JOR: "Galatasaray'ın teknik direktörü benim. Tüm kararları ben alıyorum" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

JOR: "Galatasaray'ın teknik direktörü benim. Tüm kararları ben alıyorum"

93f3329cd42e4dec9a6b53a5872d2b73.jpeg

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, Çaykur Rizespor maçı öncesinde basın toplantısı düzenledi.

Teknik direktörümüz Jan Olde Riekerink’in Çaykur Rizespor maçı öncesinde düzenlediği basın toplantısında öne çıkan açıklamaları şu şekilde:

Lig çok uzun bir periyot. 3 haftalık sürece bakıp değerlendirme yapmak yanlış olabilir. 7 puanın kötü olmadığını düşünüyorum. 3 maçı da deplasman da oynadık diyebiliriz. 1 maçı seyircisiz, 2 maçı deplasmanda oynadık. Rizespor maçında taraftarımızla bütünleşeceğiz. Tekrardan buluşacağız. Bu, maç için ayrı bir önem kazandırıyor.

Geçen sezon Mart sonunda başladım, iyi bir başlangıç olmadı. Kötü bir sezonun ardından Fenerbahçe maçıyla kupayla bitirdik. İki ezeli rakipten 28 ve 23 puan geride bitirdik ligi. Kimse bunun yaşanmasını istemez.

Maç sonunda, içinde ve başında aldığım tüm kararlar, takımın iyiliği için. Bu sene kadromuz daha geniş. Forma rekabeti oluştu. Bu rekabet bizi daha iyi yerlere götürecektir.

Selçuk'un hem oyunculuğuna saygım sonsuz, hem de karakterine. Ben geldiğim zaman bana çok yardımcı oldu. Değişiklik çok konuşuldu. Bu tamamen taktiksel bir değişiklikti. Takımın daha iyi oynaması için yaptığım bir değişiklikti.

Podolski haftaya İstanbul'da olacak. Tedavi süreci devam ediyor.

Galatasaray'ın teknik direktörü benim. %100 tüm kararları ben alıyorum. Şimdi Sneijder diyorsunuz, haftaya da Nigel de Jong dersiniz. Tüm kararları ben veriyorum. Kesinlikle yönetim ile taktik konular konuşulmuyor. Bu kararları ekibimle beraber alıyorum.

Önemli olan takımın başarısı. Kim iyi performans gösterirse o oynuyor. Şu an Tolga'nın (Ciğerci) performansından memnunum.

Beşiktaş'a olan saygım sonsuz. Şampiyonlar Ligi'nde oynuyorlar. Fenerbahçe'ye de saygım sonsuz ama hedefimiz şampiyon olmak.

Güçlü yanlarımızı saha içinde göstermek istiyoruz

Bizim için şu an en önemli nokta, saha içinde dengemizi bulmamız. Güçlü yanlarımızı sahada nasıl gösteririz ona odaklanmalıyız.

Sakat futbolcularımız aramıza katıldığında, takım içi rekabet daha fazla artacaktır. İlk 18'e girmek artık zor."

Galatasaray.org

JOR: “Galatasaray’ın teknik direktoru benim.Tum kararları ben alıyorum”

Bu adamın diğer yabancı hocalara göre en büyük artısı,kulübün lokal büyüklüğünün,ağırlığının farkında.Şampiyonluk dışındaki bir sonucun camiayı tatmin etmeyeceğini biliyor.

Bu hocayı yollamayin lucescu hatası gibi olmasın bir wenger bir fergusonumuz olsun sanki daha iyisi gelecek

SM-G935F cihazımdan gönderildi

Basın toplantısını canlı izledim. Bu sorudan sonra adamın dengesi alt üst oldu. Ayarını bozdular adamın şerefsiz herifler.

"Umarım bu ciddi bir soru değildir. Sneijder ile ilk 11'i birlikte yaptığımız iddiası saçma. Kesinlikle Galatasaray'ın teknik direktörü benim. Geçen sene bu takımı aldım. Kararları ben alıyorum. Sneijder söylendi, daha sonra belki daha sonra Nigel de Jong söylenecek. Bütün kararlar benim tarafımdan veriliyor."

Hocamızın kararlarına saygılıyız

Sneijder'e, Selçuk'a, Podolski'ye bazı konularda danışması gayet normal bir durum. Despotluğun manası yok. Teknik adamlar böyle şeylere açık olmalılar.

Galatasaray Teknik Direktoru Riekerink Basın Toplantısı 15 Eylul 216 1Youtube com - YouTube

su an izliyorum...

9:50´de soru geldiginde, birden gülme krizi tuttu, ulan bizim Aydin mi sordu dedim o soruyu orada :D

-------------------------------------------

Bu sacmaliga da bir son vermek lazim. Sneijder sayesinde burada, ama Sneijder´in cocuklugunu bilen, onun dayisi, amcasi gibi birsey, manevi olarak. Elbette danisir, ama Sneijder ona emir veremez. Aralari ciddi bir sekilde bozulmadigi sürece de, saygisizlik da edemez. Maalesef kendi taraftarimiz besliyor bu fikirler ile medyayi.

Üst Alt