İzmir mi, İstanbul mu? - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İzmir mi, İstanbul mu?

ya sen hiç böyle bir türk gördün mü ??

kivanc-tatlitug-un-yeni-dizisi-kurt-seyit-ve-5484538_1825_o.jpg

biraAZ objektif.

not: makedonum

Yazmazsam içimde kalır! Kenan İ. her türlü basar ;)

İstanbul bir dünya şehri. Konum olarak dünyanın en güzel şehirlerinden biridir. İzmir İstanbul ile kıyaslanamaz. Antalya ile kıyaslamak daha doğru.

İstanbul yaşanacak en son şehirlerden birisi. Aylık gelirim 500.000TL, altımda 3-4 tane şöförlü F segment araç, bir helikopter, bir yat fln olursa belki düşünürüm yaşamayı.

Sarışın Türk'te olur mavi-yeşil gözlü Türk'te olur (Kıpçak-Kuman) Türkler çok geniş coğrafyaya yayılmıştır tarihte, bilip bilmeden saçma sapan şeyler yazmayın lütfen

Konuya gelecek olursam yeterli param varsa İstanbul yoksa İzmir derim şahsen.

Türkiye'nin en güzel yeri şehrin görünümüyle ve insanıyla açık ara İzmir'dir bana göre.

İzmir'den sonra da Eskişehir gelebilir.

İstanbul, zengin olana güzel.

Eskişehir güzeldir.

İstanbula uçakla çok gittim ama ilk kez bu yaz arabamla gittim tövbe ettim bidaha resmen tiksindim orda siz nasıl yaşıyorsunuz anlamıyorum.

Envoyé de mon GT-N7100 en utilisant Tapatalk

İstanbul bir dünya şehri. Konum olarak dünyanın en güzel şehirlerinden biridir. İzmir İstanbul ile kıyaslanamaz. Antalya ile kıyaslamak daha doğru.

O kadar da değil...İzmir'in hiç tarihi ve özelliği yokmuş gibi konuşmuşsun. Tamam eksiklikleri var, belki İstanbul ile kıyaslanamaz bunu biz de söylüyoruz da, devamlı otel inşa edilen ve şehir turizminden çok yaz turizmi ile gündeme gelen Antalya ile de tarihi antik çağa dayanan İzmir kıyaslanamaz.

Ha bir de dünya şehri diyorsan eğer, rakamlara bakmanı öneririm. İstanbul'a gelen yıllık ortalama turist sayısı 6,5-7 milyon arasıdır.Belki Antalya'nın bile gerisinde son rakamları bilmiyorum... Hem de devasa tanıtımlara rağmen.Şu Türkiye'nin ismini bile elemine eden,"Türkiye" tanıtımından çok "İstanbul" tanıtımları da olmasa hakikaten rakamlar içler acısı durumda olurdu...İstanbul belki de diğer dünya metropollerinden daha fazla tanıtılıyor,Türkiye ülke olarak büyük meblağlar harcıyor bunun için,tüm kaynaklar İstanbul'da toplanıyor...Fakat bu çaba,uygulamaya tatmin edici şekilde yansımadı(umarım yansır).Kaldı ki İstanbul'un en ünlü meydanı Taksim,kötü bir meydan.. Orayı şimdi daha iyi yapmak için uğraşıyorlar(ki önceden yapılmalıydı)...Dünya şehirlerine bakarsan kendileri kadar ünlü meydanlara sahiptirler...Ve İstanbul bildim bileli Olimpiyat adaylığında ama henüz alamadı bazı şehirler 2 defa dahi alsa. Hani dünya şehriyse eğer, ilk 5 içinde falansa, şimdiye kadar almalıydı da...

Kısacası lafla dünya şehri olunmuyor.

