kemal kılıçdaroğlu - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

kemal kılıçdaroğlu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kendisine sorulan milletin kafasında kalıplaşmış (saçma) sorular karşısında karşı tarafa yöneltebileceği ve vurabileceği yığınla konu var
Umarım güzel yerlerden seçer

Son ana kadar kendisi aday olacakmış gibi davranıp günü geldiğinde milletin beklediği isimlerden birini açıklarsa, benim için tarihe geçmesine yeterlidir.
Yapacağı ten doğru hamle tüm yılların başarısızlığını giderir. O kadar dönülmez bir yola gireceğiz. İnş. nefsi yerine vicdanı ve aklı ile hareket eder. Kimsenin dayanacak gücü kalmadı.

GscimbomMobile

devletle recep dedesine ses çıkarmayan kemal'e her açıkta sallayan murhan kod adlı şahıs yine foruma girip bir şey demeden tüymüş, şaşırdık mı.

nasılsa sürtük lafı ona gitmiyor.
Geride kalan 10 yilda üretmek yerine tüketmeyi tercih eden zihniyetten beklenecek aciklamalar bunlar.

Recep Tayyip Erdogan kaybettigini anladi ama karsi tarafi parcalayip "belki bir ihtimal" diyerek bir seyler deniyor ama Kemal Kilicdaroglu'nun partisi buna ragmen hala %30'u gecemiyor. Kilicdaroglu-Bahceli ikilisi devam ettigi sürece Akp 1.parti olur. Dolar 100 lira olsa bile oy verirler cünki. Kavala ve Demirtas'a özgürlük isteyen Chp'nin %30 almasi mümkün degil.

Kendini yakan adami, ülkedeki ne idügü belirsiz 10 milyon yabanciyi, marketi, mazotu, benzini ve fatura bedellerini konusamayanlar elbette geziyi gündeme getirip yine eski günler üzerinden oy kapmaya calisacak ama o 7 haziran seciminden sonra olanlari hic kimse unutmadi. Yerel secimdeki ufak zafer sonun baslangici olmustur. Tencere iktidar degistirir.

Son ana kadar kendisi aday olacakmış gibi davranıp günü geldiğinde milletin beklediği isimlerden birini açıklarsa, benim için tarihe geçmesine yeterlidir.
Fetöcü veya pkkli birinin aday gösterilmeyecegini hesaba katarsak akp eskileri ve kemal kilicdaroglu disinda her aday rahat kazanir ama gönlümüz elbette Mansur Yavas'tan yana. %60'i rahat alir. Atilacak iftira olmayan bir adam. Ezip gecer sandikta.

Geride kalan 10 yilda üretmek yerine tüketmeyi tercih eden zihniyetten beklenecek aciklamalar bunlar.

Recep Tayyip Erdogan kaybettigini anladi ama karsi tarafi parcalayip "belki bir ihtimal" diyerek bir seyler deniyor ama Kemal Kilicdaroglu'nun partisi buna ragmen hala %30'u gecemiyor. Kilicdaroglu-Bahceli ikilisi devam ettigi sürece Akp 1.parti olur. Dolar 100 lira olsa bile oy verirler cünki. Kavala ve Demirtas'a özgürlük isteyen Chp'nin %30 almasi mümkün degil.

Kendini yakan adami, ülkedeki ne idügü belirsiz 10 milyon yabanciyi, marketi, mazotu, benzini ve fatura bedellerini konusamayanlar elbette geziyi gündeme getirip yine eski günler üzerinden oy kapmaya calisacak ama o 7 haziran seciminden sonra olanlari hic kimse unutmadi. Yerel secimdeki ufak zafer sonun baslangici olmustur. Tencere iktidar degistirir.
Chp tarihte en son ne zaman %30 oy aldı?

Devletin tüm imkanlarını oy için insanlara peşkeş çeken bir güruha karşı muhalefetin ne kadar güçsüz olduğunu algılayamayacak kadar cahilsin, tüm medyanın satılmış olduğunu ve bu satılmış güruh karşısında savaşmanın ne kadar zor olduğunu göremiyorsun zira bahsettiğin en az %30a ahaber hitap ediyor.

Hikaye anlatma Devlet amcan gibi.

Erdogan kolay lokma olarak gördügü birini daima kendine rakip ister. Kilicdaroglu'nu zayif gördügü icin onun üstüne oynuyor ama onun taktikleri 2 senedir tutmuyor. 2009 yerel seciminde %3 oy alan Süleyman Soylu'yu veya sag cenahta yükselen Numan Kurtulmus'u bir kac yil sonra kendi partisine katmasi sag blokun bölünmesini engelleyip gücü kendi elinde tutmak icindi.

