Kamışım Kırıldı Yardım! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kamışım Kırıldı Yardım!

Hiçbir sorun yoktu her zamanki gibi açıp saldım, tasmaladıktan sonra tok bir sesle ortasından kırıldı , sanırım çok sert asıldım.

Tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var , kurtarabilir miyiz , iş görür mü?

2881ef7836e83330c8b215414ad6f9d2.jpg

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

bunu bulabildim heis

Kırık kamış nasıl tamir edilir?

Balık tutmak bir tutukudur. Yaz aylarına girdiğimiz bu günlerde kuşkusuz biz balık tutkunlarının içi daha kıpır kıpır. Eğer olta takımınızda kırık kamış varsa ve sizi mutsuz ediyorsa, üzülmeyin. Birazdan kırık kamış nasıl tamir edilir, bunu öğreneceksiniz.

Bir balıkçının olta takımı ile kurduğu duygusal bağ oldukça tutkuludur. Kırık kamış ise bir aşk acısının kırık kalbinden çokta farklı değildir. Youtube videolarında kamış kırılma anlarını izlemiş ve çok gülmüştüm. Bu aptalların bunu nasıl başardığını düşünüyordum ki, bir gün kontrolsüz bir güçle oltamı salldığımda tıpki o videodakilerin kamışı gibi kamışım ikiye gölündü. Demek ne imiş; Gülme komşunu gelir başına.
Kırık kamış tamiri hakkında hiç bir fikrim yoktu ve bu bilgi yoksunluğumu gidermek için, internette araştırmalar yaptım videolar izledim. Ama hiç biri benim sorunumu cidden çözemedi. Olta takımı için kamış tamiri videolarında genelde yeni kamış parçasının firmadan alınışı ve kendinizin o kamış parçasını nasıl kamışa takılacağını anlatıyordu. Yabancıların çoğu videolarında ise kırık bölümü bobin teliyle sarıyorlardı. Yani kırık kamışı iple sarma işi ne derece sağlam oluyor bilemiyorum ama ben bu yöntemi denemek istemedim.

Bugün kamışım kırık olduğu için balığa oğlumun rengarenk 1,5 metrelik oltasıyla gitmek zorunda kaldım, çevredeki ergen çocuklar bile sinsize bana güldüğüne eminim, belkide çok büyük usta olduğumu düşünmüşlerdir. Bazen küçük olta bu yanılgıya gebe…

Çaresizce evde düşünürken, eşimin 20 TL’ye almış olduğu silikon tabancası aklıma geldi. Kamışımın kırılan kısmı, kalın kısımdan ikincisiydi ve tam kendi bölümünün dibinden kırılmıştı. Silikon tabancamı taktım ve ısttım daha sonra kırılan parçanın en dip kısmına sürdüm ve denemek için alt kamışa taktığımda fazla içe doğru sokamadım, çünkü ısınan silikon çok çabuk soğumuş ve istediğim kadar kamışları iç içe sokamadım ve birazda fazla sürmüştüm sikikonu. Ama baktım ki çok az bir kısmını sokmama rağmen çok sağlam görünüyordu. Zar zor iki parçayı çıkardım ve sikikon tabancamı tekrar fişe takıp iyice ısıttım. Bu kez sağlam olacak şekilde kırık kamış parçasının bir kısmını azar azar sikikonlayıp alt kamışa taktım.

Takarken misina yuvarlağının doğru yerde olmasına dikkat edin çünkü silikon kuruyunca cidden çıkarması zor, hatta şuan benim kamışım için belkide imksansız.

Sonuç olarak olta takımıma kavuştum. Kamış cidden müthiş derecede sağlam oldu. Tek eksik yanı, kırılan kamış kısmını silikonla tamir ettiğim için iç içe girmiyor. Bu soruna çok fazla üzülmedim. Nede olsa kamışım eskisinden daha sağlam oldu. Belki sizin daha akıllıca ve iyi yöntemleriniz vardır. Eğer benim gibi çokta bu konu hakkında bilginiz yoksa, kırık kamışı silikonla tamir etmek en akıllıca yöntem olabilir.

Hadi rastgele…

tamir olmaz ,yenisini alacan mecbur ama nasıl bir agırlık cektin köpekbalıgı gelmediyse kolay kolay kamıslara bisey olmaz

çupra levrek vs cok rahat alır

Muzaffer sütçüoğlu konusu sandım .eskiden kırılan şeylerin yanına iple çubuk bağlıyolardı öyle yap kamışın düzelir.

Üst Alt