Kadınlar Erkeklere İhtiyaç Duymadan Çocuk Sahibi Olabilecek | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kadınlar Erkeklere İhtiyaç Duymadan Çocuk Sahibi Olabilecek

1027680246.jpg

Dr. David Molloy isimli bir doğurganlık uzmanı, Çinli araştırmacıların, dişi fareleri erkek eş olmadan doğum yaptırmasına yönelik yorumlarda bulundu. Molloy, teknolojik gelişmelere bağlı olarak, fareler üzerinde denenen ve sonuç alınan bu yöntemin yakın gelecekte insanlar üzerinde de kullanılabileceğini belirtti.

Avustralya'da bir doğurganlık uzmanı, Avustralyalı kadınların 20 yıl içinde erkeksiz çocuk doğurmalarının mümkün olabileceğini söyledi.

BBC'de yer alan habere göre, Dr. David Molloy, Çinli bilim insanlarının iki anneyle, baba olmadan yavru fareler üretmesini yorumladı.

Çinli araştırmacılar, dişi farelerin birinden yumurta, diğerinden de yarı kromozomlu embriyonik kök hücre alarak, farelerin doğum yapması sağlandı.

ERKEK FAREDEN DOĞAN YAVRULAR 48 SAAT İÇERİSİNDE ÖLDÜ

İki erkek fareden yavru üretme girişiminden ise sonuç alınamadı. Annesiz doğan yavrular, 48 saat içinde öldü.

Dr. Molloy, doğurganlık ve genetik teknolojisinde sayesinde aynı şeyi insanlarda da yapmanın mümkün olduğunu, kadınların sperme ihtiyaç duymadan çocuk doğurabileceklerini söyledi.

Halihazırda Avustralya yasaları, etik kaygılarla buna izin vermiyor. Ancak Dr. Molloy zamanla bu anlayışın değişeceğine inandığını belirterek "Teknoloji gelişmeye devam edecek. Bunu durduramazsınız" dedi.

MOLLOY: GEN KURGULAMA YAPARAK İNSANLARDA BU YÖNTEMLE ÇOCUK SAHİBİ OLABİLECEK

Avustralya'da yayımlanan Courier-Mail gazetesine konuşan Molloy, "Bu, erkeğin sperm kalitesinin düşük olduğu heteroseksüel çiftlerin ve kadın çiftlerin kendi genetik çocuklarını doğurabilmeleri anlamına geliyor. Bir yumurtayı, bir dizi yarı kromozomla dölleyerek ve gen kurgulama yaparak insanlarda da bunu yapmak mümkün olacak" dedi.

HOLM: BU YÖNTEMLE BİRLİKTE EŞCİNSEL ÇİFTLER KENDİ ÇOCUKLARINA SAHİP OLABİLECEK

Yeni Zelanda'daki Auckland Üniversitesi'nden Dr. Teresa Holm da Çin'deki araştırmayı, "önemli bir ilerleme" olarak niteledi ve gelecekte eşcinsel çiftlerin ikisinin de genlerini taşıyan çocukları olabileceğini söyledi.

Adelaide Üniversitesi'nden doğurganlık uzmanı Robert Norman da "Konsept insan doğurganlığı için özellikle de eşcinseller açısından çok ilginç. Ama böyle bir şeye girişmeden önce mevzut belirsizliklerin ortadan kaldırılması gerekiyor" dedi.

Sputnik

Tanrı'ya kafa tutamayacaksınız bilim insanları... Düzeni değiştiremeyeceksiniz, LGBT Dünyası yaratamayacaksınız.

İlk duyunca biraz sıradanmış gibi geliyor, her gün acayip şeyler çıktığı için bir de hazırda tüp bebek muhabbeti de var. Yalnız babanın genleri olmadan çocuk nasıl olur ki? Çocuğun cinsiyetini belirleyen etken en başta erkek zaten. Hadi cinsiyeti oldu diyelim, erkek çocuk olursa erkek genleri sıkıntılı/bozuk olmaz mı? Sonuçta erkek de olsan kadın da olsan hormonal bir düzen var. Küçük hayvanlarda bir şekilde yapılabilir ama insan için bu işin olurunu göremedim ben.

taşıyıcı anne vasıtasıyla ,tabi yumurtasını da kullanarak baba olmayı düşünürdüm bir zamanlar,ütopik gelirdi çevremdekilere

sonra evlendim

şimdi düşünüyorum da evlenmeden önce daha zeki bir insanmışım

Aşerdiginizi hayal etsenize

benim hanım turşuya aşermişti ,arabanın bagajında da turşu var.bir yerden geliyorduk orada vermişlerdi canı ister diye.karnı burnundayken bi ara bi baktım yanımdan arka koltuğa geçmiş içeriden bagajı açmış,turşu bidonunu kucağına koymuş turşu yemekte.

durabilirdik dedim

aklıma gelmedi dedi

Üst Alt