Jürgen Klopp mu, Diego Simeone mi? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Jürgen Klopp mu, Diego Simeone mi?

Dortmundu batakliktan cikaran, iki sene Bundesliga yi ezip sampiyon olan, cok para harcamayip müthis yildizlar cikaran, Bayerni 5 leyen, SL final oynayan Klopp tabi.

İkisi de değil. Doğru isim Mourinho. Gerçi eski heyecanını kaybetmiş gibi görünüyor ama buraya gelip de

TFF'nin bize yaptıklarını görünce yine eski günlerine dönecektir.

Bu forumda ne kadar fantazi oluyor ya bir Ronaldo konu'su açilmadi daha.

Cholo ve Kloppo bunca büyük Avrupa kulüp varken neden Galatasaraya gelsinler?

Simeone'ye saygı duyuyorum ancak Kloop müthiş bir hoca zira borç batağından yavaş yavaş çıkmaya başlamış bir takımı 2-3 senede şampiyon yaptı yetmedi ŞL'de final oynattı sadece bu kadarmı Kagawa,Götze,Lewa gibi bel kemikleri gitti 2 senedir sakatlıklardan düzgün 11 kuramadı vs. Ayrıca bunlara yetiştirdiği genç isimleride ekleyebiliriz ancak dediğim gibi Simeone'de çok büyük hoca ancak Kloop seviyesine gelmedi

Klopp kendi tırnaklarıyla uzun vadede başarıyı yakaladı ama Simeone, özellikle kendi takımımda sezonun daha ilk diliminde takımı alıp, başarılı olurken Juventus'u elemek çok büyük bir başarı diye söyleyip , başarısızlıkta bu takımı ben kurmadım ki diyen bir teknik direktör gördükten sonra Simeone bence son üç senede elindeki malzemeyi en iyi kullanan teknik direktördür.

Takımı aldığında dibe vurmuştu ama Avrupa Ligi'ni aldılar. İkinci sene Real Madrid'in elinde kupa aldılar. Üçüncü sene ise Falcao gibi bir adamı gönderip yerine yedek olan Diego Costa'yı monte edip maksimum verim alabilmek kolay bir iş değil ki artık öyle bir sistem yerleştirmiş ki en önemli iki oyuncusu yokken bile Barcelona'yı güzel bir oyunla eleyebiliyorlar.

Kadro mühendisliği konusunda Klopp diyorum , elindeki kadrodan tam kapasite yararlanma konusunda da Simeone diyorum. Yani bir takım olsa sportif direktör olarak tüm transferleri yapacak kişinin Klopp. Takımı çalıştıracak teknik direktöründe Simeone olmasını isterdim. :D

Klopp'ta , Simeone'de çok büyük hocalar hem mental ve taktiksel deha olarak çok üstünler hemde çok hırslı ve iyi motive ediciler daha ne olsun. Aralarında ayrım yapılmaz.

kiyaslama tam anlamiyla yerinde degil.... Klopp hangi oyuncuyu sahaya sürse Bayern satin aliyor... Simeone fazla zorlanmadan takimini koruyarak baya büyúk isler yapti ama 3-4 yildz oyuncusu alindikta sonra acaba neler yapar sorusu cikiyor ortaya.

taktik olarak Simeone biraz daha öne cikiyormus gibi ama cok zor bir kiyaslama

İkisinin de Galatasaray'a gelmeyeceğini biliyorum. Bence ikisi de benzer hocalar. Hangisi gelse hayır demem. Esprili yaklaşacak olursak Klopp Teknik direktör, Simione de yardımcısı olsun. :D

Ayrıca bu adamların Galatasaray'da böylesine başarılı olmaları için yabancı sınırının kalkması ya da Türk futbolcuların Dünya standartlarında futbol oynaması gerektiğini unutmamak gerekir.

Üst Alt