Kerem Aktürkoğlu'nun Formunun Düşmesi ve Sempatisini Kaybetmesi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kerem Aktürkoğlu'nun Formunun Düşmesi ve Sempatisini Kaybetmesi

Bundan birkaç hafta önce Marcao ile olan olaydan sonra hepimiz Kerem'in safındaydık. Marcao'nun ne kadar vazgeçilmez olsa da takımdan gönderilmesini istiyorduk. Hala yaptığının çok yanlış olduğunu , bir özür ile geçiştirilemeyecek kadar ağır olduğunu düşünüyorum . Ama takım içi huzur , birliktelik ve Marcao'nun takım için ciddi anlamda gerekli bir isim olması sebebiyle bu konunun üstüne gidilmiyor.

Kerem Aktürkoğlu geleceği parlak , yetenekli ve bize gözüktüğü kadarıyla sempatik bir futbolcu. Gerçekten gelecek vaadediyor. Bundan kimsenin şüphesi yoktur. Ama son birkaç haftadır o efendi , o pırıl pırıl çocuk bana antipatik gelmeye başladı. Belki Marcao olayından sonra dikkatim onun üstünde olduğu için böyle görüyorum . Ama istisnasız her maç artık o sezon başı goller atan , yıldız adayı dediğim çocuğu göremiyorum . Bunu eleştirmek için değil ciddi anlamda üzüldüğüm için yazıyorum. Bu ülkede bir Emre Mor gerçeği var. Bu Emre Mor'u kimse bilmezken Fatih Terim milli takıma almış , milli takımda herkes tarafından beğenilmiş hatta hayran kalınmış ve kısa sürede Dortmund görmüş biri . Ama gelgelelim kim bu Emre Mor daha ilk senesinde '' BEN OLDUM '' havalarına girerek o güzelim yeteneğini heba etti.

Şimdi gelelim Kerem'e. Belki büyütüyorum . O olaydan sonra ruhsal anlamda sıkıntıları vardır , psikolojisi bozulmuştur her şeyi anlarım. Ama böyle bir yeteneğin sönüp gitmesini ciddi anlamda istemiyorum. Fakat bu çocuğun her maç formu düşmeye başladı. Daha olmadan ben oldum havasına girdi. Son birkaç maçtır takımın en çok top kaybeden futbolcusu . Her topta bir çalım denemesi , bir koşu denemesi ve sonrasında topu kaybedip yere düşmesi . Her pozisyonda aynısı yaşanıyor. Sahadaki ruh hali , beden dili git gide olumsuz gözükmeye başladı. Şimdi söyleceğimi yanlış anlamayın ama Marcao'nun aşırı tepkisinin de bundan kaynakladığını düşünüyorum . İleride toplar kaybedip , takıma kontra yedirip daha sonra Marcao'ya sus demesi Marcao'yu kızdırmış olabilir. Antrenmanda , soyunma odasında Kerem'in tavırları nasıldır onu da bilemiyorum , belki bu olayın bir geçmişi vardır . Yine söylüyorum kesinlikle Marcao'nun yapmaması gereken ve %100'den bile daha fazla haksız olduğu bir meseledir . Ama Marcao çok hırslı oynayan bir futbolcu. Neyse özür dilendi artık bana bu konuda söz düşmez artık.

Tabi ki takdiri hakediyor. Bu çocuk 1 sene önce Erzincan'da oynuyordu. Geçen sene Milli Takım'a çıkacak kadar bir performans sergiledi. Bu sene başında çok formdaydı. Ama ne olduysa son maçlarda gerçekten kötü bir profil çiziyor. Twitter nezdinde birçok taraftar oluşumunu da takip ediyorum. Taraftarın genelinde de bu algı var. Dolayısıyla bu durumun devamında ciddi anlamda zarar görebilecek bir durumda.

Nasıl düzelir bilmem . Ama bu Marcao olayına bağlı bir şey ise artık atlatması gerekiyor. Takım için bazı şeyleri kenara bırakması lazım. Evet zor , ama eğer bu takımla şampiyonluk yaşamak , efsane olmak istiyorsa bunu yapması lazım. Yoksa sönüp giden yıldızlardan biri olacak. Hele Barış Alper biraz ısınırsa Kerem hamle oyuncusu olmak zorunda kalacak . 3 Türk kuralı olmasaydı belki yerine yabancı bir kanat alınıp Kerem yedek oturtulacaktı. Ama ne olursa olsun Kerem kazanılmalı. Kerem de kafasını sahaya vermeli .

. Mesela Bugünkü maç için böyle bir şey gördüm. Maç içinde dikkat etmemiştim ama . Gerçekten önemli bir detay . Her maç böyle birkaç pozisyonu var.

