Jaka Lakovič Galatasaray’da - Sayfa 23 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Jaka Lakovič Galatasaray’da

Cevap: Jaka Lakovič Galatasaray’da

Ship konusundaki düşüncelerine katılıyorum...Ama Ömeri de biraz abartmışsın...

Abartıyor muyum?

Allah aşkına Avrupa'dan Ömer ayarında 3 oyuncu sayın bana şuraya. Ömer kadar sert savunma yapabilecek ve Ömer kadar iyi şutör olacak. Ömer'den iyi şutör bulabilirsiniz, Ömer'den iyi savunmacı da bulabilirsiniz (Gerçi bunda biraz zorlanırsınız) ama ikisini birden totalde Ömer kadar iyi yapabilen birini bence bulamazsınız.

:2aloh1:

Cesurlukla ne alakasi var :2aloh1:

YouTube - ‪Josh Shipp's behind the backboard game winning shot over Cal‬‏

Al burdada Shipp mucize atis gerçeklestiriyor.

+Omer'i harcayan yok sadece kendi oyuncuna laf atip diger oyuncuyu ove ove bitiremedigin için yaptim o karsilastirmayi.

Bu bir.

iki: bir :2aloh1: daha atiyorum su senin saçma sapan Lavrinovic Shipp karsilastirman için. Ciddi ciddi saçmaladin. Adam'in 3lugu yok diye saçma sapan argumanlar vermeyi birakin bence.

Tartisma iyi gidiyordu bu karsilastirmaya kadar.

Her takimin belli skor opsiyonlari vardir hucumda. Bizde geçen sene en öne çikanlar:

*Shumpert'a set kurmak

*Tutku-Andric Pick & roll

*Ermal post-play

*Shipp ve Jerry penetre ve disa çikarip bos atis bulma çabasi.

Bu HIC BIRSEY degistirmez. Takimdaki ribaunt ve top çalma lideri SHIPP, ove ove bitiremedigin adam'i kitleyip her istatistik katogorisinde ezip geçen(thomas)=SHIPP, fb'in sahasinda aldigimiz tek galibiyet'in basrol oyuncusu=SHIPP.

Senin argumanlar'in varsayimlardan baska birsey degil. Benimkiler objektif seyler, ve halen objektif olanlari görmemezden gelip subjektif varsayimlar yapiyorsun. :2aloh1:

'Shipp'in sutu sansti'

'Shipp kucuk takim oyuncusu'

'Sen bir PG olsan Shipp'e top verirmiydin?'

Ciddi ciddi arguman olarak varsayim kullanacaksan bence hiç tartismayalim.

Neyse iyi forumlar size. Birdahada Shipp konusu hakkinda konusmayacam çunku ikidebir ayni klasik seyleri bozuk plak gibi tekrar ediyorsunuz. (Sirf sen degil, herkes)

Abartıyor muyum?

Allah aşkına Avrupa'dan Ömer ayarında 3 oyuncu sayın bana şuraya. Ömer kadar sert savunma yapabilecek ve Ömer kadar iyi şutör olacak. Ömer'den iyi şutör bulabilirsiniz, Ömer'den iyi savunmacı da bulabilirsiniz (Gerçi bunda biraz zorlanırsınız) ama ikisini birden totalde Ömer kadar iyi yapabilen birini bence bulamazsınız.

Ömer için iyi şutör diyebiliriz ama çok iyi savunmacı değil bence... Bizdeki Göksenin bile Ömerden daha iyi savunma yapıyor... Şutör olarak zaten Avrupanın en iyisini aldık.. Lakoviç Avrupanın en iyi 3 şutöründen biri..

Ömer senin dediğin gibi hem hem iyi şutör olacak hem de çok iyi savunmacı olacak yıllardır Türkiye sınırlarının dışına çıkamayacak... Ömer bu kadar komplike bir basketbolcu olsaydı Türkiye'de bırakmazlardı.. Ömeri abartma bence... Ezikler geçen sene biz ise bu sene Eurolig şampiyonluk hedefini ağzımıza almaya başladık...Daha düne kadar bizim lig Avrupanın gölgesinde kalmıştı... Bu kadar değerli oyuncunun yıllardır ne işi var eziklerde.

Kerem Tunçeri, İbrahim, Ermal, Hüseyin Beşok vb boşuna en iyi dönemlerinde Avrupaya gitmedi... Ama Ömer hiç bir zaman o seviyelere gelemedi...Çünkü kapasitesi sınırlı....

Hala Lavrinovic ile Shipp'i kıyasladığımı iddia ediyorsunuz ki yok öyle bir şey. Anlamanız için daha nasıl izah edebilirim bilmiyorum. Dolayısıyla uğraşmayacağım da. Bir yere varamayacağız anlaşılan. Siz Shipp yeterlidir diyorsunuz ben yetersizdir diyorum.

Ve evet!

Shipp'ın o şutu kesinlikle şans sayısıydı.

