GSC Haber - Kerem Aktürkoğlu Hayalini Açıkladı: "Galatasaray’da Avrupa şampiyonu olabilmek" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Kerem Aktürkoğlu Hayalini Açıkladı: "Galatasaray’da Avrupa şampiyonu olabilmek"

53049a0e1d6145fdbfe7884c02dacf8b.jpeg

Futbol A Takımı Kaptanlarımızdan Kerem Aktürkoğlu, UEFA Avrupa Ligi Play-Off 2. Ayak maçında oynayacağımız Sparta Praha maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısında medya mensuplarının sorularına yanıt verdi.

Kerem Aktürkoğlu'nun maç öncesi değerlendirmeleri şu şekilde:

"Kura çekildiğinde çok olay bir maç geçeceği düşünülüyordu; ama biz öyle düşünmüyorduk. Zorlu biri iyi bir rakibe karşı oynayacağımızı biliyorduk. Öyle de oldu. İlk maçtan sonra analizden sonra olumlu ve olumsuz taraflarını ayırdık. Yarın daha temkinli ve etkili futbol oynayarak sıkıntı çekmeden, galibiyetle ayrılarak taraftarımıza Son 16 Turu’nu getirmek istiyoruz. İnşallah bu yoğun tempoda sakatlıksız şekilde galibiyetle ayrılırız."

Futbolcularımıza verilen motivasyon içerikli notlar hakkında Kerem Aktürkoğlu şu ifadeleri kullandı:

"Çok duygusal anlamı ve önemli bir hediye oldu bizim için. Erden Abiye, Fatih Abiye, Ayhan Abiye teşekkür ederim. Benimkisi çok özeldi. O an hemen Erden Abiyi arayıp teşekkür ettim. Paylaşmak istediğimi söyledim. Kulüp ve şahsi olarak hayallerimiz var. Bunlardan bir tanesi de Galatasaray’da Avrupa şampiyonu olabilmek. Hocamız bunu yaşadı. Deneyimli, biliyor. Aynı şeyi biz de yaşamak istiyoruz. Hayaller her zaman gerçekleştirildiği zaman anlamlı olur. Biz de bu hayalleri taşıyoruz. Bu doğrultuda maç maç giderek bunları yapmak istiyoruz. Daha önümüzde çok uzun ve çetin bir yol var. Rakiplerimiz çok kuvvetli. Bu maç da öyle. Hiçbir şey kazanılmış değil. Yarınki maçın öneminin bilincindeyiz. Yarınki maçı kazanıp önümüzdeki sürece çok daha emin adımlarla gideceğimizi düşünüyoruz."

"Ömrüm boyunca bu notu saklayacağım. Benim için ömrüm boyunca önemli bir hediye olarak kalacak."

"HEDEFİMİZDE DÖRT KUPA VAR"

"Bu sezon önümüzde dört kupa var. Bunları kazanmak istiyoruz. Bu kupaları kaldırabilmek çok güzel bir hayal. Galatasaray’da oynamak, Galatasaray’da olmak her türlü kupada mücadele etmek ve kupanın sahibi olmaktır. Nando uzun yıllardır burada. Bunu en iyi o biliyor. O kupalar kazanmaya alışık. Biz de ona kupa kazanma konusunda yardımcı olmak istiyoruz. İnşallah o kupayı kaldıran taraf biz oluruz. Umarım o kupayı kaldırarak tüm Türkiye’ye armağan ederiz."

"ÖNEMLİ OLAN KAZANMAK"

"Bireysel performanslar her zaman çok değerli. Takımlar kazanmadıktan sonra bunun çok önemi yok. İlk maçta gol atamadım ama galibiyet aldık. Her futbolcu skora katkı sağlamak ister ama önemli olan takıma yardım edebilmek. Gol atamadığımda, asist yapamadığımda savunmada ve mücadelede yaptığım katkı benim için çok önemli ve değerli. Gol atmak, asist yapmak çok istiyorum ama takımın kazanması çok daha önemli. İnşallah yarın kazanırız."

Üst Alt