Kadınlar Euroleague'de Rakipler Belli Oldu - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kadınlar Euroleague'de Rakipler Belli Oldu

Cevap: Kadınlar Euroleague'de Rakipler Belli Oldu

Statü şöyle:

1. Tur:

8-8-7 takımlı üç grup. Gruplardan toplam 15 takım bir üst tura yükselecek. (Tahmin: Bu da 3 grubun ilk 5'i bir üst tura yükselecek. Muhtemelen en iyi dereceye sahip ekip doğrudan yarı final turuna çıkacak.)

2. Tur:

Geçtiğimiz senelerdeki gibi 3 maç üzerinden oynanacak bir eleme sistemi. (Tahmin: Takımlar galibiyet oranlarına göre sıralanır. 2-15, 3-14, 4-13, 5-12, 6-11, 7-10, 8-9)

Yarı Final Turu:

Elemeleri geçen 7 takım ve en ilk tur gruplarında en iyi galibiyet yüzdesine sahip takım ile birlikte toplam 8 ekip. iki ayrı gruba ayrılacak. Tek devreli lig usülü şeklinde maçlar oynanacak ve sıralama netleşecek. (Final Eight denilen sistemin ilk ayağı. Grup dağılımı nasıl olur bilmiyorum.)

Sıralama Turu:

Final Eight gruplarında;

4. olan takımlar: 7.lik-8.lik maçı

3. olan takımlar: 5.lik-6.lık maçı

2. olan takımlar: 3.lük-4.lük maçı

1. olan takımlar: Şampiyonluk Maçı

oynayacaklar. Bu şekilde sıralama belirlenecek.

.

Ros Casares ve Ekaterinburg gibi iki şampiyonluk adayına karşı kendimizi test etmemiz önemli.Yine Prag iyi takım kadroyu koruyup üstüne Montanana'yı aldılar.Artık çekinmesi gereken takım biz değiliz,kadronun sonuna kadar hakkını vereceğine inanıyorum.

Tugay'ın dediği gibi, UMMC ve Casares'in uzunları daha iyi..Eğer Avrupalı uzun almassak çok zorlanırız.Bu farkı kapatmak şart.

Bence bu kuradan sonra uzun transferi gündeme gelecektir.

Çok karışık bir statü var.

Bu kadar fazla mac yapmak bence kotu olmus mesela györ gibi lotos gibi son maclarda iddaası kalmayan takımlarla mac yapmanın ne heyecani var ki??=guzelim 4 grup 6 takım neyinize yetmiyor...

Yuhh düştüğümüz gruba bak.

Gerçi 5. torbadan girince mecburen böyle oldu sanırım.

Ancak bize fark yapmaz. Gruptan lider olamazsak da en azından ikinci olarak çıkarız diye düşünüyorum. Yanlış transfer politikamız yüzünden Avrupa'da Bahar'a mecbur kalacağız. Tina veya Fowles'dan birinin yerine hiç olmazsa Tamane'yi alabilirdik. Gönül isterki Stepanova'yı alalım ama bu saatten sonra olmaz herhalde. Hırvat Peravonavic'i almamız mümkün değil mi acaba?

Bu arada Fener her zamanki gibi çok ballı bir gruba düşmüş. Rahat birinci olurlar bence. Hatta yine yenilgi bile almayabilirler. Fener'i küçümseyen arkadaşlar için söylüyorum. Taurasisiz ve Penny'siz de bür çok maç kazandılar. Ekaterinburg dahil ve şimdi pota altları geçen seneye oranla çok daha iyi.

Çok şanslıyız arkadaşlar, erkekler de olduğu gibi yine çok kolay bir gruba düşmüşüz. F5'te erkekler de olduğu gibi yine çok zorlu bir kura çekmiş ..

Ulan F5 senin balını ...

ulan bu şiebahcenin grubuna bak bide bizim gruba bak. buna ancak şike sansı denir.

Bu arada Fener her zamanki gibi çok ballı bir gruba düşmüş. Rahat birinci olurlar bence. Hatta yine yenilgi bile almayabilirler. Fener'i küçümseyen arkadaşlar için söylüyorum. Taurasisiz ve Penny'siz de bür çok maç kazandılar. Ekaterinburg dahil ve şimdi pota altları geçen seneye oranla çok daha iyi.
penyy ve taurasizi birtek avrupada bizi yendiler. başkada kimseyi yenemediler. bu arada tamanede vasat oyuncu.

penyy ve taurasizi birtek avrupada bizi yendiler. başkada kimseyi yenemediler. bu arada tamanede vasat oyuncu.

