Kafe Dekorasyon Önerileriniz - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kafe Dekorasyon Önerileriniz

Cevap: Kafe Dekorasyon Önerileriniz

Bir de ilk mesajda gösterdiğin resimlerin benzeri bir dükkan açmak bırak 20.000 tl yi 100.000 az gelir

İnternet Cafe ortaklığım vardı. Getirisi iyidir ancak zevk alarak yapabileceğim bir iş dersem kafedir.. Yani 10 yıllık çalışma hayatımda hemen hemen yarısından çoğunda sabah 8 gece 1 çalıştım. Gerçekten insan işi değildi. Kendi işim olunca servisinden daha çok farklı şeylerle ilgileneceğim için daha farklı bir yorgunluğu olacaktır.Bundan eminim. Ancak sizin de söylediğiniz gibi elimizdeki para biraz problem..

Bana kalsa köşe bir mekan istiyorum. İngiliz cafelerine benzer bir dekorasyon ve konsept istiyorum ama vepteki para ile %20'sini ancak sağlarım.. :)

20bin bütçeyle sıfırdan cafe açmak ve kaliteli ve nezih olmasını beklemek..Eğer başarabiliyosan bravo ama 20bin tl ile bile açsan gayri ciddi olursa gitmez bu iş..

Sermaye olarak aynı durumdayız Burak. Bence iyi düşünmelisin illa cafe mi olmalı? Cafe biraz sakat bi fikir bana göre.

20.000 tl ile durumu zorda olan insanların satılık arabalarını ucuza al, hem onların işi görülsün hem sen para kazan. Sonra piyasa fiyatına 2-3 bin tl karla sat.

Ben yapıyorum ve oldukça kazançlı. Bazen akıl edemeyeceğin paralar kalıyor. Acil satılık ilanlarını ara.

Ama dikkatli ol. Sorunlu araba alma, arabaya iyi baktır. Tok satıcı ol ve iyi kazan

20.000 tl ile durumu zorda olan insanların satılık arabalarını ucuza al, hem onların işi görülsün hem sen para kazan. Sonra piyasa fiyatına 2-3 bin tl karla sat.

Ben yapıyorum ve oldukça kazançlı. Bazen akıl edemeyeceğin paralar kalıyor. Acil satılık ilanlarını ara.

Ama dikkatli ol. Sorunlu araba alma, arabaya iyi baktır. Tok satıcı ol ve iyi kazan

Rıza abi bende senin gibi düşünüyorum. Arabaya yapıştırıcam ilanı gezecem alıcı olursa işime gelirse satacam :)

Rıza abi bende senin gibi düşünüyorum. Arabaya yapıştırıcam ilanı gezecem alıcı olursa işime gelirse satacam :)

Ben yapıyorum Kıbrıs'ta. İki üç hafta oldu iki tane araba aldım. Birisini sattım 1500 kaldı. Ötekisine zaten biniyorum. Tok satıcıyım. 3.000 tl kar olursa satarım. Olmazsa binerim. Şimdi sattığım arabanın parasıyla araba düşürmeye çalışıyorum. Eminim bir hafta içinde düşecek. Düşmese de acele etmeyeceksin, çünkü banko gelecek sana araba. Çünkü para sende

Ben yapıyorum Kıbrıs'ta. İki üç hafta oldu iki tane araba aldım. Birisini sattım 1500 kaldı. Ötekisine zaten biniyorum. Tok satıcıyım. 3.000 tl kar olursa satarım. Olmazsa binerim. Şimdi sattığım arabanın parasıyla araba düşürmeye çalışıyorum. Eminim bir hafta içinde düşecek. Düşmese de acele etmeyeceksin, çünkü banko gelecek sana araba. Çünkü para sende

Rıza abi bende bakıyorum bu ara. Netten olsun,çevreden olsun daha kafama yatan araba olmadı. Araba alıp satmak sermayeni riske atmamak anlamına geliyor bence. Hiç olmasa zarar etmiyorsun.

Guzel bir fikir. Dekorasyon'da guzel. Ama bu tur islere girmeden cok iyi bir arastirma yapman gerek.

Nerde acmak istiyorsun ? Cok kafe'li bir cevrede acarsan rakibin cok olur. Insanlar cogunlukla alistiklari yere gider. Kafe konusunda herkezin sevdigi bir mekan olur. Yeni gelen birisi olarak zorlanirsin. Hedefindeki musteriler kim. 20li genclermi, veya yasi daha buyuk olanlarmi. Buna gore bir imaj kurman gerek. Dis ve ic dekorasyonun bunda cok onemli.

Ama butcene cok dikkat etmelisin. Gelir planlamasi yapmalisin. Kis sezonuna giriyoruz. Bircok insan calisiyor, okula gidiyor. Sabahtan aksama kadar musteri beklemen yanlis olur. Hele soguk havalarda. Yaz'da tavan yapabilirsin. Kafe isi sezon isi. Once iyi bir arastirma yap. Istatistikleri olan bir devlet kurumu olmasi gerekir. Bu tur arastirmalar yapilmis olmasi gerek, veya kendin kafe sahipleriyle gorusup, hangi aylarda gelirin fazla olduguna bakip, kendin icin bir takvim yap. Kac hafta iyi bekliyorsun, kac hafta minimum gelir bekliyorsun. Yani bir yuksek ve dusuk sezon takvimi. Diyelimki 53 haftanin, 20-25 haftasi (Mayis, Haziran, Temmuz, Agustos, Eylul) tavan yapmayi bekliyorsun. Hafta kac gun acik tutacaksin kafeyi ? Standart bir kafe'nin ortalama musteri/gelir orani kac ? Buna gore Hafta x Gun x Sezon Geliri x Sezon'a gore musteri % yaparsan, Yuksek/Dusun sezon icin bir gelir beklentisini yapmis olursun.

Kafé sektorunda degilim, ama gelir ve musterinin onemli oldugu baska bir sektordeyim. Bir arkadasimin kafe'si var, alinan icki urunleri disinda icerdeki malzeme (ic doseme, televizyon, audio set vsvs) 30.000 euro tuttu. Herzaman dikkat etmen gerek. Bircok kisi taniyorum bu tur islere girip, gelir beklentisinde olup sonunda altindan kalkamayan. Kendine bir yer acmadan gercekten once cok iyi bir plan yapman gerek, buna gore davranman gerek.

Reis onu yapıyoruz zaten ama yaz mevsimi çok yükseldi fiyatlar sürekli bir iş lazım..:)

Üst Alt