GSC Haber - Kaan Ayhan'a Serie A'dan Talip Çıktı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Kaan Ayhan'a Serie A'dan Talip Çıktı

images

Galatasaray'ın başarılı savunmacısı Kaan Ayhan'a Serie A'dan talip çıktı.

İtalyan Calciomercato'nun haberine göre Fiorentina, 29 yaşındaki oyuncuyu kadrosuna katmak istiyor.

Kaan Ayhan'ın daha öncesi Sassuolo forması giymesi ve İtalyan futboluna aşinalığı, ayrıca orta sahada da forma giymesi nedeniyle Mor Menekşeler'in bu transferde ısrarcı olduğu aktarıldı.

Bu sezon sarı-kırmızılı formayla 44 maça çıkan Kaan, bu maçlarda 1 gol ve 1 asistle oynadı.

Kaan Galatasaray için doğmuş bir futbolcu. Gösterişsiz sade disiplinli akılci futbolu ile tam bir aslan. Her takıma yakışmaz bu oyuncular.

Bir kere önerecekleri para 4-5 milyon olur diye tahmin ediyorum bu paraya Kaan gibi birden fazla mevkiyi yedekleyen, ayağı, tekniği iyi en önemlisi yerli bir oyuncu alabilir miyiz? Bence hayır o yüzden gerek yok.

nacizane ,schalke donemin den beri takibim de olup, ozellikle sassuolo gecisinin ilk evreleri yasanirken(yas 26) ,dolayisiyla olgun donemine gecis hazirligi yaparken henuz daha da gec olmadan mutlaka almamiz gerektigini fatih terim donemi bolca vurguluyordum .

kismet okan hocaya nasip oldu. suraya geliyorum :

tam ornek - pro bir profil kaan kardesimiz. tipoloji olarak da bir cok hoca nin isteyecegi turden . versatile yonu, sistem ve taktik esnek nuansli jokerligi, psikolojik mental baglam da soguk kanliligi, bilgi bazli(almanya,italya)tecrube, taktik disiplini ,oyun ici konsantrasyonu /ciddiyeti ,, ve de saha ici disi tarziyla da ^ideal kaptan^ gorunumun de - cok begendigim alman altyapili milli oyuncularimizdan .
basta da dedigim gibi , schalke altyapisindayken listeme alip takibe basladigim da kendisini mutlaka almamiz gerektigini not dusmustum -kavusma
gec olsa da -oldu. nihayetin de sari kirmizisiyla bulustu .

gec kavusmusken erken ayrilma olmamali. bi nevi atasozu gibi denklem.

kaan ile daha nice sampiyonluklar ,zaferler yasayacagiz. bu tur ornek ve altyapisi saglam profilleri mumkun mertebe kadro da tutmak gerekir. altyapidaki genc kardeslerimize de ornek olacak bir oyuncu kaan ayhan.

velhasil kapanisi tanimla yapalim ; sahsen ayrilisa olumlu bakmiyorum.

saygi ve selamlar.

Üst Alt