jude bellingham | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

jude bellingham

jude victor william bellingham, orta saha mevkiinde oynayan ingiliz milli futbolcudur. la liga takımlarından real madrid'de forma giymektedir.

bellingham, 29 haziran 2003'te batı midlands, dudley metropolitan borough'daki stourbridge'de denise ve mark bellingham'ın en büyük oğlu olarak dünyaya geldi. babası mark 2022 yılına kadar batı midlands polisi'nde çavuştu ve amatör seviyede üretken bir golcüydü. bellingham'ın küçük kardeşi jobe, birmingham city'de futbol oynamaktadır.

futbol kariyerine birmingham city'nin altyapısında başlayan jude bellingham, ağustos 2019'da 16 yaş 38 günlükken ilk kez a takıma çıkan kulübün en genç oyuncusu oldu ve 2019-20 sezonu boyunca düzenli olarak oynadı.

temmuz 2020'de borussia dortmund'a katıldı ve ilk rekabetçi maçında kulübün gelmiş geçmiş en genç golcüsü oldu. ingiltere'yi 15 yaş altı, 16 yaş altı, 17 yaş altı ve 21 yaş altı seviyelerinde temsil etti. kasım 2020'de a milli takım için ilk maçına çıktı ve ülkeyi 2020 avrupa futbol şampiyonası ve 2022 fifa dünya kupası'nda temsil etti.

real madrid, 14 haziran 2023 tarihinde 103+30.9 milyon euro bonservis bedeli karşılığında bellingham'ı borussia dortmund'dan transfer etti.

altyapı kariyeri

2010-2019 birmingham city

profesyonel kariyeri

2019-2020 birmingham city

2020-2023 borussia dortmund

2023- real madrid

messi bile bunun yaşında bu kadar olgun bir futbolcu değildi.

çok manyak bir futbolcu. statta canlı izleme imkanım olmuştu dortmund döneminde. 18 yaşındayken bile sahada adeta lider gibiydi.

geçen ay 2 kez canlı izleme fırsatı oldu, her iki maçta real madrid’i aldı sırtına. boşuna zidane’ın sırt numarasını almamış. tavan’ı ne olacak merak ediyorum

Real Madrid gene damga vuracak bir jenerasyon yarattı... Real Madrid seneye Mbappe eklemesini yapınca üst üstte Şampiyonlar ligini alırlar en kilit parça olur.

heis unutmuşun heral messinin 19ken neler yaptığını

şu anki en iilerin (belingham, bappe, halant) messi ve ronaldo düzeyi ile uzaktan yakından alakaları bulunmuyor IMO
Ben neler yaptığından falan bahsetmedim ki, olgunluktan bahsettim. Messi bu kadar olgun değildi o yaşlarda bence.

Oyun olarak Messi'ye yaklaşabilecek birisi yok.

Üst Alt