Özellikle kaşarlanmış partici zihniyete ve küçük olsun bizim olsunculara rağmen İYİP meselesinde yaptığı büyük hizmetti. Bir sonraki büyük hizmetini de yapıp şunların indirilmesine vesile olur da bundan 3-5 sene sonra hayırla yad edilir diye umuyorum.

Seversiniz sevmezsiniz ayrı mesele ne KK'dan önceki Deniz B. denen zavallı ne de ondan sonra olmak isteyen Muharrem İ. denen zavallı KK kadar birleştirici güç olamazdı böyle sert ve devlet destekli blok karşısında. Medya, bürokrasi, yargı neredeyse tamamen ellerinde adamların. Hem dikta var deyip hem de muhalefet yeterince sert değil demek doğru değil. Birçoğumuz farkında değil ama gözünü kırpmadan ülkeyi ateşe (iç savaş) atacak bir güruhla karşı karşıyayız.

Özellikle kaşarlanmış partici zihniyete ve küçük olsun bizim olsunculara rağmen İYİP meselesinde yaptığı büyük hizmetti. Bir sonraki büyük hizmetini de yapıp şunların indirilmesine vesile olur da bundan 3-5 sene sonra hayırla yad edilir diye umuyorum.

Seversiniz sevmezsiniz ayrı mesele ne KK'dan önceki Deniz B. denen zavallı ne de ondan sonra olmak isteyen Muharrem İ. denen zavallı KK kadar birleştirici güç olamazdı böyle sert ve devlet destekli blok karşısında. Medya, bürokrasi, yargı neredeyse tamamen ellerinde adamların. Hem dikta var deyip hem de muhalefet yeterince sert değil demek doğru değil. Birçoğumuz farkında değil ama gözünü kırpmadan ülkeyi ateşe (iç savaş) atacak bir güruhla karşı karşıyayız.
Bu guruhu bu hale getiren yillar icinde guclenmesini saglayan sebeplerden biri de ulkedeki muhalefetin zayifligidir. Benim gozumde deniz b. Ince veya kk arasinda hicbir fark yok. İnce gecen secimde aday oldugunda herkes kalabalik mitingleri överken ben olmayacagini soyluyordum Ekmelettinden daha az oy aldi sanirim.

Bugun hdp ile yapilmak istenilen seyi zamanında akp yaptiginda sövüyorduk ustad. Kk'nin kurucu partiyi donusturdugu şeye baktikca utaniyorum. Aday olursa bi banyo terligine oy verecez hep beraber. Secilmeyecegini de adımız gibi biliyoruz.

Böyle bi fırsat bir daha gelmez umarim 6'lı masa bu sacmaliga onay vermez de dogru duzgun biri aday olur.

Bu guruhu bu hale getiren yillar icinde guclenmesini saglayan sebeplerden biri de ulkedeki muhalefetin zayifligidir. Benim gozumde deniz b. Ince veya kk arasinda hicbir fark yok. İnce gecen secimde aday oldugunda herkes kalabalik mitingleri överken ben olmayacagini soyluyordum Ekmelettinden daha az oy aldi sanirim.

Bugun hdp ile yapilmak istenilen seyi zamanında akp yaptiginda sövüyorduk ustad. Kk'nin kurucu partiyi donusturdugu şeye baktikca utaniyorum. Aday olursa bi banyo terligine oy verecez hep beraber. Secilmeyecegini de adımız gibi biliyoruz.

Böyle bi fırsat bir daha gelmez umarim 6'lı masa bu sacmaliga onay vermez de dogru duzgun biri aday olur.

Muhalefetin zayıflığı, beceriksizliği gün gibi aşikar. Başka şeyler de var belli başlı da yasal durumlardan ötürü karanlık bölgede. Neyse.

Renktaş ben şuan ülkede yapılan örgütlenmeyi 1 numaralı tehdit olarak görüyorum. Diğer tüm tehditlerin temelinde de bu var. HDP'yi geçtim PKK/KCK'nın bile zaman ayarlı hareketleri, APO'nun dahi İBB seçimlerine karışması, mülteci istilasına izin verilmesi vs aslında pek çok şeyin göstergesi kanımca. Karanlık bölgeye geçemiyorum ama anladığını biliyorum.

Değirmen sele gitmiş, kapının şakşağı şuan şeyimde değil. Şeyimde derken umurumda.

Muhalefet zayıf değil ki algıyla manipüle edilmissiniz adamlar kaybettikleri tüm seçimleri sümen altı edip üste çıkıyorlar sonra muhalefete sovuyorsunuz. Siz kafa yapınızı değiştiriyor musunuz ki sürekli muhalefetin değişmesini istiyorsunuz. Ya çabuk unutuyorsunuz ya da muhalefete sallamak kolay bir konfor alanı sağlıyor nasıl olsa tıpkı milliyetçilik ve din üzerinden siyaset yapmak gibi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt