Haber - Jorge Jesus: "Fenerbahçe 8 senedir hiçbir kupa alamıyor" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber Jorge Jesus: "Fenerbahçe 8 senedir hiçbir kupa alamıyor"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus Türkiye Kupası Finali Öncesi Konuştu​

Ziraat Türkiye Kupası'nda finale gelindi. Finalde, Fenerbahçe ile Medipol Başakşehir karşı karşıya gelecek. Zorlu mücadele öncesi iki takım teknik direktörleri basın toplantısı düzenledi. Fenerbahçe'nin Portekizli hocası Jorge Jesus açıklamalarda bulundu.

"Türkiye Kupası her kulüp için önemli"

Jorge Jesus, "Türkiye Kupası bence ülkedeki her kulüp için ve her taraftar için çok önemli bir kupa. Bu ülkenin çok güzel stadyumları var. Umarım yarın da çok güzel bir maç olur, çok güzel bir atmosfer olur" ifadelerini kullandı.

"Fenerbahçe 8 senedir hiçbir kupa alamıyor"

Jesus, "Rakibimiz de bizim gibi kupayı kazanmak istiyor. Tabii ki normal, bu bir final maçı. Umarım takımım kupayı kazanmak için iyi bir performans sergiler. Fenerbahçe 8 senedir hiçbir kupa alamıyor. Bu yüzden hepimiz elimizden geleni yapıp yarınki maçı kazanmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

"Uzun süredir kupa kazanamamak baskı yaratıyordur"

Jesus, "Uzun süredir kupa kazanamamak tabii ki baskı yaratıyordur. Özellikle Başakşehir ile kıyasladığımızda bizim üzerimizde baskı yaratıyordur ama bizim sorumluluklarımız da baskının üzerinden gelebilmek. Hem teknik direktör olarak benim hem oyuncularımın. Bizim görevimiz, sorumluluğumuz bu baskının üstesinden gelebilmek. Fenerbahçe tarihinin dinamiklerinin bir sonucu, bunlara hazır olmanız gerekiyor. Yarın bizim için önemli bir maç" dedi.

"Ligde istediğimiz şeyleri alamadık"

Sezonu değerlendiren Jesus, Sezon içerisinde ilginç ve güzel şeyler başardık ama istediğimiz şeyleri alamadık ligde. Ama yarın kupayı kazanmak istiyoruz. Oyuncularım çok heyecanlı ve motiveler. Yarın kupayı kazanma şansımızı gerçeğe dönüştürmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

"Geleceğimle ilgili kararımı başkana söyledim"

Taraftarın desteğinin önemli olduğunu belirten Jorge Jesus takımda geleceğiyle ilgili de açıklamalarda bulundu. Jesus açıklamasında, "Taraftarlar her takım için çok önemlidir. Taraftarlarımız bizim için yarın çok önemli olacak. Bizim yapmamız gereken şey terimizin son damlasına kadar savaşmak olacak. Geleceğimle ilgili kararımı başkana söyledim. Kendisi de biliyor. Bunu burada konuşmanın dorğu olmadığını düşünüyorum. Çünkü bir final öncesindeyiz. Önemli olan konu ben değilim. Maçı konuşmamız gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Hiçbir tarih kitabında Emir Timur yenildi, Erden Timur Kupa kaybetti yazmaz moruk. Bunu sana ögrettik..Screenshot_20230610_134310_Twitter.jpg

Inlesin Tüm Ülke Zaferinle Şanlı Galatasaray

Üst Alt