Kaçımız Yemek Yapmayı Becerebiliyor - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kaçımız Yemek Yapmayı Becerebiliyor

Cevap: Kaçımız yemek yapmayı becerebiliyor

hijo hija, loco loca

bu tarz farklari bilirim. kadin erkek farklarini yehani

Hijo de puta. Ben kufur de biliyorum bir tane :) Muy bien muy malo, gracias, te eche de menos, dias bonitas mi ne, como estas falan falan.

Viva yasasin demek ya. Ordan biliyorum. Viva Zapata falan diyorlar ordan kaldi aklimda.

Ingilizce ile yakin ama bazi kelimeler. Presidente, importante, interassante vs. vs.

hijo de puta ... hecha de menos ...

vivir yasamak fiili ,present vivo,vives,viva,vivimos......yasasin demek yani

-mente,-mation eklemeler degisik sadece

Bunlarda bir de disil ve eril var. Bonita ve bonito hangi ek disil hangisi erkek bilmiyorum. Bir de el ve la kullaniyorlardi gene. Bir de sifatlar isimden sonra herhalde Ispanyolcada. Ekler hepsine geliyor o yuzden konusurlarken dinlemesi guzel oluyor Ispanyolcayi. chica bonita bla bla gibi.

Yalniz sizde alcade var belediye baskani demek alcade herhalde. El kadi'dan geliyor falan diyorlardi. Bir sekilde Endulusler orda dilde de iz birakmislar sanirim.

Bunlarda bir de disil ve eril var. Bonita ve bonito hangi ek disil hangisi erkek bilmiyorum. Bir de el ve la kullaniyorlardi gene. Bir de sifatlar isimden sonra herhalde Ispanyolcada. Ekler hepsine geliyor o yuzden konusurlarken dinlemesi guzel oluyor Ispanyolcayi. chica bonita bla bla gibi.

gramaticle konusma dilleri gercekten cok fark ediyor.

chica bonita ,yada bonita chica dersen farkli bir anlam yuklemis olabilirsin ,bu ornekde degil tabi . bu an ki soylenise gore soru cumlesi yapabilir bunu o yuzden sifat kullanimi vurguya bagli.

arapcadan gectigi varsayilan var ,yada onlardan onlara ....

seslenisi degistirilmis ,yer isimlerinde de cok var o sekilde ispanyolca anlami yok arapcada ,karisimis bir sekilde.

4fa5a8bd.jpg

Ellerime saglik.. :p

Evde yemek yapmam gerekiyorsa benim menüm fikstir her zaman... :D :D :D

Bezelye yemeği....

Ama iyi yaparım...

Zaten başka yemeğide beceremem daha doğrusu iyi yapamam...

Yılbaşında Hindi, Kurban bayramında kavurma gibi gelenek olmuştur;

Eğer evde yemek yapmam gerekirse : Bezelye yemeği :D :D :D

Üst Alt