Juventus, Merih Demiral'ı Transfer Ediyor | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
cbaff26a034a4271867dd1c3b201ad07.jpg

Ara transfer döneminde Aytemiz Alanyaspor'dan Sassuolo'ya transfer olan Merih Demiral, Juventus yolunda..

La Gazzetta dello Sport Muhabiri Nicolo Schira, Juventus Sportif Direktörü Fabio Paratici'nin Çarşamba günü Merih Demiral için görüşme gerçekleştirdiğini ve anlaşmanın sağlandığını iddia etti. Öte yandan ünlü İtalyan muhabir Gianluca Di Marzio da transfer haberini doğrularken Merih Demiral'ın Sassuolo'ya transfer olduğunda Juventus'un oyuncu için transfer hakkına sahip olduğunu iddia etti.

İtalyan basınında yer alan haberlerde Merih Demiral için Juventus'un Sassuolo'ya 15 milyon Euro ödeyeceği konuşulurken 21 yaşındaki futbolcunun Torino deviyle 5 yıllık sözleşme imzalayacağı iddia ediliyor. Fenerbahçe altyapısında yetişen ve Aytemiz Alanyaspor'dan önce Portekiz'in güçlü kulüplerinden Sporting Lizbon'da forma giyen Merih Demiral, Serie A'da bu sezon 13 maça çıktı ve 2 gole imza attı. 21 yaşındaki genç futbolcunun Sassuolo'daki mevcut sözleşmesi Haziran 2022'de sona eriyor.

Ntv Spor

Juventus'un Sassuolo ile bir yakınlığı vardı diye hatırlıyorum. Transfer konularında bir öncelik anlaşması falan da olabilir. Hatta FM'de görmüştüm, bağlantılı olduğu kulüpler arasında dikkatimi çekmişti. Neyse mevzu o değil. Merih bence önemli bir potansiyel. Juventus'yun yatırım yapması sürpriz olmaz. Yine de ben sürekli oynayabileceği bir yere gitmesini isterim.

Juventus böyle transferler yapıyor. Potansiyelli gençleri alıp, eğer tutarsa kendine yoksa diğer kulüplere paslıyor.

Gerçekleşmesi imkansız bir transfer değil.

zamanında Caldara'yı aldılar ama oynatmayıp Milan'a sattılar. Ben hep söylüyorum, oynayamayacaksan, büyük kulübe gidiyorum havası için gitmeyeceksin.

Arda bu konuda en büyük örnek. Atletico'da 10 numara ve oyun lideriyken, Barça'ya gidip sonunu hazırladı. Belki Atletico'da şu an Godin'de gidince kaptan olacaktı. Juve'ye gitme, Lazio'ya git mesela.

Ara transfer döneminde Aytemiz Alanyaspor'dan Sassuolo'ya transfer olan Merih Demiral, Juventus'a imza atmak üzere.

Sky Sports Muhabiri Gianluca Di Marzio kendi internet sitesinden paylaştığı haberde, adı bir süredir Juventus'la anılan genç yıldızın Torino ekibine transferinin an meselesi olduğunu belirtti.
Haberde, Atletico Madrid'in Merih Demiral için Juventus'a 25 milyon Euro teklif ettiği ancak yeşil-siyahlıların Juventus'la daha önceden söz kestiği için oyuncunun Juventus'a gideceği aktarıldı. Juventus'un Merih Demiral için Sassuolo'ya 15 milyon Euro ödemesi bekleniyor.

Kariyerine Fenerbahçe altyapısında başlayan 21 yaşındaki genç stoper, 2016 yılında Portekiz ekibi Alcanenense'ye bedelsiz olarak transfer olmuş ve bir yıl sonra Sporting Lizbon'a katılmıştı.
Aytemiz Alanyaspor, satın alma opsiyonuyla beraber kiraladığı Merih Demiral'ın bonservisini satın alıp futbolcuyu Sassuolo'ya sattı.

Geride kalan sezonda Serie A'da 14 maça çıkan Merih Demiral 2 de gol kaydetti.

Fanatik

Üst Alt