JOR: "İdeal tempomuz bu değil ama her geçen gün daha iyiye gidiyoruz" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

JOR: "İdeal tempomuz bu değil ama her geçen gün daha iyiye gidiyoruz"

8526fdaa15a54faa8f5c844848273355.jpeg

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, Çaykur Rizespor maçı sonrası yayıncı kuruluşa mücadeleyi şu cümlelerle yorumladı: "Taraftarlarımız mükemmel bir ortam yarattı. Çok iyi ve hızlı başladık. Taraftar ve takım arasında müthiş bir uyum vardı. İyi oynayan bir takımım var futbolcularımla gurur duyuyorum. Biraz daha fazla gol şansı yaratabilirdik. Ancak bunda Rize defansının kalitesinin yüksek olması da önemli bir faktördü..."

Teknik direktörümüz, 5. hafta oynanacak derbiyle ilgili olarak, "Haftaya Beşiktaş maçı var. Yeni bir takımız. Bu tarz galibiyetler takımın özgüveni için önemli. Bugünkü 3 puan da derbi öncesi bizim için önemliydi" ifadelerini kullandı.

Riekerink'in maç sonu yaptığı basın toplantısında ise öne çıkan satırbaşları şöyleydi:

"Evimizde oynadığımız maçlarda nasıl oynamamız gerektiğini gösterdik. Taraftar ve takım arasında müthiş bir uyum vardı. İlk gol mükemmel bir kalitedeydi. Yeniden taraftara ve takımıma teşekkür ediyorum..."

"Sol tarafta Bruma daha ofansif. Yasin ise ofansa katkısı var ama defansif görevini daha fazla yapıyor. Carole ve Bruma çok iyi anlaşıyor. Sabri'nin bindirmeleri ve önemli aksiyonları var. Soldan daha etkili geliyor olabiliriz..."

"De Jong'un sakatlığı geçti. Son antrenmanda yüzde 100 olmadığını konuştuk. Biz de yüzde 100 hazır olan başka bir oyuncuyu oynatmayı tercih ettik. Cavanda sakatlık döneminden çıktı. Şu anda takımla beraber ama Sabri'nin gösterdiği performansı göz ardı edemeyiz..."

"Bireyler takımdan önemlidir. Takım da kulüp ve camiadan önemli değildir. Taraftara verdikleri destek ve açtıkları pankartalar için çok teşekkür ederim. Kendimizi onlarla çok güçlü hissediyoruz. Galatasaray'ı, kulübü ve taraftarı çok seviyorum. Onlara çok teşekkür ediyorum ama ortada bir başarı varsa bunu ben tek başıma yapmadım. Açılan pankartlar benim için zor bir duygu ama yineliyorum; takım benden daha önemli..."

"Lige iyi başlangıç yapan bir Galatasaray var. Derbiler özel maçlardır, deplasmana gidiyoruz. Özel maçlar benim, takım, camia ve taraftar için önemli. Tabii ki kazanmak ve 3 puan almak istiyoruz. O anki şartlara da bakacağız. Belki 1 puan da değerlidir. Oyuncularıma sürekli 'Şampiyon olmak istiyorsanız tüm maçları kazanmanız gerekiyor' diyorum..."

"İdeal tempomuz bu değil ama her geçen gün daha iyiye gidiyoruz. Kanatlardan iyi pozisyonlar bulduk. Dikine oynayan merkezden de pozisyona giren bir Galatasaray olması lazım. Takım dengesi anlamında Tolga ve Selçuk ile iyi bir iş çıkardık. Ama biraz daha fazla gol pozisyonu yaratabiliriz..."

Galatasaray.org

PORTAL HABERİ

Tespitlerin doğru ama maça müdahalelerinde de bunları artık görsek , daha etkili hücum yapan ve çabuk gol bularak panik olmadan aktif dinlenebilen taraftarı strese sokmayan bir Galatasaray istiyoruz

sent by note ????

İlk günden beri en önemli eleştirim oyuna müdahale konusundaydı malesef hiç ilerleme yok. Hatta daha kötü 60. Dakikada takım durdu o anda müdahale edeceksin 78e kadar bekledi hiç gelemeyen Rize hücum oyuncularının geri dönmemeleri üzerine akın akın gelmeye başladı. Az biraz becerikli olsa kesin yemiştik. Bu konuda çok kötü adam

Üst Alt