Joker (4 Ekim 2019) - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Joker (4 Ekim 2019)

Bana beklediğimi vermedi bro tam olarak, tamam çok sağlam bir işleyiş var ama senaryoda hiç iniş çıkış olmaması ve aksiyonun sıfır altında kalması biraz notu düşürdü. Mesela makinist gibi bir psikolojik film yaparsın ama senaryoyu da biraz canlandırarak sonuna kadar tutarsın seyirciyi. Makinistle mi kıyaslıyorsun diyeceksin ama filmin adı joker olmasaydı alacağı puan max. 7 civarı olurdu muhtemelen çünkü bu tarz çok fazla film var zaten.

HL.jpg

şu eleman oynasın sabaha kadar izleyelim(rip)
hoakim de iyi oyuncu da real joker ledgerdir

senaryo 😴

Dark Knight > Batman devam filmi. Odağında Joker karakteri yok. Joker karakteri filmin dinamiği, tadı tuzu ama esas odak Batman yani Christian Bale. Heath Ledger olmuş bir Joker'i çok başarılı bir şekilde canlandırdı. Aksiyonu bol, heyecanı fazla. Buradaki Joker, sinema tarihinin gelmiş geçmiş en iyi villain karakteri.
Joker > Filmin odağı Joker. Karakterin kötüye dönüşü ve şehrin karanlık yanını izliyoruz. Aksiyonu az, psikolojik ve drama yönü daha fazla. Heath Ledger'in Joker'inden farklı olarak daha fazla karakter derinliği var. Sonuç olarak iki farklı tat. Drama sevenler için Joker, aksiyon beklentisi olanlar için Dark Knight daha iyi.

Dark Knight > Batman devam filmi. Odağında Joker karakteri yok. Joker karakteri filmin dinamiği, tadı tuzu ama esas odak Batman yani Christian Bale. Heath Ledger olmuş bir Joker'i çok başarılı bir şekilde canlandırdı. Aksiyonu bol, heyecanı fazla. Buradaki Joker, sinema tarihinin gelmiş geçmiş en iyi villain karakteri.
Joker > Filmin odağı Joker. Karakterin kötüye dönüşü ve şehrin karanlık yanını izliyoruz. Aksiyonu az, psikolojik ve drama yönü daha fazla. Heath Ledger'in Joker'inden farklı olarak daha fazla karakter derinliği var. Sonuç olarak iki farklı tat. Drama sevenler için Joker, aksiyon beklentisi olanlar için Dark Knight daha iyi.

Biz joker filminde jokeri son 10 dakika izledik.Arthur fleck'in hayatı idi zaten bu film.Ama ledgerin oynadığı joker bitmiş bir projeydi.

9 numara bir film. Sinemada izlemeye her türlü değer. 10 numara demememin sebebi senaryoda 1-2 nokta daha güzel işlenebilirdi. Ama ooyunculuk, gerilim, son ana kadar karakterin gelişimi muhteşem..

Yalın ve net bir şekilde bütün gerçekleri fışkırtmışsın.

--------

Filmi çok beğendim, zaten batman evrenine ayrıca ilgi duyuyorum christopher nolan'ın Batman'inden sonra ilgilenmeye başlamış olsamda kısa zamanda çok ve büyük işler başardım. Uzun zamandır sinemada izlemeye değecek film yoktu, gittiğim filmlerden de hep hayal kırıklığıyla ayrıldım, bir ara orgazm olacakmışım gibi hissettim son anda kendimi tuttum. Filmin özellikle sinematogrofisi... Şaka lan şaka o kadar sinema kültürüm yoktur ama gerçekten iyi film, muhtemelen oscar'ı kapar phoenix beyefendi. Dark knight jokeriyle kıyaslamamak lazım, elma-armut çünkü.

Yalın ve net bir şekilde bütün gerçekleri fışkırtmışsın.

--------

Filmi çok beğendim, zaten batman evrenine ayrıca ilgi duyuyorum christopher nolan'ın Batman'inden sonra ilgilenmeye başlamış olsamda kısa zamanda çok ve büyük işler başardım. Uzun zamandır sinemada izlemeye değecek film yoktu, gittiğim filmlerden de hep hayal kırıklığıyla ayrıldım, bir ara orgazm olacakmışım gibi hissettim son anda kendimi tuttum. Filmin özellikle sinematogrofisi... Şaka lan şaka o kadar sinema kültürüm yoktur ama gerçekten iyi film, muhtemelen oscar'ı kapar phoenix beyefendi. Dark knight jokeriyle kıyaslamamak lazım, elma-armut çünkü.
Oscar icin kastiklari sahneler de vardi sanki, tabi butun olarak efsane olmus orasi ayri

En iyi sahne cucenin boyu kapiya yetismemesiydi :D yoksa idare eder bir filmdi, oyle abartildigi kadar super bir film degildi.

6,5 /10 puan

Üst Alt