Johan Cruyff 68 Yaşında Hayatını Kaybetti - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Johan Cruyff 68 Yaşında Hayatını Kaybetti

Cruyff’un dünya spor tarihine geçen özlü sözleri

* Futbol basit bir oyundur, zor olan ise futbolu basit oynamaktır.
* Her dezavantajın bir avantajı vardır.
* Başkalarının fikirlerindense kendi fikirlerimle kaybetmeyi tercih ederim.
* Bazen, bir şeyin olmadan önce olması gerekir.
* Ben çalışmayı severim, ama sadece sevdiğim işlerde.
* Ağzında düdükle koşma. Elinde tut ki, düdük çalmadan önce düşünecek zamanın olsun.
* Yapmayı bilmediğin şeyleri bilmen gerekir.
* İnanmam çünkü inançlı biri değilimdir. Bir yerlerde bir şey olduğuna inanırım, sadece de bir yerlerde bir şey olduğuna inandığıma inanırım.
* Kolay bir maçın zor yanı, kötü olan rakibini kötü oynatmayı başarmaktır.
* Bir hata yapmadan önce, o hatayı yapma.
* Arkada dörtlü ve ortada dörtlünün işlemesi mümkün değildir, üçgenler ortadan kalkar.
* İspanyolca kolay bir dildir çünkü telafuz edildiği gibi yazılır, her ne kadar ben onu yazmayı bilmesem de.
* Herhangi bir Hollandalı’dan daha iyi İspanyolca konuşurum. Ama İspanyolcam herhangi bir İspanyolunkinden daha kötüdür.
* En kolay görünen seçenek her zaman en kolayıdır.
* Yöneten zayıf ise, diğerleri daha da zayıf olurlar.
* İlk başta herşeye karşıyımdır, ta ki karar verene kadar, o zaman bir şeyi desteklemiş olurum. Bana mantıklı geliyor.
* Tesadüfler mantıklıdır.
* Körlerin krallığında sokurlar (körler) kraldır. Ama yine de sokur kalırla
* Neredeyse hiçbir zaman hata yapmam çünkü yanılmakta zorluk çekerim.
* Beni anlamanı istiyor olsaydım, kendimi daha iyi ifade ederdim.

Bana doktor sigarayı bırakman lazım yoksa futbol oynayamazsın dedi bende futbolu bıraktım.

Bu söz cruyf unmuydu yoksa corc best mi

R.İ.P

27 aralık 1968'de Ajax, Fener ile maç yapmak için İstanbul'da ve Cruyff, takım otobüsüne çarpan sürücüyle tartışıyor

CeUKAnPVAAE6-HV.jpg

“Doktorlar sigarayı bırakmazsam futbol oynayamayacağımı söylediler, ben de futbolu bıraktım.” -Johan Cruyff

CeUVz3lWQAA5f7v.jpg

Böyle büyük bir yeteneğin, o muazzam Hollanda takımı ile Dünya Kupası kaldıramamış olması Futbolun Tanrılarının çıldırmış olması ile ilintili.

Toprağı bol olsun, ışıklar içerisinde yatsın.

Cruyff sadece iyi futbolcu değildi, futbol'a katkı vermek için elinden geleni yapan biriydi

Johan Cruyff foundation çok sayıda projesi oldu. O projelerden birisi Hollanda'nın her yerinde Cruyff Court kurmaktı

Üst Alt