GSC Anket - Kadro Mühendisliği Doğru mu? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Anket Kadro Mühendisliği Doğru mu?

Kadro Mühendisligi doğru mu ?

• Yanlış

Kullanılan: 27 32.1%
  • Kısmen yanlış

Kullanılan: 44 52.4%
  • Doğru

Kullanılan: 13 15.5%

• Kullanılan toplam oy
    84
Paredes lawuğu en başından beri istemiyordu bizi. Jorginho Fred'den de zor. Orta sahada acele etmeliydik doğru ama verdiğin isimler zor
O bolgede oyuncu coktu bizimkiler acele etmediler mesala Kamada yi ikna etmek o kadar zor olmazdi bence.

Fred,Parades,Ndidi,William Carvalho,Pape Gueye,Danilo Perreira,Bellegarde,Tielemans,Guendozi,Franck Kessie,Rabiot,Sabitzer,Bissouma,Dominguez,Thiago,Renato Sanchez gibi oyunculardan en az ikisini alabilirdik

Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha, Orta saha.

Orta saha demismiydim?

Zaha veya Keremden 10 no olur mu?

Zaha yanlis hatirlamiyorsam PL'de nerdeyse her sene en cok "dispossessed" oyunculardan biri oluyordu. Tabi orda fazla yaratici oyuncu yok diye bu adama baya is düsüyordu ve ondan herhalde cok top kaybediyordu, ama nerdeyse 31 yasina gelmisken birden oyun tarzini degistirebilir mi?

Sanki ne Kerem, ne Zaha 10 no olarak sol acikta ki gibi performans verebilir gibi geliyor. Belki Tete becerir. Yoksa bol bol Mertensi orda oynatiriz

Kadro mühendisliğindeki hataya en önemli örneklerden birisi yabancı sınırı nedeniyle Türk oyuncu oynatmak zorunda olduğun bir kadroya en iyi Türk oyuncun Kerem’in olduğu mevkiye Icardi’den sonraki en iyi yabancı transferin Zaha’yı almış olmak.
Bu ikisinin beraber oynaması için nasıl bir formül uygulanacak, Allah kolaylık versin
Çok ciddi sıkıntı çıkacak o olaydan. Bir de Ramos gelirse seyret cümbüşü.

Kim var, yedekten gidip oyunu değiştirecek ?

Belki Barış, ikinci ??

Berkan ? Yunus ? Halil ?
Yerli rotasyonumuz rakiplere göre kötü demişsin buna yok öyle bir şey dedim. Sahaya sürebileceğin tüm yerliler olarak baktım. Ama diğer türlü baksak bile:

Fenerde kim var, Bjkde kim var oyuna sonradan girip değiştirecek? Bizim en azından Kerem ve Abdulkerim gibi zorunluluktan oynatmadığımız 2 adamımız var. Kazımcan, Barış, Demirbay gibi koysak verim alacağımızı bildiğimiz 3 adamımız daha var. Fener ve bjkde gönül rahatlığıyla ilk 11e yazdıkları adam bile yok Ferdi dışında. Cenk Tosun sakat olmasa belki onu da sayardık. Fener taraftarı kalecisine, İrfan Can kahveciye vs alayına sövüyor.

Öyle bir takım kuruldu ki alacağımız 8 numara hem en az oliveira kadar teknik , gedson kadar driplingçi torreira kadar da tempolu olmalı. Ki böyle orta sahalar türkiyeye uğramaz bile. Bu nedenle bir yerlerde hata ettiğimiz aşikar. Bu transfer fırsat transferinden ziyade kritik bir hamleye dönüştü. Transfer sezonunun başında oliveiranın hafif tempolusu yeter kıvamında bir takımdık. Dolayısıyla acil aksiyon alınmalı.

Buna sebep olan ilk transfer angelino oldu. Zaha da 2.sırada keremi mevkisizleştirdi. Hocanın işleri bunları çözmek artık göreceğiz.

50 kişiden sadece 9'u doğru demiş ama Erden Timur şöyle mütüş böyle harika diye geziliyor hayret doğrusu.

Ben hicbir zaman demedim kendi adima. Mesafeliyim kendisine bu negatif bir durum degil notr diyelim. Sebebi ise gecmis tecrubeler. Her kim elini tasin altina sokup basari icin calisiyorsa severiz o ayri. Hakkiya hakkini teslim ederiz ancak populariteden oturu de sevemeyiz. Hatalar da oluyor her insan gibi. Transfer sezonu bitsin ona gore yorumlanir.

Bir defa taktik dizilişin 4-3-3 e dönmesi kaçınılmaz bir zorunluluk gibi görünüyor. Bu kadro için 4-2-3-1 formasyonuna göre fikir yürütemiyorum, tıkandım, olmuyor. Transfer edilecek herhangi bir orta saha oyuncusuyla da zor...

Zorunlu gördüğüm o değişiklik gerçekleşirse de Zaha konusunda iş ''Kaptan'' Kerem' e düşecek sanki?..4-3-3 de sağ kanat-forvet oynamayı benimsemesi, en kestirme çözüm gibi görünüyor. İçe çekip şut asist deneme şansı azalacak belki (Bazen tercih bile ederim doğrusu, fazla zorladığı zamanlarda can sıkabiliyor) ama rakip beki kovalamak mecburiyetinden kısmen kurtulmuş olacak. Ki takımda sağ kanattan orta yapma konusunda açık ara en başarılı futbolcumuz olduğunu da gözlemliyorum. Maç içinde, hem kendisi, hem de Zaha sıkça çapraz koşu deneyen oyuncular olduğu için ters tarafa da akacaklardır sürekli...

Zamanında mütevazı seviyede kanat-forvet oynamış biri olarak, çizgi boyunca ileri-geri ciğer patlatmaktansa, kaleye daha yakın olabileceğim çapraz deparlar atmayı her zaman tercih etmişimdir...

Dönem bitmeden bir şey denmesi güç. 8 ve 10 numara transferleri nokta atışı olur ise kadro planlaması için farklı yorum yapılabilir.

Orta sahaya öyle bir 6-8 alınmalı ki, Torreira ile neredeyse eşit derecede defansif-ofansif rol paylaşımı yapabilmeli maç içinde. Orta sahanın defansif yükünü tümüyle Torreira' nın sırtına yükleyecek her formül 'ölü doğum' olmaya mahkumdur. O bakımdan; temposuyla bayıltan, driplingi muazzam, uçan, kaçan, rakip ceza sahasında fink atan bir orta saha oyuncusu ütopyasından behemahal vazgeçilmesini hararetle öneririm. Öyle bir 'yaratık' 300 milyona da yok zaten...

bize gereken os sergionun ayakta durabilen, top kaptırmayan ve koşabilen versiyonudur ikinci bi torreira değil. bu profile en uygun dünya klasında isim de paul.

bize gereken os sergionun ayakta durabilen, top kaptırmayan ve koşabilen versiyonudur ikinci bi torreira değil. bu profile en uygun dünya klasında isim de paul.

bence de şu an tek ihtiyaç bu, onun dışında kadroda çok bi sıkıntı görmüyorum sağda rashica olsaydı daha dengeli olurduk ama böyle de gayet iyi durumdayız

10 numaraya birini daha almaya gerek yok bence kadro o bölgelerde oynayabilen oyuncularla dolu zaten

Üst Alt