GSC Haber - Juan Mata'nın Opsiyonu Mucizeye Kaldı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Juan Mata'nın Opsiyonu Mucizeye Kaldı

1676378744987.png

Galatasaray, sezon başında Manchester United'la sözleşmesi biten Mata'yı bedelsiz olarak kadrosuna katmıştı. İspanyol orta saha, sarı-kırmızılılar ile 1+1 yıllık sözleşme imzalamıştı.

Sabah'ın haberine göre; lig ve kupada 4 kez ilk 11'e giren tecrübeli oyuncunun, sözleşmesinde opsiyonun devreye girmesi için en az 20 maçta 45 dakika sahada kalması gerekiyor.

Kalan maç 12

Hatayspor ve Gaziantep FK'nın ligden çekilmesi sonucu Galatasaray'ın ligde kalan maç sayısı 12'ye indi. Kupayı kazanması halinde 4 maç daha oynayacak sarı-kırmızılı takımda Mata'nın opsiyonu bir anlamda mucizelere bağlı olacak.

Mertens'in yedeği olarak transfer edilen İspanyol yıldız, Zaniolo'nun gelişiyle iyice gözden düştü. Şu ana kadar 3 gol-1 asistlik katkı yapan Mata, hocası Okan Buruk'un ana planlarında yer almıyor. 1.9 milyon Euro garanti ücret ödenen 34 yaşındaki deneyimli orta saha ile yollar sezon sonunda ayrılacak.

Mata'nın ülkesi İspanya'da kariyerine devam etmesi bekleniyor.

Mata çok büyük bir futbolcu ama artık kondisyon olarak zayıf kalıyor maalesef. Yinede bu sezon bazı maçlarda güzel katkılar sağladı. Mata hem büyük bir tecrübe hemde kaliteli bir insan bence Mata'yı sezon sonunda teknik ekibe kazandırsak çok güzel olur.

Ben olumlu bakiyorum bu transfere. Mata Ispanyada bir marka. belliki adam kulübümüzü cok sevdi. Gidip Ispanyada Galatasarayi anlatacak, bizi temsil edecek.
Üstelik takimda cok sevilen ve saha disinda liderlik yapan bir isim. O konuda da katkisi oldu diyebiliriz. Sene sonu kendisini güzel bir vedayla ugurlayabiliriz

Ben olumlu bakiyorum bu transfere. Mata Ispanyada bir marka. belliki adam kulübümüzü cok sevdi. Gidip Ispanyada Galatasarayi anlatacak, bizi temsil edecek.
Üstelik takimda cok sevilen ve saha disinda liderlik yapan bir isim. O konuda da katkisi oldu diyebiliriz. Sene sonu kendisini güzel bir vedayla ugurlayabiliriz
şampiyon olduktan sonra bi çok İspanyol gazeteci röportaj yapacaktır

Üst Alt