Kayserispor - Galatasaray Maçının Analizi - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kayserispor - Galatasaray Maçının Analizi

Analiz tam iyi gidiyor derken, Serdar uyudu gol yedik kısmını gördüm. O gol de bütün hata Denayer'in. Gerisini okumadım.

Hocam orta gelmeden önceye bakarsanız. Denayer sağa doğru açılıyor. Araya koşan oyuncu nedeni ile ve umut Serdar’ın Arkasından ön direğe koşu yapıyor. Ben o şekilde gördüğüm için ve o anda Denayerde suç bulamadım. Fakat 2. Kez tüm maçı izlemedim. Özetlere de bakmadım.
Şimdi gole bir daha baktım. Öne 2 Adım atıp vazgeçmiş. Ve rakibi bozmamış. Hata olarak 10 da 7 Denayer derim :) sayenizde aklımda farklı kalan biz pozisyon netleşti.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Son düzenleme:
Hocam orta gelmeden önceye bakarsanız. Denayer sağa doğru açılıyor. Araya koşan oyuncu nedeni ile ve umut Serdar’ın Arkasından ön direğe koşu yapıyor. Ben o şekilde gördüğüm için ve o anda Denayerde suç bulamadım. Fakat 2. Kez tüm maçı izlemedim. Özetlere de bakmadım.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Ben özete baktım sonradan ama dikkat etmedim açıkçası. İlk izlediğim de Denayer kademe hatası yapıyor, Serdar arkadan yetişmeye çalışıyor gibi gelmişti.

Emeğin için teşekkürler Ferit bey kardeşim.

Forumda bütün gün bir konu döndü, yazılana, ortaya konan fikirlere saygı duyulması gerektiği bir çok kez dile getirildi.

Ama daha şu konuda yazılan ilk mesaj bile ibretlik. Yahu kardeşim, katılmadığın, farklı gördüğün noktalara değinip geçmek bu kadar zor mu? Çok merak ediyorum, reelde de katılmadığınız her fikirde ters mi yapıyorsunuz? Eğer öyle ise merak ediyorum aileniz ile aranız nasıl, arkadaş çevreniz var mı, var ise bu çevrede saygı görüyor musunuz?

Son düzenleme:
Emeğinize sağlık. Çok doğru tespitlerde bulunmuşsunuz. Yeni başkanların ayağı uğurlu geliyor sanırım. Aysal seçildiği gün yine deplasmanda bir galibiyet elde etmiştik ayrıca. Galatasaray'da taşlar yavaş yavaş yerine oturdu 18 hafta sonunda. İdeal başkan ve hocayı bulduk. Sıra ideal sol beki almakta.

HTC U11 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

golle ilgili fikirlerimi tahsis edeyim

oncelikle sn sumudicayi yaptigi degisikliklerle kanatlari domine etmesinden oturu tebrik ederim
mendezi latonun ustune salip solda guray-william ikilisini oyuna alip kanatlardan taaruzu saglamistir

oncelikle ilk foto

2017/2018 Kayserispor-Galatasaray dakika 52 gol Umut Bulut tr.beinsports.com
video bu

simdi foto

nOgBqR.png

oncelikle ilk hatayi BADU kardesimizde goruyoruz 2. fotoda da anlatacagim uzere
burada kanatta 2 kisiyi 3 kisi guzelce kapamisiz
baduya kalan her pozisyonda oldugu gibi mehterle birlikte adama girismek
ama bir sonraki vaziyette gorulecegi uzere oyle yapmiyor.

serdar ve denayer normal yer olarak
ama denayer pozisyon tamaminda da gorulecegi uzere net olarak saglam bir sekilde topu bekleyecek pozisyona giremiyor
ayakta degisik dans hareketleri yapiyor

76b4Ga.png

badunun bahsettigim adama dalmamasi sonucu guraya net bir orta firsati yaratilmakta
bu esnada denayer dansa devam ediyor
umut serdarin vaziyete uyanamamasini firsat bilerek iki oyuncu arasina kosuya basliyor

JQ4vgj.png

ilk fotoya bakacak olursak denayer topu karsilama firsatini coktan kacirmis gozukuyor
serdar da umutu kaybetmis
ikinci fotoyu incelersek badunun musadesiyle gurayin yaptigi guzel ortanin umut tarafindan zamaninda bir vurusla kalemize gonderilmek uzere oldugu anlasiliyor
bu pozisyonda denayer veya serdarin yerine maicon olsa gol olma ihtimali dusuk idi
muslera da dogru yerde durmakta
lakin topa yumrugunu koyup uzaklastirabilirdi belki

Bu maci madde madde basliklar halinde analiz edersek

- en goze carpan detay hakemin tutumuydu, kabul edelim ki cuneyt ten kimse hemen her kritik hatayi lehimize yapmasini beklemezdi , en azindan umut un pozisyonuna faul vermeyen cuneyt 10 da 1 i pozisyonda gecen sene karabukte verdigi penaltiyla bizi yakmisti , yarim metre ofsayti goremeyen tarik ongun , taca cikan toptan bize gol yedirmis, ligin ilk yarisinda da penaltimizi gormemisti , bu iki mac da fb derbisi idi

- ikinci detay , terim in GS nin basina her gelisinde olusturmaya calistigi baskin basanindir taktigini ilk 10-15 dakikada gorduk , bu sistem ozellikle turkiyede cok is yapar ve bu satranc hamlesi ile bence turkiyenin en zeki hocasi sumudica yi mat etmistir

- oyuncularin cok ovdugumuz fizik kapasitesinde ya bir dusme var , ya da fizik kapasitesi ile parlayan oyuncularin ilk 11 de olmamasi (tolga, fernando ve gomis ozellikle) genel olarak bir dusus yansitti

- bir kez daha , asiri cok para harcanip , aslinda bu para harcanmasa da benzer kadronun kurulabilceginin kaniti oldu . Yasin de fegouli kadar faydali , ya da belhanda hic olmasa da olabilirmis ,kismen surekli oynatilip motivasyonu ust duzeyde tutulabilecek eren bile gomis yerine olabilirmis .. Fernando ve mariano ise sonuna kadar lazimmis , iyi ki alindilar ... ndiaye ve maicon ise halen "faydali ama bu rakam deger mi soru isareti" adamlar

- donk ,selcuk , sinan ve yasin gibi adamlar , hatta yarin balta, ahmet ya da koray eklenebilir , goze eskisi kadar antipatik gelmiyorlarsa bu da malesef hoca farki , malesef diyorum cunku profesyonellikte bunun yeri yok ama gozle gorunen gercegi de inkar etmemek lazim

Üst Alt