GSC Haber - Juan Mata: “Türkiye’nin en iyi kulübünde oynamanın nasıl bir duygu olduğunu anlattım” | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Juan Mata: “Türkiye’nin en iyi kulübünde oynamanın nasıl bir duygu olduğunu anlattım”

1682712611317.png

Futbolcumuz Juan Mata, UEFA’nın dünyanın seçkin futbol insanlarını bir araya getirerek futbolun temel meselelerine yön vermeyi amaçlayarak kurduğu UEFA Futbol İdare Kurulunda (UEFA Football Board) yer alan tek aktif oyuncu olmanın gururunu yaşıyor. İspanyol yıldızımız, geçtiğimiz günlerde UEFA’nın merkezi İsviçre’nin Nyon kentinde düzenlenen kurul toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Kurulda yer alan tek aktif oyuncu olmanın gurur veridi olduğunu ifade eden Juan Mata, dünya futbolunun Türkiye’deki en büyük temsilcisi olan Galatasaray hakkında çok soru aldığını ve deneyimlerinin merak edildiğini ifade etti.

Juan Mata, “Futbol için önemli bir gündü. Oradaki aktif tek oyuncuydum. Onun da ayrı gururunu yaşıyordum. Galatasaray’ı ve Türk futbolunu orada temsil ediyordum. Eski oyuncuların arasında bulunmak, bu önemli günün parçası olmak çok güzel bir duyguydu.” şeklinde konuştu.

"AVRUPA KUPASI OLAN TÜRKİYE'NİN TEK KULÜBÜ"

Dünyanın önde gelen futbol adamlarının Galatasaray deneyimi hakkında sorular sorduğunu ifade eden Mata, “Çok insan deneyimlerimi sordu. Avrupa kupası olan Türkiye’nin tek kulübü olduğu için insanlar çok ilgileniyordu. Beni nasıl iyi karşıladıklarını ve Türkiye’nin en iyi kulübünde oynamanın nasıl bir duygu olduğunu anlattım. Şampiyon olursak kupalarımıza bir yenisini ekleyeceğimizi konuştuk.” ifadelerini kullandı.

"KARARLARDA BİZİM FİKİRLERİMİZE DANIŞILIYOR"

Kurulun önemine vurgu yapan oyuncumuz, “Bu konsey çok önemli. Kurallarla ilgili, futbolun geleceği ile ilgili bir çok kararda bizim fikirlerimize danışılıyor. Uluslararası yapılacak aktiviteler hakkında konuşuluyor. Oyuncuların fikirlerine değer verilmesi çok güzel bir şey. Bunun da gelecekle ilgili pozitif etkilerinin olacağına inanıyoruz.” dedi.

UEFA Futbol İdare Kurulunun toplantısında futbolun ana meseleleriyle birlikte oyun kuralları, hakemlerin oyuna müdahalesinin sınırları, VAR, elle oynama kuralı ve futbolcu davranışları gibi sorunların ele alındığı ifade edildi. UEFA’nın resmi sitesinde toplantıda bu konular hakkında ortaya çıkan ortak görüşler sıralandı.

Dünyaca ünlü tanıdık futbol simalarının yer aldığı kurulda bulunan isimler şu şekilde:

Éric Abidal, Rafael Benítez, Fabio Capello, Petr Čech, Luís Figo, Robbie Keane, Jürgen Klinsmann, Ronald Koeman, Philipp Lahm, Michael Laudrup, Paolo Maldini, Roberto Martínez, Predrag Mijatović, Gareth Southgate, Patrick Vieira, Rudi Völler, Javier Zanetti, Zinedine Zidane, José Mourinho, Carlo Ancelotti, Rio Ferdinand, Henrik Larsson, Gareth Bale.

Markalaşmak adına güçlü adımlar belki saha da pek birşey yapamadı ama bu tarz isimlerin katkısı global anlamda çok önemli ...

matanın çağrılması da bir tuhaf geldi zidanelar figolar var ortamda ..Şu tarz bir liste oluştur deseler belki ilk 50 de gelmez aklıma bale ile birlikte listenin en şaşırtıcı ismi

Üst Alt