GSC Scout - Joey Veerman | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Scout Joey Veerman

Mevki: orta saha [oyun kurucu-regista]
Ozellikleri: pasor, duran top kullanmak, uzaktan sut, kreatif.
Yas: 22

Heerenveen tarafi 12 milyon euro civarinda bir teklif bekliyor deniyor medyada ama sezon sonunu beklemek gormek lazim. Topu defansin onunden alip oyuna yon verebilen, defans arkasina top atan ozellikleri one cikiyor. Duran top kullanmasini da biliyor. Cok hizli bir oyuncu degil ama oyun zekasi ve pasor ozellikleri daha on planda.

Ajax haric baska bir Hollanda takimi zor alir bu rakamlara. Bu sene iyi yolda devam ediyor bakalim sezon sonu nereye gidecek.

Simdiye kadar bu sezon:

23 mac
7 gol
8 asist

Rafael van der Vaart: "Bu çocuk beklemediğin toplar veriyor. Çoğu zaman insanlar şöyle der: Topu almadan önce çözümü gördü. Ama bu doğru değil. Bu bir görme meselesi değil, asıl mesele takım arkadaşlarınızın nerede olduğunu hissetmek. Veerman'da bu his var. O Heerenveen'in Pirlo'su"

Veerman: "Son haftalarda pek iyi oynamadım, bu yüzden transfer konusunda hemen havalara girmiyorum . Sezon sonunda güzel bir kulübe transfer olmayı dilerim. İspanyol futbolu bana yakışıyor ama Hollanda'nın zirvesi de çok güzel olurdu."

bu sezon;

32 mac
9 gol
10 asist

Halbuki Subat ayina kadar 7 gol ve 8 asist yapmisti. Yani son 3 ayda skora direk etkisi cok azaldi ilk yariya nazaran zaten genel olarak ligin ilk yarisinda cok iyidi ama bu performansi ligin ikinci yarisinda ayni seviyede tutamadi bana gore. Yinede bizim takimda gormek isterim, takimda boyle bir playmaker yok cunku. Lakin 10 milyon euroyu gozden cikarmak gerekir.

8 milyon euro istiyorlardi son olarak AZ Alkmaar bu paraya yanasmadigi icin takimda kaldi (onlar 4,5 milyon euroluk teklif yapmisti) . Takip etmekte fayda var. Gustavo Assuncao'nun duruma gore sezon sonu bakabiliriz.

Üst Alt