Shipp kücük takım oyuncusu. Asla büyük hedefleri olan bir takımın en azından ilk 5'in de olacak bir oyuncu değil.

Ömer için iyi şutör diyebiliriz ama çok iyi savunmacı değil bence... Bizdeki Göksenin bile Ömerden daha iyi savunma yapıyor... Şutör olarak zaten Avrupanın en iyisini aldık.. Lakoviç Avrupanın en iyi 3 şutöründen biri..

Ömer senin dediğin gibi hem hem iyi şutör olacak hem de çok iyi savunmacı olacak yıllardır Türkiye sınırlarının dışına çıkamayacak... Ömer bu kadar komplike bir basketbolcu olsaydı Türkiye'de bırakmazlardı.. Ömeri abartma bence... Ezikler geçen sene biz ise bu sene Eurolig şampiyonluk hedefini ağzımıza almaya başladık...Daha düne kadar bizim lig Avrupanın gölgesinde kalmıştı... Bu kadar değerli oyuncunun yıllardır ne işi var eziklerde.

Kerem Tunçeri, İbrahim, Ermal, Hüseyin Beşok vb boşuna en iyi dönemlerinde Avrupaya gitmedi... Ama Ömer hiç bir zaman o seviyelere gelemedi...Çünkü kapasitesi sınırlı....

Ömer'in savunması iyi değil dediniz ya. Bu tartışmayı daha fazla uzatmaya lüzum görmüyorum.

Avrupa'ya neden gitsin? Zaten Türkiye'de el üstünde tutuluyor ve çok iyi kazanıyor. NBA desen neyse de Avrupa ne?

İbrahim Kutluay Avrupa'nın en iyi takımında oynadı kaç sene. Bu İbrahim Kutluay'i çok çok iyi bir oyuncu mu yapıyor?

Bence İbrahim safkan bir şutör'dü. Başka da bir numarası yoktu.

Ömer Onan şu an için elit bir savunmacıdır. Üçlükleri gayet iyidir. Hepsinden önemlisi "clutch"tır ve liderdir.

Ömer'in savunması iyi değil dediniz ya. Bu tartışmayı daha fazla uzatmaya lüzum görmüyorum.

Avrupa'ya neden gitsin? Zaten Türkiye'de el üstünde tutuluyor ve çok iyi kazanıyor. NBA desen neyse de Avrupa ne?

İbrahim Kutluay Avrupa'nın en iyi takımında oynadı kaç sene. Bu İbrahim Kutluay'i çok çok iyi bir oyuncu mu yapıyor?

Bence İbrahim safkan bir şutör'dü. Başka da bir numarası yoktu.

Türkiye ligi iki senedir düzlüğe çıkmaya başladı.....İbrahim boşuna mı Panathinaikosa gitti. Oda Türkiyede el üstünde tutuluyordu..Hatta Ömeri ikiye katlıyordu popülarite ve aldığı para bazında... Panatinaikos Basketbolda Avrupanın en iyi 4-5 takımından biri...

Ama bugün olsa İbrahim gitmeyebilirdi. Çünkü lig çok renkli hale geldi..

Ömer sıradan bir basketbolcudur, abartma bence..Savunması da kötü demedim...Gökseninin yaptığı savunma bile Ömerin savunmasından iyidir dedim.

Ömer Onan şu an için elit bir savunmacıdır. Üçlükleri gayet iyidir. Hepsinden önemlisi "clutch"tır ve liderdir.

Serhata pek nadir katilirim, ama bu sefer kesinlikle katiliyorum.

Ilk evimizde oynadigimiz mactada Fenerlilerin tümünde titreme varken basta, Ömer Onan kendisi her üclügünü sokuyordu.

İbrahim Kutluay'ın gittiği takım Avrupa'nın belki de gelmiş geçmiş en büyük takımı olabilecek kapasitede bi takım.Diğer oyuncuların gittiği takımlar sadece Avrupa'da oynamak için gittikleri takımlardı.İspanya-Rusya ve Yunanistan'la birlikte Avrupa'nın en büyük basketbol liglerinden bir Beko Basketbol Ligi.Bu yüzden zaten kaliteli yabancı oyuncular bizi ülkemizi tercih ediyor futbolun aksine.Fenerbahçe-Galatasaray-Efes Pilsen-Beşiktaş ne kadar başarılı olurlar ve milli takımımızda şampiyonalarda ne kadar iyi sonuçlar alırlarsa ülkemize gelen yabancı oyuncuların kalitesi de o kadar artar.Ömer savunma olarak çok iyi bi savunmacı değildir ancak pozisyonuna göre iyi bir savunmacıdır.Ayakları çabuktur ve savunduğu adamın rahat top almasını engeller.Onun dışında şutunu pek yaratabilen bi oyuncu değil.Genelde köşelerde boş şutlar bulup isabet sağlayan bir oyuncu.Bireysel olarak birşeyler yapmaya çalıştığında ne kadar başarısız olduğunu zaten gördük.İyi bir şutör ancak hiç bir zaman içeriye penetre eden ya da deliciliğiyle skor üreyen bi oyuncu olmadı.Ama böyle kaliteli bir ligde Ömer gibi iyi bir yerli guardınız varsa sıkıntı çekmezsiniz.Hele ki yanunda Ukic ve Emir gibi çok iyi özelliklere sahip 2 oyuncu varken.

