İzmir İlçe Seçimi Yardımı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İzmir İlçe Seçimi Yardımı

Arkadaşlar görev değişikliği nedeniyle İzmir'in İlçeleri arasından tercih yapmak istiyorum.. Aramızda İlçelerini bilen arkadaşlardan bi sıralama yapmalarını istiyorum..

Ev kiraları pahalı olmayacak, sosyal yaşam gibi etkenleri de düşünerek..

İlçeler Şunlar.. : Tire-Menderes-Torbalı-Selçuk-Ödemiş-Bayındır-Karaburun-Foça-Dikili-Menemen-Selçuk

Bu ilçeleri nasıl sıralardınız..

Yardımlarınız için şimdiden Teşekkürler..

Renkdas bu ilceler sosyal ve maddi açıdan birbirine yakin ilceler mesela bayindir eskiden yumurta işi yapardik burada biz 5 sene oncesine kadar o zamanlar çok sakindi eee simdi artik arsa kalmadigindan buralara bile apartman dikiyorlar.
Dikili yazlik bi yer özellikle yazin çok hareketli olur.
Torbali da sakin bir yer eski yerleşim yerleridir güzeldir basın agrimaz.
Tire icinde ayni seyleri söyleyebilirim.
Menderes guzeldir.
Menemen biraz daha gelişmiştir.
Karaburun yazlik diye tarif ettigimiz yerlerdendir.
Foça da çok güzel yer yani bana soracak olsan.

Ben sakinliği sevdiğinden bayindiri torbaliyi tercih ederim.
Ama karaburun foça dikili tarzi yerlerde yazin guzel bir sahil kasabasi gibidir.

Torbaliyi tavsiye ederim kiralar uygun izmir merkeze metro ile ulasim mumkun 50 dk mesafede,

Foca izmirin yazlikci kesiminin ilcesi yaz kis hareketlidir balik restaurantlari meshur,sosyal yasam acisindan saydigin ilceler icinde en yasanilasi,denizi soguk olur. Kiralari bilmiyorum acikcasi

Menderestede yasanilir gelismekte olan ilcelerden,

Odemis ile bayindir izmirin köyu sayilir tavsiye etmem

Tercih meselesi ama bence Foça, Çeşme'den bile daha güzel bir yer. Yazın süper geçer. Denize girersin, bir tık daha serin olur vs. Eski Foça sahilde balık restaurantları ve damla sakızlı dondurma satan kulübe için bile tercih edilir o derece :) İzban'ın Aliağa'ya kadar gitmesiyle merkezle ulaşım da kolaylaştı diyebiliriz. Aliağa metro durağına kadar da otobüs var Foça'dan. Karaburun da güzel, 2. tercihim orası olurdu yine sahil olması sebebiyle.

Sanırım aralarında nüfus olarak en kalabalık ve gelişmiş olan yer Torbalı. Oraya da geçenlerde İzban çalışmaya başladı ulaşım nispeten daha kolay artık.

Dikili de güzel ama şehre baya uzak tabi.

Menemen'i tercih etme karışık biraz.

Diğer yerleri çok iyi bilmiyorum.

Arkadaşlar görev değişikliği nedeniyle İzmir'in İlçeleri arasından tercih yapmak istiyorum.. Aramızda İlçelerini bilen arkadaşlardan bi sıralama yapmalarını istiyorum..

Ev kiraları pahalı olmayacak, sosyal yaşam gibi etkenleri de düşünerek..

İlçeler Şunlar.. : Tire-Menderes-Torbalı-Selçuk-Ödemiş-Bayındır-Karaburun-Foça-Dikili-Menemen-Selçuk

Bu ilçeleri nasıl sıralardınız..

Yardımlarınız için şimdiden Teşekkürler..

evli misin?

Tire'de 2 yil boyunca yasamisligim var.Sakin ve kucuk bir yer.Millet emekli olduktan sonra kafa dinlemek icin oradan ev aliyordu hep.Bence içlerinde en iyisi Tire.Ozledim Tire'yi

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ayrica ben site ici meydana yakin 3+1 kocaman bi dairede 370 liraya oturuyodum gecen sene.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tercih meselesi ama bence Foça, Çeşme'den bile daha güzel bir yer. Yazın süper geçer. Denize girersin, bir tık daha serin olur vs. Eski Foça sahilde balık restaurantları ve damla sakızlı dondurma satan kulübe için bile tercih edilir o derece :) İzban'ın Aliağa'ya kadar gitmesiyle merkezle ulaşım da kolaylaştı diyebiliriz. Aliağa metro durağına kadar da otobüs var Foça'dan. Karaburun da güzel, 2. tercihim orası olurdu yine sahil olması sebebiyle.