50 tane transfer yaptık.Top ayağına gelince heyecanlandıran tek oyuncu Morutan.Sorun keremde değil.Sorun bu planlamayı yapan teknik heyette.

Lanet yabancı sınırına yatsın kalksın zikir çeksin. Yedekten öteye gidemez şuan. Çok idman yemesi gerek, keşke geçen sezon gelir gelmez 2. Bundesliga falan yaptırmış olsaydık.

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Top kayiplari cok buyuk bela oluyor basimiza. Cok kritik top kaybi yapiyor. Ornegin, rakip bizi baski altina almis, topu Kerem'e gondermisiz, 1-sn icinde kaybediyor ve stoperlerimiz/defansif dizilisimiz yerini kaybediyor. Ya da kontraya cikiyoruz, en kucuk omuz=vucud darbesinde yerde kaliyor. Cozum, ya topu ayagindan cikarirsin (mucadele oncesi) ya da daha guclu olursun. Hizini da dogru kullanamadi bugun. Ama gollerde direkt-dolayli katkilari oldu. O yuzden mevcut kadroda yeri oluyor. Kendini gelistirmeye devam et Kerem. Top cok degerli, cabuk gozden cikarma, daha cok saahip ol hatta faul al takima nefes aldir.

Son zamanlar formunun düsmesi dogru.. fakat hicbir oyuncu sürekli 100% oynayamaz. Bence bir dip yapiyor ve bu (hele ki genc oyuncular icin) olagan birsey.. Insallah en kisa zamanda toparlanir.

Top kayiplari cok buyuk bela oluyor basimiza. Cok kritik top kaybi yapiyor. Ornegin, rakip bizi baski altina almis, topu Kerem'e gondermisiz, 1-sn icinde kaybediyor ve stoperlerimiz/defansif dizilisimiz yerini kaybediyor. Ya da kontraya cikiyoruz, en kucuk omuz=vucud darbesinde yerde kaliyor. Cozum, ya topu ayagindan cikarirsin (mucadele oncesi) ya da daha guclu olursun. Hizini da dogru kullanamadi bugun. Ama gollerde direkt-dolayli katkilari oldu. O yuzden mevcut kadroda yeri oluyor. Kendini gelistirmeye devam et Kerem. Top cok degerli, cabuk gozden cikarma, daha cok saahip ol hatta faul al takima nefes aldir.

Ben de top kayıplarını yazmak için girmiştim

Top kontrolü çok kötü, ardından da o bölge artık atak sonlandırma yapman gereken bölge

Pas olur, şut olur, aut olur, taç olur, faul olur, kalecide kalır ama atak sonlanmalı

Sonlandıramazsan kalemizde tehlike oluyor
Dikkat etmesi, kendini bu yönde geliştirmesi lazım

Hater biriktirmesi çok kötü oldu. Ağzını açsa bir kesime batacak artık. Mesela şu havaya göz dikmesine filan takılınması yersiz. Onu kesinlikle Messi özentiliğinden yapıyor birine gönderme yapma derdinde olduğunu sanmıyorum. Karakter gelişimi genel olarak klasik Türk oyuncusu çok bir şey beklememek lazım o yönden. Maalesef bu durumu Çağlar, Merih gibi Avrupa gören oyuncularda da gözlemliyorum.

Oyun eleştirilerinin çoğuna katılıyorum sadece şunu da söylemek gerekli, 3.bölge de aksiyon sıklığı en fazla oyuncumuz olabilir. Dolayısıyla gole her zaman yakın bu da bazı maçları çözmemize yardımcı oluyor tutup bir kenara atmamak lazım. Yanlış ve eksiklikleri artık teknik ekip uyarıp gösterip çalıştırarak düzeltecek.

Bugün sahadaki lyundama ile beraber en kötü futbolcuydu.Bu adami gereksiz yere çok abartanlar oldu.Bunun 90 dakika oynadığı hiçbir maçı gol.yemeden kazanamayız.Keske marcaonun cezasını bu alsada marcaoyu kavuşsak. Buarada barış bundan 10 kere daha topcu

Lanet yabancı sınırına yatsın kalksın zikir çeksin. Yedekten öteye gidemez şuan. Çok idman yemesi gerek, keşke geçen sezon gelir gelmez 2. Bundesliga falan yaptırmış olsaydık.

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk
Yatsın kalksın 68 yaşındaki hocamıza ve istatistik bile tutmaktan aciz o hocanın yardımcılarına dua etsin.Allah biliyor ya bu herif itici bende sevmiyorum. Bugün serbest bıraksak koşarak febeye ımza atar

Üst Alt