Taurasi ikinci Sopron maçından itibaren hiç bir maçta oynamadı. Ondan sonra Fenerbahçe 4 maç daha oynadı klasmanda ki bunlardan biri de Ekaterinburg maçı idi. Penny'de yanlış hatırlamıyorsam Ekaterinburg maçında yoktu. Ayrıca senin söylediğin gibi bizi de iki kez yendiler ki 20 şer sayı farkla.

Kuralar elbetteki şanstır ama biraz da takımın puanı ile de ilgili bir şey. Biz kuraya 5. torbandan girerken onlar 2. torbadan girdiler. Bunun da epey bir etkisi var. Onların şansı 1. torbadan çıkabilecek en dandik takımın (Avenida) çıkması, bizim şanssızlığımız ise 1. ve 2. torbadan çıkabilecek en sağlam takımların (Ros Casares ve Ekaterinburg) çıkmasıdır.

Taurasi ikinci Sopron maçından itibaren hiç bir maçta oynamadı. Ondan sonra Fenerbahçe 4 maç daha oynadı klasmanda ki bunlardan biri de Ekaterinburg maçı idi. Penny'de yanlış hatırlamıyorsam Ekaterinburg maçında yoktu. Ayrıca senin söylediğin gibi bizi de iki kez yendiler ki 20 şer sayı farkla.

Kuralar elbetteki şanstır ama biraz da takımın puanı ile de ilgili bir şey. Biz kuraya 5. torbandan girerken onlar 2. torbadan girdiler. Bunun da epey bir etkisi var. Onların şansı 1. torbadan çıkabilecek en dandik takımın (Avenida) çıkması, bizim şanssızlığımız ise 1. ve 2. torbadan çıkabilecek en sağlam takımların (Ros Casares ve Ekaterinburg) çıkmasıdır.
ben 2 sininde olmadıgı dedim zaten:) ekaterinburg macında varmıydı tam olarak hatırlayamadım. bua arada evet biz zor gruba düştük. en azından tartarız birbirimizi.

ben 2 sininde olmadıgı dedim zaten:) ekaterinburg macında varmıydı tam olarak hatırlayamadım. bua arada evet biz zor gruba düştük. en azından tartarız birbirimizi.

Yani özet olarak Fenerbahçe de boş bir takım değil. Matovic, Penny, Angel, Birsel, Nevriye, Babkina, Tamane, Esmeral, Devran gibi oyunculardan oluşan oldukça iyi bir takımları var. Bence gruplarından birinci olarak çıkacaklar. Ancak Avrupa'da Ros Casares, Spartak, Ekaterinburg ve Biz ile mücadele edebileceklerine ihtimal vermiyorum. Birsel - Nevriye ve Esmeral üçlüsü olağanüstü bir performas sergilerlerse belki. Ben onlardan asıl ligde çekiniyorum.

Yani özet olarak Fenerbahçe de boş bir takım değil. Matovic, Penny, Angel, Birsel, Nevriye, Babkina, Tamane, Esmeral, Devran gibi oyunculardan oluşan oldukça iyi bir takımları var. Bence gruplarından birinci olarak çıkacaklar. Ancak Avrupa Ros Casares, Spartak, Ekaterinburg ve Biz ile mücadele edebileceklerine ihtimal vermiyorum. Birsel - Nevriye ve Esmeral üçlüsü olağanüstü bir performas sergilerlerse belki.
güldüm ya devranmı dedin:) ben fener gücsüz demedimki. bence grupları kolay zaten bencede 1. cıkarlar.

Devran'ın adını ayıp olmasın diye yazdım. Yoksa iyi midir, kötü müdür bilmem.

Bazı takımların yaşadığı mali problemler nedeniyle Euroleague Women'a bu sezon katılamayacaklarını bildirmesi üzerine, geçtiğimiz sezonlarda 24 takımla oynanan "Kadınlar Avrupa Ligi" bu sezon iki grubun 8 takımlı ve bir grup 7 takımlı olmak üzere 23 takımla oynanacak. Bu sebepten statü de bazı değişiklikler oldu.

Değişen Statü İçin;

Üst Alt