O kadar da değil...İzmir'in hiç tarihi ve özelliği yokmuş gibi konuşmuşsun. Tamam eksiklikleri var, belki İstanbul ile kıyaslanamaz bunu biz de söylüyoruz da, devamlı otel inşa edilen ve şehir turizminden çok yaz turizmi ile gündeme gelen Antalya ile de antik çağın en önemli kentlerinden İzmir kıyaslanamaz.

Ha bir de dünya şehri diyorsan eğer, rakamlara bakmanı öneririm. İstanbul'a gelen yıllık ortalama turist sayısı 6,5-7 milyon arasıdır.Belki Antalya'nın bile gerisinde son rakamları bilmiyorum... Hem de devasa tanıtımlara rağmen.Şu Türkiye'nin ismini bile elemine eden,"Türkiye" tanıtımından çok "İstanbul" tanıtımları da olmasa hakikaten rakamlar içler acısı durumda olurdu...İstanbul belki de diğer dünya metropollerinden daha fazla tanıtılıyor,Türkiye ülke olarak büyük meblağlar harcıyor bunun için,tüm kaynaklar İstanbul'da toplanıyor...Fakat bu çaba,uygulamaya tatmin edici şekilde yansımadı(umarım yansır).Kaldı ki İstanbul'un en ünlü meydanı Taksim,kötü bir meydan.. Orayı şimdi daha iyi yapmak için uğraşıyorlar(ki önceden yapılmalıydı)...Dünya şehirlerine bakarsan kendileri kadar ünlü meydanlara sahiptirler...Ve İstanbul bildim bileli Olimpiyat adaylığında ama henüz alamadı bazı şehirler 2 defa dahi alsa. Hani dünya şehriyse eğer, ilk 5 içinde falansa, şimdiye kadar almalıydı da...

Kısacası lafla dünya şehri olunmuyor.

Sende Antalyanın tarihi güzellikleri yokmuş gibi konuşmuşsun. Ayrıca ben İstanbul un tarihinden bahsetmedimki. Elbette İstanbul bir tarih şehri. Ancak Roma ile karşılaştırılabilir.... Ben konum olarak dedim. Gerçekten muhteşem bir konumu var İstanbulun. Belki Rio ile karşılaştırabilinir.

Dünya şehri olmak için bahsettiğin ayrıntılara gerek yok. Rio nun ünlü bir meydanı mı var ? Londranın ünlü Trafalgar meydanı Taksim in yarısı kadar yoktur. Belki dörtte biri.

Dünya şehri olmak dünyaca tanınmak demek. Türkiyeyi bilmeyen insanlar İstanbulu biliyor. Mesele bu.

Istanbul ve Izmiri sadece gezen biri olarak diyebilirim ki; Istanbul Izmirin cok üstünde. Ben Istanbuldan hayran kalmistim ve orada yasamayi hayal ediyordum. Parisi de gezdim, Almanyada bir cok sehiride hic birisi beni Istanbul kadar etkilemedi. Yazin Londraya gidecegim, ama bence oda Istanbul kadar olmaz.

Tabi inancli birisi olarak o sayisiz güzel minareli camileri görmek (ve oralarda ibadet etmek) ve cocuklugumun takiminin sehrinde olmak benim icin ayri mutluluk oluyor. Yazin Türkiye-Gana macina giderken bile müthis heyecanlanmistim ilk kez Galatasarayli furbolculari görünce.

Sende Antalyanın tarihi güzellikleri yokmuş gibi konuşmuşsun. Ayrıca ben İstanbul un tarihinden bahsetmedimki. Elbette İstanbul bir tarih şehri. Ancak Roma ile karşılaştırılabilir.... Ben konum olarak dedim. Gerçekten muhteşem bir konumu var İstanbulun. Belki Rio ile karşılaştırabilinir.

Dünya şehri olmak için bahsettiğin ayrıntılara gerek yok. Rio nun ünlü bir meydanı mı var ? Londranın ünlü Trafalgar meydanı Taksim in yarısı kadar yoktur. Belki dörtte biri.

