Karim Benzema'dan Açıklamalar | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Karim Benzema'dan Açıklamalar

1642240873731.png

Karim Benzema, France Football'a bir röportaj verdi:

"Birlikte oynamaktan en çok keyif aldığım oyuncular; Mesut Özil, Cristiano Ronaldo, Juninho, Fred ve Zidane'dı."

"Vinicius, uzun süredir yapması gerekeni yapıyor. Ona özellikle son yirmi metrede nasıl hareket etmesi gerektiğini gösterdim.... Bugün, işte burada, Vinicius Junior!"

"Artık sahada kimin ne yaptığına değil, kimin gol attığına bakılıyor. Hatta benim de başıma geldi. Kötü bir maç oynayacağım ama gol atacağım ve övüleceğim. Sevmiyorum bunu ama futbol futboldur. Daha çok böyle oluyor, daha çok istatistikler seviliyor."

“Oynadığım zaman futbola saygı duymaya çalışırım; Net bir açı olmadığında kaleye şut çekmem ama yakınlarda boşta olan bir takım arkadaşım var mesela, ona pas atarım. Herkesin bir futbol izleme tarzı var ama ben doğru yöne gitmeye çalışıyorum."

"Cristiano Ronaldo, Madrid için oynadığında yılda 50-60 gol atıyordu. Bu gerçeğe uyum sağlamam ve ona alan yaratmak için sahada daha fazla hareket etmem gerekiyordu. O ayrıldığında, daha fazla gol atma ve takım arkadaşlarıma daha fazla asist verme sırasının bende olduğunu biliyordum."

"Tek dokunuşla futbolu seviyorum, akıcı olduğunda. Bir Ferrari kullanmak gibi, futbol zarif ve güzel olmalı. Gol atarken kendini nasıl mı hissediyorum? Ferrari'de hız yapmak gibi. Bu bir adrenalin patlaması. Ben saf 9 numara değilim, sadece gol atmıyorum ama Lewandowski tam bir gol makinesi."

"Tarih yazarsanız, insanların kalplerinde iz bırakırsınız."

(@francefootball)

Üst Alt