Jorge Jesus: "Fenerbahçe'de kontratım mayıs ayında bitiyor" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Jorge Jesus: "Fenerbahçe'de kontratım mayıs ayında bitiyor"

UEFA Avrupa Ligi son 16 turunda Fenerbahçe rövanş maçında yarın Sevilla'yı ağırlayacak.

Karşılaşma öncesinde Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus ve futbolculardan Diego Rossi açıklamalarda bulundu.

Yarın oynanacak maçla ilgili sözlerine başlayan Jorge Jesus, "Yarın iyi bir takıma karşı ikinci mücadelemizi vereceğiz. Onlar bu turnuvayı 6 kere kazanmış bir takım. Biz şansımızın olduğuna inanıyoruz. Taraftarlarımızın inanması çok önemli olacak. Onların çok iyi bir takım olduğunu biliyoruz ama bizim hala söyleyecek sözümüz var." açıklamasında bulundu.

"Turu geçebilmek için goller gerekiyor"​

İspanya'daki maçla ilgili ise Jesus şunları söyledi, "İlk maç da düşündüğüm gibi geçti. Rakibimizden daha iyiydik. İkinci yarıda bu kadar iyi olmayı sürdüremedik. Rakibimiz ikinci yarıda bulduğu pozisyonlardan gol attı. Biz ilk yarıda 3-4 tane net pozisyona girdik ama gole çeviremedik. Umarım yarın böyle olmaz. Turu geçebilmek için bize goller gerekiyorlar ve bunun için çabalayacağız."

Sarı-lacivertli takımın ara transfer döneminde kadrosuna kattığı Jayden Oosterwolde'yle ilgili Jesus, "Jayden genç bir oyuncu. Onun değerine ve potansiyeline inanıyoruz. Oyun sistemimize ve ülkeye adapte olması gerekiyor. Geldiğinden bu yana işler onun için iyi gitmedi. Düzenli antrenman yapamadığı bir dönem olmuştu. Her zaman çok iyi bir performans sergiliyor." ifadelerini kullandı.

Sözleşme sorusuna yanıt​

Jorge Jesus, sözleşmeyle ilgili gelen soruya ise şu yanıtı verdi, "Bu sorunun maçla ilgisi yok ama cevaplayacağım. Fenerbahçe'de kontratım mayıs ayında bitiyor ve bunu herkes biliyor. Bu yeni bir durum değil. Bunun dışında söyleyeceğim başka bir şey yok."

"İlk golü atmak ideal senaryo"​

Sevilla ile yarın oynanacak maçta ilk golü atmanın önemine dikkat çeken Jesus, "Biz hala şansımızın olduğuna inanıyoruz. Bu turu çevirebilecek gücümüzün olduğunu biliyoruz. Turun başına göre işimizin daha zor olduğunu biliyoruz ama hala inancımız var. İnanmak ve çok istemek, bunları yapmamız gerekiyor. Riskin limitlerinde oynamamız gerekiyor. Bizim için ilk golü atmak ideal senaryo." dedi.

"Fenerbahçe için büyük bir kayıp"​

Sevilla ile oynanan ilk maçta sakatlanan ve dizinde yırtık tespit edilen Lincoln Henrique'nin sahalardan ne kadar uzak kalacağını bilmediğini aktaran Jesus, "Sezonun geri kalanında oynayıp oynamayacağını bilmiyorum. Fenerbahçe için büyük bir kayıp. Birden fazla pozisyonda oynattık. Onun yokluğu bizim için bir devantaj olacak." açıklamasında bulundu.

Jorge Jesus sözlerini şöyle tamamladı, "Hafta sonu bir maç oynamadık ve Pedro birkaç aylık sakatlıktan çıkmıştı. Batshuayi'nin sakatlığı daha kısa süreli bir sakatlıktı. Yarın tam olarak hazır olacağını düşünüyorum. Pedro'nun biraz daha zamana ihtiyacı var. Hafta sonu oynamadık ama bu maça çalışabilmek için daha fazla süremiz oldu. Önemli olan benim için takımın birden fazla sistemle oynayabilmesi. Avrupa'daki tüm maçlarda 3'lü savunmayla oynadık. Bu maçlarda 7 galibiyet 3 beraberlik aldık. Yarın nasıl oynayacağımızı söyleyemem. Benim için önemli olan şey, oyuncularımın her sisteme alışmış olması ve rahat bir şekilde oynayabilmesi."

Resim

Gördüğü her mikrofona konuşan Ali Koç bu konuda konuşmuyor Jesus ise ısrarla sözleşme gündeme getiriyor bence ipler kopmuş artık ne olursa olsun denmiş ve bırakılmış gibi.

adamın götünü öyle bir kaldırdı ki fenerliler, büyük hocaymış gibi. acayip bir kibir var herifte içi boş

Üst Alt