İzmir mi, İstanbul mu? - Sayfa 23 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İzmir mi, İstanbul mu?

Izmire hic gitmedim. Istanbul ise (yogunluk bir tarafa) inanilmaz bir sehir. Istanbula turist olarak gidip o sehire bayilmayan hicbir yabanciyla karsilasmadim. Ha yaşamak için birsey söyleyemem

İstanbul muazzam bir şehir ama gezicen para yiyecen iş yapıcan yok sıfırdan geliyorsun burada çalışıp geçineyim dersen işte o zaman en zor şehirlerden biri para kazanırsın ama başka bir şey yapamazsın yaşadığını sanırsın günler geçer aylar geçer yıllar geçer öyle.

gPihDT.jpg

izmircilere de kızamıyosun
hayat zor

Uzuuuuun sure istanbulda, kisa sure de izmirde yasamis biri olarak, 60 yasina kadar istanbul, sonra izmir derim.

60 indan sonra istanbulda zorunlu olmadikca yasamamak lazim. Biraz daha saglik , deniz , sakinlik lazimken izmir mantikli.

Hafta sonu izmirde heryere 2 saatte gidip yazin deniz keyfi yasayabilirsin. Istanbulda kavaga gidip gelsen dayak yemis gibi oluyorsun.

60 yasindan sonra Istanbul gereksiz. Istanbul kadar tempolu, yogun bir sehire ihtiyacin yok o yastan sonra

İzmir diyorum.
Hatunlar bile daha bir açık.
Kezban gibi terslemiyor insanı.
En güzeli bile iyi kötü bir tepki veriyor, seninle iki bira çakıyor.

Güzel küçük koylar, geceleri gidilecek mekanlar. Bir de plajlar koylar on numara.

İstanbul'un tarihi mekanları dünyada eşi benzeri olmayan boğazı ve en önemlisi yemekleri daha bir hoşuma gitti.
Her kalitede her bütçeye uygun yemek var.

Gscimbom mobil

Karşılaştırma yapılamaz, İstanbul alıp tokatlar. İzmir'de ne var la bu kadar karşılaştırma yapılacak? İnsanları iyidir orası ayrı.

Konu gezip görmekse eğer İstanbul'la Türkiye'nin herhangi başka bir şehrini kıyaslamak mümkün değil, İstanbul'da yaşamayı asla düşünmeyen bir Ankaralı olarak söylüyorum.

Şimdi kızacak bazıları belki ama İzmir'in denizi olmasa Manisa'dan hiçbir farkı yok, özür dilerim ama bu böyle. Aşağılamak için demiyorum, ikisi de güzel, nizami şehirler ama İstanbul'la hiçbir şekilde kıyaslayamazsın. E deniz dediğin de sadece İzmir'e mahsus değil.

İzmiri sevmedim. İstanbul iyi. Ama en iyisi Ankara. Gerçi İstanbul da en iyisi olabilir bilmiyorum. İstanbuldan tekrar Ankara’ya taşınsam sıkılabilirim.

izmiri çok severim ama istanbuldan vazgeçemem.

he burda istanbulun anadolu yakasını severim - arvrupa tarafı bana çok kaotik, keşmekeş. Tarihi olarak süper tabi ama o kadar-ona da çok değer verilmiyor ya neyse. İzmir'in yaz aylarını 2-3 kere yaşadım - yandığımı her saniye hissetmiştim ama en güzle tarafı varsa imkan kalacak yer falan filan yarım saate 10 numara denize girebiliyorsun yazlık beldesi olduğu için ama şehir içi hakkaten bana cehennem gibi gelmişti.

Şunuda dipnot koyayım - ben doğma büyüme istanbulluyum ama ailem izmir ve trabzon kırması (tavisye etmediğim bir kombo - mümkün değil kavga eksik olmaz )

izmiri çok severim ama istanbuldan vazgeçemem.

he burda istanbulun anadolu yakasını severim - arvrupa tarafı bana çok kaotik, keşmekeş. Tarihi olarak süper tabi ama o kadar-ona da çok değer verilmiyor ya neyse. İzmir'in yaz aylarını 2-3 kere yaşadım - yandığımı her saniye hissetmiştim ama en güzle tarafı varsa imkan kalacak yer falan filan yarım saate 10 numara denize girebiliyorsun yazlık beldesi olduğu için ama şehir içi hakkaten bana cehennem gibi gelmişti.
Ben üsküdarda oturuyorum 30 seneye yakın.

Üst Alt