Dünya şehri olmak dünyaca tanınmak demek. Türkiyeyi bilmeyen insanlar İstanbulu biliyor. Mesele bu.

Sadece meydan değil bahsettiğim kriterler ve aklıma gelmeyenler de var elbet.Fakat meydanlar,heykeller ne bileyim tarihi eserler,yapılar da şehirler için önemli birer unsurlardır. Trafalgar öyle diyorsun da o Taksim'in 3/4'ü eden Trafalgar meydanı İstanbul'dan daha çok turist çekiyor belki de.Paris ününün yarısını Eiffel'e borçu. Rio'daki Cristo Redentor keza Rio için aynı etkiyi yaratmıştır. Bizim şehirlerimizde bu yok...Bizim şehirlerimiz düz şehirler,sanatsal yönden oldukça geriler...Kentsel yönden söylemiyorum bile...

Ha Türkiye'den çok tanınmasının nedenini söyledim ben zaten İstanbul'un. Türkiye'nin tanıtımlarının %90'ı İstanbul ismiyle olur broşürlerde. Eh beni bu kadar tanıtsan küçük çaplı bir star haline gelirdim herhalde :smile-99: İroni yapıyorum tabi ki ama "dünya şehri","ilk 3", "ilk 5" gibi deyimler bana fazla abartı geliyor. Avrupa'ya gitseniz veya Avrupa'dan gelenleri dinleseniz, biraz rakamlara,sanata falan baksanız durumun öyle olmadığını anlarsınız...

Sadece meydan değil bahsettiğim kriterler ve aklıma gelmeyenler de var elbet.Fakat meydanlar,heykeller ne bileyim tarihi eserler,yapılar da şehirler için önemli birer unsurlardır. Trafalgar öyle diyorsun da o Taksim'in 3/4'ü eden Trafalgar meydanı İstanbul'dan daha çok turist çekiyor belki de.Paris ününün yarısını Eiffel'e borçu. Rio'daki Cristo Redentor keza Rio için aynı etkiyi yaratmıştır. Bizim şehirlerimizde bu yok...Bizim şehirlerimiz düz şehirler,sanatsal yönden oldukça geriler...Kentsel yönden söylemiyorum bile...

Ha Türkiye'den çok tanınmasının nedenini söyledim ben zaten İstanbul'un. Türkiye'nin tanıtımlarının %90'ı İstanbul ismiyle olur broşürlerde. Eh beni bu kadar tanıtsan küçük çaplı bir star haline gelirdim herhalde :smile-99: İroni yapıyorum tabi ki ama "dünya şehri","ilk 3", "ilk 5" gibi deyimler bana fazla abartı geliyor. Avrupa'ya gitseniz veya Avrupa'dan gelenleri dinleseniz, biraz rakamlara,sanata falan baksanız durumun öyle olmadığını anlarsınız...

Sanat konusunda haklsın. Bunda Osmanlının sanata bakışının zayıflığı var heralde. Yada müslümanlığın sanata bakış açısı... Sanat yönünden batının gerisinde olduğu aşikar ama yinede Türkiyede sanat İstanbuldadır. Sanatla iligili ne oluyorsa İstanbulda oluyor.

Broşürlere takmışsın belli. :) Ben çok daha eskilerden söz ediyorum. İstanbulun ünü yeni değil. Bizanslara kadar uzanıyor. :)

güzel video olmuş hatun da çok tatlı maşallah :cigara: şaka bir yana paranın gözü kör olsun. ikamet ettiğim şehri şu turistler kadar yaşayamıyorum. Trafik ve insan profili sorunları biraz daha düzelse kesinlikle İstanbul...

videoda abartmışlar toplu taşıma aracında kimse yok gibi ,yollarında o kadar boş olduğunu hiç görmedim. :)

Sadece çeşme der susarım.Her yaz çeşmeye gittiğimde bütün arabalar 34 plakadır.Nedense İzmirliden çok İstanbullu olur.İstanbul yaşanacak şehir değil.

Üst Alt