Türkiye ligi iki senedir düzlüğe çıkmaya başladı.....İbrahim boşuna mı Panathinaikosa gitti. Oda Türkiyede el üstünde tutuluyordu..Hatta Ömeri ikiye katlıyordu popülarite ve aldığı para bazında... Panatinaikos Basketbolda Avrupanın en iyi 4-5 takımından biri...

Ama bugün olsa İbrahim gitmeyebilirdi. Çünkü lig çok renkli hale geldi..

Ömer sıradan bir basketbolcudur, abartma bence..Savunması da kötü demedim...Gökseninin yaptığı savunma bile Ömerin savunmasından iyidir dedim.

ömer onan çok elit bir oyuncu hem savunma hem hucüm hem liderlik her şey var adamda yıllardır eurolig de üst düzey oyuncuları gayet iyi savunuyor gökşenin ile savunmasını kıyaslamak olmamış

Futbol takımı gene batacak gibi malum sınav yüzünden çok fazla tv falan da takip edemeyeceğim o yüzden bu sene sadece basket takımımızı takip edeceğim. Gerçekten çok iyi işler yapıyoruz euroleague de katılırsak müthiş olucak.

Tutku, Ender ve Gordon'ın olduğu mevkiye Lakovic'i alacağımıza; Geçen sezon NBA'in en iyi 10 oyun kurucusundan birisi olan T-Mac'i alabilirdik her türlü. Vereceğimiz para da en fazla 500 bin € fazla olurdu.

he yavrum hee yıllardır yaptıgı kontratlardan toplam 100 mılyon eurodan fazla kazanmıs oyuncuyu biz getırıp burada 500 bin euroya oynatacaktık demi.t-mac bu takıma ancak tatil yapmaya gelır hıc bi faydası olmaz.lokavt bitincede nba ye donmek ıcın sorun cıkarır oynamaz.türkiyedeki hiç bi yonetıcıyı takmaz t-mac böle sorunlu saatlı bomba oyuncuyuda kımse kadrosuna katmaz.senın 500 bin eruyo getırecegın t.mac i barcelona real madirid maccabi cska niye getırmıyo hiç dusundunmu

he yavrum hee yıllardır yaptıgı kontratlardan toplam 100 mılyon eurodan fazla kazanmıs oyuncuyu biz getırıp burada 500 bin euroya oynatacaktık demi.t-mac bu takıma ancak tatil yapmaya gelır hıc bi faydası olmaz.lokavt bitincede nba ye donmek ıcın sorun cıkarır oynamaz.türkiyedeki hiç bi yonetıcıyı takmaz t-mac böle sorunlu saatlı bomba oyuncuyuda kımse kadrosuna katmaz.senın 500 bin eruyo getırecegın t.mac i barcelona real madirid maccabi cska niye getırmıyo hiç dusundunmu

Bu post'ta okadar çok fail varki hangi birinden baslayacagimi sasirdim

500 bin €'ya oynatamazdın belki ama, 1.5 milyon €'ya rahatlıkla gelirdi. Songaila'ya 1.5 milyon $ + bonuslar veren takım, T-Mac'e de versin 1.5 milyon € bir zahmet.

Allen Iverson´dan ağzı yanan ülke T-Mac´ı üflüyerek yemeli.T-Mac sakatlıklardan sonra bitme noktasına gelmiş,egosu ile takımın sistemli oyununu bozacak bir isim.Leş bir transfer olurdu,ha çok güzel reklam olurdu.Ama ona ihtiyacımız yok.

500 bin €'ya oynatamazdın belki ama, 1.5 milyon €'ya rahatlıkla gelirdi. Songaila'ya 1.5 milyon $ + bonuslar veren takım, T-Mac'e de versin 1.5 milyon € bir zahmet.

Bu kadar bilgisizlik kötü. Songaila 500,000(500 bin(beşyüzbin)beşsıfırsıfırsıfırsıfırsıfır) alacak.

Umarım anlamışsındır ama sanmıyorum.

Allen Iverson´dan ağzı yanan ülke T-Mac´ı üflüyerek yemeli.T-Mac sakatlıklardan sonra bitme noktasına gelmiş,egosu ile takımın sistemli oyununu bozacak bir isim.Leş bir transfer olurdu,ha çok güzel reklam olurdu.Ama ona ihtiyacımız yok.

Iverson ve Tmac çok çok farkli. Bunu burda 200 kere yazdim herhalde.

Iverson bjk'e gelmeden 1.5 sene bbal oynamadi. Tmac'se 72 maç oynadi geçen sezon ve gayet iyidi.

Üst Alt