Kameni Fenerbahçe'den Ayrıldı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kameni Fenerbahçe'den Ayrıldı!

Fenerbahçe Kulübü, İspanya'ya takım aramaya giden Kameni ile yolların ayrıldığını açıkladı.

Fenerbahçe, 35 yaşındaki kaleci Kameni'yi gönderdi.

İKİ TAKIMLA GÖRÜŞÜYOR
Fenerbahçe'ye 2017 yılında Malaga'dan serbest transfer olarak gelen Kameni, sarı-lacivertli takımdan ayrıldı.
kralspor1912.jpg

Kameni ile anlaşan sarı-lacivertliler, oyuncunun sözleşmesi feshederek yollarını ayırdı.
Geçtiğimiz sezon kadro dışı kalan ve hiç forma giymeyen Kamerunlu kalecinin İspanyol ekipleri Malaga ve Espanyol ile görüştüğü öğrenildi.

Fenerbahçe'nin resmi sitesinden yapılan açıklama şöyle: "Futbolcumuz Carlos Kameni kulübümüzden ayrılmıştır. Kameni’ye bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz."

Kaynak: Kralspor

Çünkü onlara belli bir fiyata(alt sınır 5 milyon euro olarak aklımda kalmış) kadar detay açıklamak zorunlu değil diye biliyorum. Bize ise osursak duyurmamız gerekiyor dün kuru fasulye yedik diye. Ama neden onlara zorunlu değil de bize zorunlu o konuda bir fikrim yok.

Bizede zorunlu değil ama şeffaflık gereği açıklıyoruz. Galatasaray kültüründe bu var.

Hani K.O.Ç başkan şeffaf olacaktı ? Bunları kanlarında genlerinde var sahtekarlık yalancılık.

Peki neden diğer futbol kulüplerinin ve Fenerbahçe'nin daha önce yaptığı gibi açıklama KAP yerine resmi siteden yapıldı. Öte yandan, aynı açıklamada Stoch'un sözleşme uzatma şartları da neden belirtilmedi. Bu iki sorunun cevabı da, 19 Haziran'da KAP'a yapılan 2 açıklamada gizli. Buna göre Fenerbahçe Futbol A.Ş. içsel bilgilerinin kamuya açıklanmasına ilişkin uygulamayı gözden geçirerek ve yeni bir önemlilik eşiği tespit edilmesine karar verdi. Bu karara göre,

• kamuya açıklanan son yıllık bilançodaki maddi olmayan duran varlıkların toplam net değerinin % 25'ini veya aktif toplamının %5'ini aşan tutarda bonservis ödemelerine
  • yıllık garanti ücret ve azami maç başı ücretin brüt toplamı, son yıllık gelir tablosundaki satışların maliyetinin %5'ini veya aktif toplamının %5'ini aşan tutarda oyunculara yapılacak ödemelere,

dair KAP'a açıklama yapılacak, daha düşük bedellere ilişkin açıklama yapılmayacak.

Bugün yapılan açıklama da bu nedenle KAP'a yapılmadı diye tahmin ediyoruz. Peki bu sınırlar nedir diye bakarsak, son açıklanan (revize) yıllık mali tablolar, 2013 Mayıs sonu bilanço ve gelir tablosu. 2014 rakamları henüz açıklanmadı, konsolide olduğu için Eylül başında bekleniyor. 2013 Mayıs sonu mali tablolardaki durum ise şöyle:

Yani bir futbolcunun

• bonservis bedeli 25.6 milyon TL'yi (8.8 milyon Euro) aşmadığı takdirde
  • yıllık garanti ücret + (azami) maç başı ücretleri 12.9 milyon TL'yi (4.4 milyon Euro) aşmadığı takdirde

Bende merak ediyordum araştırdım bunu buldum.
garip bir anlaşma şekli.
şeffaflıktan uzak..
her türlü alavere dalavere olur.

Bizede zorunlu değil ama şeffaflık gereği açıklıyoruz. Galatasaray kültüründe bu var.

Hani K.O.Ç başkan şeffaf olacaktı ? Bunları kanlarında genlerinde var sahtekarlık yalancılık.
Doğrudur hocam ben bir yerde okumuştum ama yanlış da olabilir. Bu olay büyük ihtimal kulübün hissedarlarını ilgilendiriyor. Fenerbahçe'nin hissedarları ses etmiyorsa kimseyi bağlamaz bu zaten. TFF'ye ve UEFA'ya bildirmek zorundalar zaten yaptıkları harcamaları kalem kalem. Ama medyaya ve kamuoyuna açıklamak zorunda değiller anladığım kadarıyla.

Peki neden diğer futbol kulüplerinin ve Fenerbahçe'nin daha önce yaptığı gibi açıklama KAP yerine resmi siteden yapıldı. Öte yandan, aynı açıklamada Stoch'un sözleşme uzatma şartları da neden belirtilmedi. Bu iki sorunun cevabı da, 19 Haziran'da KAP'a yapılan 2 açıklamada gizli. Buna göre Fenerbahçe Futbol A.Ş. içsel bilgilerinin kamuya açıklanmasına ilişkin uygulamayı gözden geçirerek ve yeni bir önemlilik eşiği tespit edilmesine karar verdi. Bu karara göre,

• kamuya açıklanan son yıllık bilançodaki maddi olmayan duran varlıkların toplam net değerinin % 25'ini veya aktif toplamının %5'ini aşan tutarda bonservis ödemelerine
  • yıllık garanti ücret ve azami maç başı ücretin brüt toplamı, son yıllık gelir tablosundaki satışların maliyetinin %5'ini veya aktif toplamının %5'ini aşan tutarda oyunculara yapılacak ödemelere,

dair KAP'a açıklama yapılacak, daha düşük bedellere ilişkin açıklama yapılmayacak.

Bugün yapılan açıklama da bu nedenle KAP'a yapılmadı diye tahmin ediyoruz. Peki bu sınırlar nedir diye bakarsak, son açıklanan (revize) yıllık mali tablolar, 2013 Mayıs sonu bilanço ve gelir tablosu. 2014 rakamları henüz açıklanmadı, konsolide olduğu için Eylül başında bekleniyor. 2013 Mayıs sonu mali tablolardaki durum ise şöyle:

Yani bir futbolcunun

• bonservis bedeli 25.6 milyon TL'yi (8.8 milyon Euro) aşmadığı takdirde
  • yıllık garanti ücret + (azami) maç başı ücretleri 12.9 milyon TL'yi (4.4 milyon Euro) aşmadığı takdirde

Bende merak ediyordum araştırdım bunu buldum.
garip bir anlaşma şekli.
şeffaflıktan uzak..
her türlü alavere dalavere olur.

Güzel araştırma renktaş eline sağlık

Üst Alt