Kerem Aktürkoğlu: "Rüyada gibiyim" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
5fcbcf73ae298b606041d140.jpg

Galatasaray'ın Hatayspor'a karşı attığı son golün sahibi olan genç futbolcu Kerem Aktürkoğlu, maç sonunda duygularını paylaştı. Kerem, kendisi için rüya gibi bir gün olduğunu söyledi.

Süper Lig'in 11. haftasında Türk Telekom Stadı'nda Hatayspor'u 3-0 mağlup eden Galatasaray'da gol perdesini kapatan isim olan genç futbolcu Kerem Aktürkoğlu oldu.

Maç sonrasında yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan 22 yaşındaki futbolcu, "Benim için 'rüya' gibi bir gün. Takım arkadaşlarım da bu anıma ortak oldular. Ömer ağabey çok güzel gördü." dedi.

"ŞAMPİYONLUĞUN EN BÜYÜK ADAYLARINDAN BİRİYİZ"
Şampiyonluk istediğini aktaran Aktürkoğlu, "Güzel bir zaman geçiriyoruz. Güzel futbol oynuyoruz, galibiyet serimizi devam ettiriyoruz. Şampiyonluğun en büyük adaylarından biriyiz." dedi.

Genç Kerem’in kısa süre aldığı maçta gösterdiği performans, büyük takdir topladı. Sosyal medyada çok sayıda kişi genç topçuya övgüler yağdırdı.

22 yaşındaki adama genç oyuncu muamelesi yapılıyor. Messi 18 yaşında Barcelona A takımındaydı. 20 sinde dünya yıldızı olmuştu. Züğürt tesellisi bizdeki

Çok sığ bir yorum. Barcelona Messi'yi 13 yaşında aldı, özel olarak ilgilendi. 18 yaşında da maça çıkardı ok ama sonradan yine alt yapıdan çıkan Pedro ise 21 yaşında falan A takımda oynamaya başladı ki onun da fena bir kariyeri olmadı. Drogba-Vardy gibi adamlar 25 yaşında 1. lig seviyesinde oynamaya başladılar. Özellikle Türk oyuncular alt yapı eğitimlerini eksik aldıkları için 25inden sonra olgunlaşıyor ve bunu artık normal karşılıyoruz.

Evet Kerem'i genç yaşında alıp üzerine düşseydik 18 yaşında sahaya sürebilirdik ama 3. lig seviyesinde oynamış 98li bir çocuğa Galatasaray formasını yeni görmüş, Süper lig seviyesini yeni görmüşken genç demekte bir sakınca yok.

Yav daha geçen sene hoca Taylana genç falan diyordu 24 yaşındaki adama.

Burası Türkiye buranın yaş algısı da farklı. Ama 21-22 yaşındaki futbolcular da gençtir kesinlikle.

sent via GSC

Arda Emre varken bu çocuğa sıra gelmez kimse kendini kandırmasın. İstediği kadar kendini paralasin emre arda uyusa bile bu adama sıra gelmez. Abileri izin vermez. O yüzden ilk fırsatta Avrupa'ya kaçan oyunculara kızamıyorum.

18inde Basaksehirde yapamamis 22sinde bizde yapacak gibi duruyor. Gayet normal bir durum daha once de yazmistim. Her futbolcunun hikayesi ayri potansiyelleri ayri. Birisi gelir 17 18inde cl seviyesinde katki verir(arda) digeri gelir 24 25inde ancak a takim topcusu olur(taylan kilinc).

Çok sığ bir yorum. Barcelona Messi'yi 13 yaşında aldı, özel olarak ilgilendi. 18 yaşında da maça çıkardı ok ama sonradan yine alt yapıdan çıkan Pedro ise 21 yaşında falan A takımda oynamaya başladı ki onun da fena bir kariyeri olmadı. Drogba-Vardy gibi adamlar 25 yaşında 1. lig seviyesinde oynamaya başladılar. Özellikle Türk oyuncular alt yapı eğitimlerini eksik aldıkları için 25inden sonra olgunlaşıyor ve bunu artık normal karşılıyoruz.

Evet Kerem'i genç yaşında alıp üzerine düşseydik 18 yaşında sahaya sürebilirdik ama 3. lig seviyesinde oynamış 98li bir çocuğa Galatasaray formasını yeni görmüş, Süper lig seviyesini yeni görmüşken genç demekte bir sakınca yok.

Aklıma ilk Messi geldi diye onu örnek gösterdim. Avrupada 20 sinde a takımda oynayan oyuncularla dolu. Benden iyi biliyorsun o isimleri.

