Kiralık Oyuncudan Katkı Alınmaz Yalanı! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kiralık Oyuncudan Katkı Alınmaz Yalanı!

Bu yorum genele yayılamaz yani kiraladığın oyuncuya, kiralama sürene, takımının şartlarına bağlı olarak değişir.

Örneğin Fenerbahçe 2 sene önce Markovic diye bir adam kiraladı, adam Liverpool'a 25 milyon paunda gitmiş ve istikrarsızlık abidesi, kendisine de bakmıyor, adama 3 milyon euro falan harcadılar, ligde herhalde 10 maç bile oynamadı geri döndü. Çöpe atılan para demekti.

Bir diğer örnek Aboubakar, 6 milyon euro bağladılar, kötü de oynamadı ama o parayı hakedecek ne yaptı?

Kısacası demek istediğim iyi oyuncu kiralamak istiyorsanız biraz kalburüstü paralar vermeniz gerekiyor katkı alamazsanız da bu probleme yol açar o yüzden ince eleyip sık dokuyarak kiralama yapılabilir.

Bir de tabii ben her zaman kiralamaların 1 yılı opsiyonlu 2 yıl olarak yapılması gerektiğini düşünüyorum.

en az süper ligden topçu alinmaz yalani kadar yalan ve saçma

misal 2 sezonda 33 gol atan kartalişka örnegi var

f. melo örnegi var

vs. vs.

bunun yaninda başarili olamamiş topçular da var ama oyuncu iyiyse 99% katki saglayacaktir

Son düzenleme:
Gidip iki en iyi örneği vermişsin yav.

İki tane takımından dışlanan adamdı bu ikili o dönem.

Şu konuda haklısın ama bu potansiyelde adamı buldun mu kapacaksın.

Kötü örnekler de var önceki yorumunda yazdigin Markoviç mesela başarili olamamiş biri

Lakin oyuncu kiralamaktan gerçekten faydalanmak lazim. Beşiktaş bunu Gomez, Taliska, Abou ve Marcelo gibi topçularla yapti mesela. Marceloyu önce kiralayip sonra satin aldilar. Daha sonra Lyona satip para kazanabildiler. Sosa örnegi de var.

Son düzenleme:
Bu yorum genele yayılamaz yani kiraladığın oyuncuya, kiralama sürene, takımının şartlarına bağlı olarak değişir.

Örneğin Fenerbahçe 2 sene önce Markovic diye bir adam kiraladı, adam Liverpool'a 25 milyon paunda gitmiş ve istikrarsızlık abidesi, kendisine de bakmıyor, adama 3 milyon euro falan harcadılar, ligde herhalde 10 maç bile oynamadı geri döndü. Çöpe atılan para demekti.

Bir diğer örnek Aboubakar, 6 milyon euro bağladılar, kötü de oynamadı ama o parayı hakedecek ne yaptı?

Kısacası demek istediğim iyi oyuncu kiralamak istiyorsanız biraz kalburüstü paralar vermeniz gerekiyor katkı alamazsanız da bu probleme yol açar o yüzden ince eleyip sık dokuyarak kiralama yapılabilir.

Bir de tabii ben her zaman kiralamaların 1 yılı opsiyonlu 2 yıl olarak yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Bu görüşlere katılıyorum zaten

Benim demek istediğim orta sahada kıtlık varken elin oğlu Jao Mario'yu 1,2 milyon avro verip kiralıyor biz niye mal mal bakıyoruz ? Bu sadece bir örnek yaz döneminde daha fazla fırsatlar çıkıyor.Gerçi biz bonservissiz adamların bile peşinde koşmuyoruz kiralık adam olayı biraz abes gibi duruyor

Aklımda öyle yer edinmiş birilerini hedef gösterip,suçlamak için demedim zaten.Görüşe katılan yok manasında

Ben de seni suclamak icin demedim zaten.

Benim de tam tersi aklimda yer edinmis.Mesela transfer nobetlerinde buyuk takimlarda gozden dusmus oyuncular icin su tarzda yorumlari cok gordum.

"Jese'yi almaya paramiz yetmez ama 5-6'ya kiralayalim"

Ayrica en kral yabancinin bile 2. ya da 3. senesinde performansi dusuyor sonra da ucreti yuksek oldugu icin gonderemiyorsun ama kiralik oyuncu Sigortson veya Josue gibi ciksa bile sene sonunda gidiyor ve maddi zarari cok olmuyor.Bu yoruma da katilmayanin cikacagini zannetmiyorum forumdan.

Talisca ve Melo örnekleri verilmis zaten

Piyasada kiralik alinabilecek oyuncular cok var ama bizde sistem farkli,oyuncu satin alindigi zaman bonservis üzerinden daha kolay Cebe para atiliyor

Menajer safsatası bu. Taraftarda karşılığı yok bence bu düşüncenin. Sanki bonservisiyle aldığımız adamlardan kar ederek satıyormuşuz gibi kiralık oyuncuya karşı olmak saçma. Planlama doğru yapıldığında çok yararlı aksine.

Ayew tarzı alırsan katkı alamazsın ama onyekuru tarzı alırsan katkı alırsın mantık so simple hedefi olan oyuncu kiralıkken %110 ile oynar ama zaten alacağını almış olan bir oyuncu yüksek ihtimal tatile gelir.

fener felan kiralarsa tabi verim alamaz kiralık oyuncu niye sallasın bu ligi,ama onyekuru,lemina,n'zonzi,denayer gibi oyuncular cl liginde kendini parlatıp yükselişe geçmek istiyorlar.beşiktaş'ta talisca kiralıktı gördük neler yaptığını.cl ligine gitmeseydik bu oyuncuları bu fiyatlara kiralayamazdık n'zonzi gelmezdi mesela sevilla'ya giderdi

Üst Alt