Sanırım aralarında nüfus olarak en kalabalık ve gelişmiş olan yer Torbalı. Oraya da geçenlerde İzban çalışmaya başladı ulaşım nispeten daha kolay artık.

Dikili de güzel ama şehre baya uzak tabi.

Menemen'i tercih etme karışık biraz.

Diğer yerleri çok iyi bilmiyorum.

Menemen karışık derken ?

Bekar.. pahalı olmayacak ev kirası falan..

foçada 2 yıla kadar doğalgaz yoktu muhtemel hala yoktur. Evlerin çoğu eski sayılır emekli için ideal yalnız san bir süre sonra canım sıkılır. Selçuk fena değil hem kuşadasına hem izmire yakın şirincenin dibi yazın güzel olur foçaya göre daha ucuz özellikle sebze meyve. Karaburun ulaşım zor çeşmeye yakın kışın kafayı yersin. menemen olmaz. torbalı yaşanır. Kısaca 10 yıl evli/bekar izmirde yaşadım izmirli değilim bana göre de merkezi kötü bir şehir (özellikle kış aylarında) bana göre :
1. selçuk
2. torbalı
3.foça
4. menderes
5.ödemiş
6. tire
7. karaburun
8. menemen

Son düzenleme:
Torbalı veya Menderes olabilir. İzmir'e yakınlık bakımından da avantajlı.

Foça da iyidir. Özellikle deniz, rakı, balık açısından :ka19:

Ödemiş köy gibi bir yer. Bozdağ/Kayak Merkezine yakındır. Köy ortamını ya da kayak yapmayı seviyorsan orası da olabilir.

Torbalı veya Menderes olabilir. İzmir'e yakınlık bakımından da avantajlı.

Foça da iyidir. Özellikle deniz, rakı, balık açısından :ka19:

Ödemiş köy gibi bir yer. Bozdağ/Kayak Merkezine yakındır. Köy ortamını ya da kayak yapmayı seviyorsan orası da olabilir.
Kardes bunlarin analizini yaptik biz Suphesiz izmirin tum ilceleri >salihli aksini dusunen vurduyordur

Torbalı,menderes,selçuk yada foça.Bu 4 yerin üzerinde durmanı tavsiye ederim.
Edit:Menemeni görememişim menemen iyi bir tercih olur ben olsam onu seçerdim.Bostanlı,mavişehir tarafında ev tutsan yarım saat mesafede.

Son düzenleme:
izmirliyim;

torbalı menemen ve menderes olabilir bunlar merkezede yakın yani sosyal hayat istiyorsanız bunların 3ününede metro izban ulaşımı var izmir merkezden

diger ilçeler ufak ilçeler ve merkeze ortalama 2 saat yaz dönemi harici sıkılırsınız özellikle yazlık ilçeler

dikili karaburun bunlar emekli yazlıkçı yeri yaş ortalaması 50 60 üzeri denizide buz gibidir dikilinin

ödemiş merkezden uzak ama büyük bir ilçe

foçada merkeze 1 saat mesafede ama orasıda yaz dönemi harici sıkıcı

selçuk kuşadası ve aydına çok yakın

menemen torbalı menderesten birini seçerdim ben olsam ama menemenin sıkıntılı yerleride var iyi araştırmak gerek uygun kiraya evlerde bulunur

Selçuk da uzun süre Menderes ve Foça da kısa süreli yaşamış biri olarak. İlk soracağım nereden geleceksin? Eğer seçenekler bu ise çalışıp yaşanacak bir yer arıyan İzmirli olmayan birine önereceğim ilk yer Menderes olur. Baya hızlı gelişiyor Menderes yaşam için. Eğer ben çok gezmeyi severim bu konularda hiç sıkılmam diyorsan yol parasınıda dert etmez isen. Selçuk çok entersan bir yerdir. Kuşadası 15 dk,aydın50 dk İzmir 90 dk mesafedir. Buralarda çok rahat eğlenirsin ama yerel Selçuk hayatın macerası senin için 5 günde biter.

Üst Alt