Aklıma ilk Messi geldi diye onu örnek gösterdim. Avrupada 20 sinde a takımda oynayan oyuncularla dolu. Benden iyi biliyorsun o isimleri.

Haklısın da işte eğitim sistemi ve oyunculara verilen öneme de bakmak lazım. Mesela Jadon Sancho 16 yaşında Genç Milli takımda zaten sivrilmişti yani bu tarz çok örnek var mesela Ümit Milli maçlarda bile görülüyorki rakipler olmuş oyunculardan oluşurken bizim takımlar olmaya çalışan oyunculardan oluşuyor genelde. Son yıllarda biraz toparlanma var yine de.

Bir de Kerem yetenekli olabilir lakin fizik olarak çok geride kalmış bir çocuk, fizik gelişimiyle ilgili problemler yaşamış belliki, 22 yaşında böyleyse 17 yaşındaki halini düşün bir de.

Türkiye ligi standartlarında hele ki bizim takım için bayağı genç sayılır Bruma/Onyekuru/Saracchi gibi bir kaç adam dışında o yaşta takımda as kadronun bir parçası olmayı başarabilmiş genç oyuncumuz yok son yıllarda

Haklısın da işte eğitim sistemi ve oyunculara verilen öneme de bakmak lazım. Mesela Jadon Sancho 16 yaşında Genç Milli takımda zaten sivrilmişti yani bu tarz çok örnek var mesela Ümit Milli maçlarda bile görülüyorki rakipler olmuş oyunculardan oluşurken bizim takımlar olmaya çalışan oyunculardan oluşuyor genelde. Son yıllarda biraz toparlanma var yine de.

Bir de Kerem yetenekli olabilir lakin fizik olarak çok geride kalmış bir çocuk, fizik gelişimiyle ilgili problemler yaşamış belliki, 22 yaşında böyleyse 17 yaşındaki halini düşün bir de.

Benim itirazım zaten aynen şu noktada çıkıyor. Altyapılarda neler oluyor? O çocuklar nasıl gelişiyor. Sorunumuz bu. Ha bir de abi kardeş konusu var

Gökhan Gel beraber içelim. Az sonra...

Benim itirazım zaten aynen şu noktada çıkıyor. Altyapılarda neler oluyor? O çocuklar nasıl gelişiyor. Sorunumuz bu. Ha bir de abi kardeş konusu var

Gökhan Gel beraber içelim. Az sonra...

Alt yapılar çöplük. Kendi kendine bakarsan gelişiyorsun anca.

5 tane iyi alt yapı var.

Bursa
Trabzon
Biz
Bjk
Altınordu

Oyuncuların her şeyine önem verilen tek yer Altınordu. Eskiden Bursa da verirdi.

Gençlerbirliği de fena değil ama onlar geriye gitti zaten onların olayı transfer odaklıydı daha çok.

Bursa ve Trabzon eskiden daha iyidi çünkü amatör kulüpler bile iyidi bu şehirlerde, son dönemde o açıdan kalite düştü.

Bir de Avrupa'da bu tarz bir yapı var mı bilmiyorum da biz küçükken takımın alt yapısına girmek için belli bedel istenirdi yani az da para değildi.

Bir nevi oyuncunun kulübe ihtiyacı varmış gibi.

Bu noktada bile elenenler oluyordu, amatör kulüpte devam ediyorlardı.

Bir de Avrupa'da bu tarz bir yapı var mı bilmiyorum da biz küçükken takımın alt yapısına girmek için belli bedel istenirdi yani az da para değildi.

Bir nevi oyuncunun kulübe ihtiyacı varmış gibi.

Bu noktada bile elenenler oluyordu, amatör kulüpte devam ediyorlardı.
Avrupa'da sanıyorum bu sistem oyuncunun üzerinde dönüyor, yani oyuncunun bütün masraflarını giderlerini karşılıyorlar birde kalıcak yer ayarlıyorlar. Bizim burda biz kulüpleri paraya bağlıyoruz orda onlar bizim etimizi suyumuzu veriyolar.

Avrupa'da sanıyorum bu sistem oyuncunun üzerinde dönüyor, yani oyuncunun bütün masraflarını giderlerini karşılıyorlar birde kalıcak yer ayarlıyorlar. Bizim burda biz kulüpleri paraya bağlıyoruz orda onlar bizim etimizi suyumuzu veriyolar.

İşte normalde öyle olmalı diğer türlü iş ticarete döner. Parayı veren alt yapıya girer, daha iyi olup veremeyen adam devam edemez.

Tamam über yetenekler bu durumdan muaf oluyor ama belirli seviyeye gelen profesyonel oyuncular daha çok über yetenekler değilde istikrarlı çalışanlar oluyor.

Üst Alt