazi sahnelerde dumur oluyor insan. siddet baz'inda sahnelerde.
bir kac film var gerci meshurdur izlemissindir tahminim...

senin onerdigine bakarim bulabilirsem.

kore sinemasindan bahsetmisken,
sayet korku seviyorsan, ezoterik,folklor,samanizm soslu;
*the wailing dort dortluk bir filmdir son donem kore sinemasindan begendigim.
turu seviyorsan, izlemediysen bir sans verebilirsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt