Kaan Ayhan İçin Harekete Geçiliyor! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Sınır geldiğinde elimizi rahatlatır.Yalnız bu sezon şu ana kadar full oynamış.
Bundesliga'ya çıkma mücadelesi veren Fortuna'nın devre arası bırakması zor duruyor.
Transfermarkt'a göre 11 maçta da stoper bölgesinde oynamış 2 de asisti var.
I1hdKV.jpg

Tek oyun planı üzerinden kadro kurulmaz. Mariano yoksa taktik de değişebilir duruma göre. Bir takım en az 2-3 taktiğe uygun kadro kurmalı. Zira oyun çözülünce kilitlemesini de biliyor rakipler ondan sonra.

Tamamda Kaan Ayhan'lı taktikle kaç maç yapmamız lazım o taktiğin işlemesi için? Artı Kaan Ayhan o kadar da kaliteli biri değil bize o konuda katkı sağlamaz. Bu adam Cafu Dani Alves falan değil ki ona göre taktik hazırlayalım.

Mariano, Feghouli, Fernando, Maicon ve Gomis bence bu takımın en özel 5 ismi. Yedekleri aynı tarz olacaksa aynı güce de sahip olmalı o zaman. Ama böyle bir şey olursa da hangi birini seçip oynatacağını bilemezsin. Yönetilebilir olması için kadro da dişliler uyumlu olmalı.

Burada kendinle çelişmişsin. Dişli uyumu kurmak o kadar da kolay değil. Kurulan uyumu da bozmak çok kolay ki neden bozalım. O nedenle Linnes dedim Mariano eğer yoksa Denayer yada Kaan Ayhan değil. Mariano çok özel süper bir oyuncu onun gibisini bulamayız muhteşem adam mantığı sıkıntı işte. En azından daha düşük kaliteli aynı tarz adam alırsın sıkıntı aza iner.

- - - Flood Önleme Sistemine yakalandınız :) - - -

Sınır geldiğinde elimizi rahatlatır.Yalnız bu sezon şu ana kadar full oynamış.
Bundesliga'ya çıkma mücadelesi veren Fortuna'nın devre arası bırakması zor duruyor.
Transfermarkt'a göre 11 maçta da stoper bölgesinde oynamış 2 de asisti var.
I1hdKV.jpg

Stoper olarak düşünülebilir ama sağ bek olarak alınmasına karşıyım

Bu oyuncunun kesinlikle alinmasi lazim. Savunmanin her bölgesinde oynayabildigi gibi orta saha da da forma giyebiliyor.

Kadro disi Hakan, De Jong ve Donk'a ilaveten sezon sonu Koray, Latovlevici ve Tarik sutlanmali. Denayer'in performansina da bakariz.

Tamamda Kaan Ayhan'lı taktikle kaç maç yapmamız lazım o taktiğin işlemesi için? Artı Kaan Ayhan o kadar da kaliteli biri değil bize o konuda katkı sağlamaz. Bu adam Cafu Dani Alves falan değil ki ona göre taktik hazırlayalım.

Burada kendinle çelişmişsin. Dişli uyumu kurmak o kadar da kolay değil. Kurulan uyumu da bozmak çok kolay ki neden bozalım. O nedenle Linnes dedim Mariano eğer yoksa Denayer yada Kaan Ayhan değil. Mariano çok özel süper bir oyuncu onun gibisini bulamayız muhteşem adam mantığı sıkıntı işte. En azından daha düşük kaliteli aynı tarz adam alırsın sıkıntı aza iner.

- - - Flood Önleme Sistemine yakalandınız :) - - -

Stoper olarak düşünülebilir ama sağ bek olarak alınmasına karşıyım

Ona göre taktik hazırlamayacağız ki zaten.

Birinci takım baskı futbolu oynayan bekini çıkartan bir anlayışla oynuyorsa 2. takımımız da oyunu tutmaya yönelik bir ekip olarak düşünülebilir.

Konya maçı sıkışmışken Selçuk girip çözdü mesela kimse beklemezken. Oyun akışını değiştirecek tarz isimler katılmalı. Bu isim Kaan olur demiyorum illa ki. Mariano'nun aynısı olmak zorunda değil diyorum. Bence sen ne demek istediğimi tam anlamadın.

Savunduğun şey ilk başta aynı tarz isimler olmalı şeklindeyi. Onu saçma bulduğum için bu örnekleri verdim.

Üst Alt